Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 40 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Askeri Helikopter Düştü: 5 Şehit

Vip
    Giriş Tarihi
    01-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    114033

Düşen askeri helikopterde 5 şehit var

Ankara'da eğitim uçuşu sırasında irtibat kesilen askeri helikopterin enkazına ulaşıldığı, kazada 5 pilotun şehit olduğu bildirildi. Helikopterin enkazına Tuluntaş köyü yakınlarında ulaşıldı.
    Ankara'da eğitim uçuşu sırasında irtibat kesilen askeri helikopterin enkazına ulaşıldığı, kazada 5 pilotun şehit olduğu bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, eğitim uçuşu yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterle akşam saatlerinde irtibat kesildi. Yapılan arama çalışmalarının ardından askeri helikopterin enkazına Ankara'nın Tuluntaş köyü yakınlarında ulaşıldı.

Henüz belirlenemeyen bir nedenle düşen helikopterdeki 5 pilotun şehit olduğu öğrenildi.

Arama çalışmalarına askeri helikopterlerin yanı sıra karadan çok sayıda asker de katıldı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı, Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait bir helikopterin düşmesi sonucu 5 kara pilot subayının şehit olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki basın açıklamasında şöyle denildi:

''Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait, gece eğitimi için uçuşa çıkan UH-1 tipi bir helikopterin henüz bilinmeyen bir nedenle Ankara'nın Tuluntaş Köyü civarına düşmesi sonucu beş kara pilot subayımız şehit olmuştur.

Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir.''

AA

sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    188462

ALLAH(Celle Celaluhu) Rahmet Eylesin.Mekanları Cennet Olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    522754

Allah rahmet eylesin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    429085

Allah Rahmet Eylesin..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

Allah şehidlerimize rahmet eylesin...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-08-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    127787

Sehitlerimize allahtan rahmet geride kalan yakinlarina bas sagligi diliyorum mekanlari cennet olsun ulusumuzun basi sagolsun...

Vip
    Giriş Tarihi
    01-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    114033

Türk ordusunu,
    Vatanını,
    Milletini,
    Taşını,Toprağını seven her birey gibi,bir Askerimiz şehit olduğunda içimiz yanıyor,
    Allahtan şehitlerimize rahmet,yakınlarına sabırlar diliyorum

sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    499275

:tflag::tflag::tflag: Şehitlerimize rahmet,geride kalan acılı ailelerinede başşağlığı diliyorum.Mekanları cennet olsun.:tflag::tflag::tflag:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14673

Sehitlerimize Cenab-i Allahtan rahmet, geride kalan yakinlarina bassagligi ve sabirlar diliyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    498493

Allah rahmet eylesin.

Mekanları cennet olsun..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2008
    Mekan
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434042

Allah rahmet eylesin...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    33458

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi boya1 Mesajı Göster
    Türk ordusunu,
    Vatanını,
    Milletini,
    Taşını,Toprağını seven her birey gibi,bir Askerimiz şehit olduğunda içimiz yanıyor,
    Allahtan şehitlerimize rahmet,yakınlarına sabırlar diliyorum

sevgiler
    Amin:smiles26::smiles26::smiles26:

Cennet mekanları olsun:smiles26:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2008
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    470881

Sehitlerimize Allahtan rahmet, geride kalan yakinlarina bassagligi ve sabirlar diliyorum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    547363

allah rahmet eylesin şehitlerimizin mekanı cennet olsun.

Vip
    Giriş Tarihi
    01-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    114033

Ankara'nın Polatlı ilçesinde akşam eğitim uçuşu sırasında irtibat kesilen askeri helikopterin düştüğü 5 subayın şehit olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait bir helikopterin düşmesi sonucu biri üsteğmen, dördü teğmen 5 kara pilot subayının şehit olduğunu bildirdi. Şehit askerlerin kimlikleri ise açıklanmadı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki basın açıklamasında şöyle denildi:

''Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait, gece eğitimi için uçuşa çıkan UH-1 tipi bir helikopterin henüz bilinmeyen bir nedenle Ankara'nın Tuluntaş Köyü civarına düşmesi sonucu beş kara pilot subayımız şehit olmuştur.

Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir.''

Son gelen haberlere göre, eğitim uçuşu yaptığı sırada Ankara'nın Tuluntaş köyü civarında düşen askeri UH-1 tipi helikopterde şehit olan beş subayın cenazeleri ambulanslarla Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)'ya getirildi.

Cenazelerin ambulanslara konuluşu sırasında, basın mensuplarının görüntü almaması için etrafa çok sayıda asker yerleştirildi. Ambulansların çevresine projektörler konuldu ve bu projektörler basın mensuplarına doğru yakıldı. Helikopterin enkazını kaldırma işlemlerinin havanın aydınlanmasıyla başlayacağı tahmin ediliyor.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
    Ankara'daki askeri helikopter kazasında şehit olan 5 subayın isimleri belirlendi.
    Kazada hayatını kaybeden kara pilot üsteğmenlerin Şükrü Pürlü, Taner Erdoğan, Fikri Dilsiz, Erhan Gül ve Kemal Taşçı olduğu bildirildi.

Üsteğmen Gül'ün cenazesinin bugün Kocatepe Camisi'nde kılınacak ikindi namazının ardından Cebeci Şehitliği'nde toprağa verileceği belirtildi. Üsteğmen Taşçı'nın cenazesi yarın Ataköy 5. Kısım Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde, Üsteğmen Pürlü'nün cenazesi öğle namazını müteakip Sivas'ta, Üsteğmen Erdoğan'ın cenazesinin öğle namazını ardından Tokat Erbaa'da ve Üsteğmen Dilsiz'in cenazesi ise Muğdat Camisi'nde kılınacak öğle namazına müteakip Mersin Şehitliği'nde toprağa verilecek.

AJANSLAR

sevgiler
    Düzenleyen boya1 : 11-01-2011 at 10:15

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

Askeri Helikopter Düştü: 5 Şehit

"][/URL]

Akşam saatlerinde "helikopterle irtibat kesildi" haberiyle burkulan yürekler, geç saatlerde gelen "şehit oldular" haberiyle derin bir üzüntüyle sarsıldı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait, gece eğitimi için uçuşa çıkan UH-1 tipi bir helikopterin henüz bilinmeyen bir nedenle Ankara’nın Tuluntaş Köyü civarında düştü.

Kazada beş kara pilot subay şehit oldu.

Şehit olan askerlerin kimlikleri açıklanmadı, ancak şehitlerden birinin üsteğmen diğerlerinin ise teğmen rütbesindeki pilotlar olduğu belirtildi.

Kazanın ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu makam aracı ile Kara Kuvvetleri Eğitimi ve Doktrin Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ise sivil plakalı bir araçla olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Komutanlar, yetkililerden, kazayla ilgili bilgi aldı.

Enkazın bulunduğu bölgede, jandarma ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemi alındı.

Arama çalışmalarına askeri helikopterler, Jandarma Genel Komutanlığı Arama Kurtarma ekipleri, Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Arama Kurtarma ekipleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, şehit pilotların silah arkadaşları ile köylüler de traktörleriyle katıldı.

Bu arada, şehit subayların cenazeleri, ambulanslarla Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesine götürüldü.

Kimlikleri Belli Oldu
    Kazada hayatını kaybeden kara pilot üsteğmenlerin Şükrü Pürlü, Taner Erdoğan, Fikri Dilsiz, Erhan Gül ve Kemal Taşçı olduğu bildirildi.

Üsteğmen Gül’ün cenazesinin bugün Kocatepe Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Cebeci Şehitliği’nde toprağa verileceği belirtildi.

Üsteğmen Taşçı’nın cenazesi yarın Ataköy 5. Kısım Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Edirnekapı Şehitliği’nde, Üsteğmen Pürlü’nün cenazesi öğle namazını müteakip Sivas’ta, Üsteğmen Erdoğan’ın cenazesinin öğle namazını ardından Tokat Erbaa’da ve Üsteğmen Dilsiz’in cenazesi ise Muğdat Camisi’nde kılınacak öğle namazına müteakip Mersin Şehitliği’nde toprağa verilecek.
    Düzenleyen malcolm58 : 11-01-2011 at 13:05

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

.
    Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    67024

Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Üzücü... :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi