Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Yardım...Hangi bankaya altın hesabı açtırayım?

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2006
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    218689

Yardım...Hangi bankaya altın hesabı açtırayım?

Arkadaşlar, sizden ivedi olarak cevap bekliyorum ve bu siteyi sık sık kontrol edeceğim cevaplarınız için

Açıkcası çok da ekonomiyi yakından takip etmişliğim yok...

1 yaşında bir bebeğimiz var ve onun geleceği için ben ve eşim iki maaşlı olarak her ay sabit bir miktar bankada birikmesini istiyoruz, tabi helal yolla en ideali altın hesabı diye düşünüyorum,
    banka fonu ve bireysel emekliliğin faizle bizlere geri dönüşü olduğu için helal olmadığını bilmekteyim.

sizce hangi bankanın altın hesabı daha karlı ve güvenilirdir? TAVSİYENİZ?
    ve bu tür yatırımda zarar etme durumu var mıdır geri ödemede?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bistroman Mesajı Göster
    Arkadaşlar, sizden ivedi olarak cevap bekliyorum ve bu siteyi sık sık kontrol edeceğim cevaplarınız için

Açıkcası çok da ekonomiyi yakından takip etmişliğim yok...

1 yaşında bir bebeğimiz var ve onun geleceği için ben ve eşim iki maaşlı olarak her ay sabit bir miktar bankada birikmesini istiyoruz, tabi helal yolla en ideali altın hesabı diye düşünüyorum,
    banka fonu ve bireysel emekliliğin faizle bizlere geri dönüşü olduğu için helal olmadığını bilmekteyim.

sizce hangi bankanın altın hesabı daha karlı ve güvenilirdir? TAVSİYENİZ?
    ve bu tür yatırımda zarar etme durumu var mıdır geri ödemede?
    Karşılığı olmadan hiç bir banka işlem yapmaz :) Siz en iyisimi Kamu bankalarından Kiralık kasa yapın ve o kasaya koyun altınlarınızı, Ha bu arada KASA larda ne var ne yok kimse bilmez, olaki bir hırsızlık oldu karşılığını alamazsınız :( Çok garip bişi ama malesef böyle sistem. Yıllık Kira bedeli ödersiniz onada

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    9149

aşağıdaki linke bi bak arkadaşım...sanırım senin işini fazlasıyla görür...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    89046

alakasız gibi görünüyor ama değil aslında:

sizin banka kayıtlarına birşedekilde giren her trülü birikiminiz "faiz"le işler.
    yani siz faiz almasanız bile banka bunu faiz karşlığı satar.

ister banka, ister bireysel emeklilik, ister sigorta deyin...adını ne koyarsanız koyun, paranız finans sistemi "kayıtlarına girdiği an"dan itibaren bunun karşlığı faiz olacaktır.

kimse sevabına kayıtlarında para taşımaz, maliyeti vardır.
    adına ister islamı bankacılık deyin ister faiz bankacılığı, istisnasız hepsi sizin mevcut paranıızı işletir ve kar payı-faiz vs. adı altında dağıtır.

yok ben illa ki paramı bankada saklııcam derseniz kiralık kasa alırsınız, kayıtlara girmez, ama bankanın güvencesi olur. tabii son güvenlik kasası soygununu da hatırlamakta fayda var...ayrıca yılda bir çeyrek altın fiyatına yaklaşan kasa ücreti fiyatları da gözönüne alın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    9149

sayın wm1tr
    sanırım bu işlerden biraz anladığınızı düşünerek ve size bi sorum olacak...
    cevaplarsanız çok sevinirim...

bu kıymetli madenler alınıp satılıyor...
    ama bankalarda sadece altın,gümüş ve platin işlemi yapıyorlar...
    benim merak ettiğim
    ben paladyum almak istiyorum...nereden daha güvenli ve ekonomik olarak aracı kuruluşlara fazla ödemeler yapmadan ama güvenli alımı nereden yapabilirim...verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Altın fonu al akbanktan, ama altın şu an çok şişik diyende var daha yolu gidecek diyende var,borsaya yatır derim borsada kara zarara ortak olursun ama riski çok bu işi bilmeyenler için,faiz olayına gelince faizsiz bir ortam bulacağını sanmıyorum bu zamanda her şeyde faiz vardır,senin aldığın maaş bile bankada repodadır ama bu faizler fahiş faiz değildir enflasyon oranındaki faizin sakıncası yoktur,en büyük faiz tefeci faizidir biz tamam bunda faiz var diyerek saplan samanı karıştırırız,piyasada bütün krediler hep faizlen döner,sabit getiri ile hiç bir piyasa çarkı dönmez,dönmesi için enflasyonun sıfır olması lazım parayı al gülüm ver gülüm misali olur,zaten dinci guruplar ister içeride ister dışarıda vatandaşları hep kandırmıştır faiz yok kar payı vereceğiz diye,paralarını bunlara kaptırarak paraları pul olmuştur,paranı faizsiz bir****rsen bile bu sefer paran enflasyona göre pul olur,insan biraz aklı selim düşünmeli yatırım için.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2008
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    468600

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi refaba Mesajı Göster
    ........zaten dinci guruplar ister içeride ister dışarıda vatandaşları hep kandırmıştır faiz yok kar payı vereceğiz diye,paralarını bunlara kaptırarak paraları pul olmuştur,.......
    fazisiz bankacılık dünyada yavaş yavaş popüler olurken bu yazdıklarınıza katılmıycam...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi samanyolu2008 Mesajı Göster
    fazisiz bankacılık dünyada yavaş yavaş popüler olurken bu yazdıklarınıza katılmıycam...
    Hocam, lütfen iyi bakın, Şu anda Faizsiz bankacılığı sunan bankaların HİSSE ORTAKLIKLARI na :) Bu kurumların çoğusu Yabancı menşeiili yurtdışı bankaların, Müslümanların cebindeki parayı alabilmeleri için makyajlanmış halleridir. Bu fazisiz denilen bankaların hiç birisinin Kredi Kartı vermemesi lazım , ama nasıl verebiliyorlar? Siz Gec****rin bakalım kredi kartı borcunuzu, size her ay standart bir faiz (pardon zarar payı) yazarlar :) Eğer size ödemediğiniz borcunuzdan dolayı ZARAR payı düşüyorsa , Vadeli hesaplarındaki adamlarada Zarar Payı yazmaları lazım, onlara KAr payı size Zarar payı yazabilirlermi :)

Cola Turka= Coca Cola :) Aynı mantık, birisi bizim malımız helal, diğeri gavur malı haram, halbuki üreticilerinin kafaları hep aynı :) neyse uzun konu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    89046

sevgili tomy, maalesef işin "hazine" kısmı ile ilgili fazla bir bilgim yok. kusura bakma.

*

sonra yazılan mesajlarla ilgili olarak topiğin gittiği istikametle ilgili yukarda söylediklerimi tekrar okumanızı rica edicem.

devam etmek gerekirse...eğer para-birikim-değer-altın-gümüş-buğday adını ne koyarsanız koyun eğer bu değer finans sistemine giriyorsa, maliyeti olur, finans siteminin siznde aldığı değer onun için bir maliyettir. sistem (diğer her ticari sistem gibi) kar etmek üzerine kurulduğu için de karşılığı ise maliyet+kar majıdır.

genel tabirle finans sistemine girenin adına "para", maliye++kar marjına ise "faiz" denir...

ister islami, ister musevi, ister isevi...hatta isterse ateist olsun, isterse şeytana tapsın...hangi düşüncede olursa olsun...eğer bir banka sizden para alıyorsa, bunu sevabına yapmaz. bu para işletilir. kesinlikle işletilir, ama ON faizde ama borsada ama fonlarda ama kredilerde ama bonolarda ama türev ürünlerde ama vs.vs. binlerce ürün var. kendi sistemine girdiği andan itibaren siz daha bankadan çıkmadan o para işlemeye başlar.

maliyetli aldığı bu parayı kendi sistemine sokmak için bankalar size türlü türlü reklam yaparlar. ne de olsa kendi sermayeleri ile bu işi döndürmenin imkanı yoktur. kimi adına kar payı der, kimi faiz der, kimi repo der, kimi fon der kimi ortaklık payı der... der de der...

kimse sizin 10bin liranıza durduk yerde %10 kar payı vermez. "ben islamiyim ben faiz vermiyorum, ama %10 kar payı veriyorum", e sen nerden karşılıyorsun o kar payını, cebinden mi veriyorsun, sen sevabına kurulmuş bir banka mısın. eğer öyleyse niye kar edip duruyorsun. olacak iş mi bu.

o kar payı denen şey bankanın maliyetidir. mevduat faizi de aynıdır...hepsi aynıdır bunların. kelimeler oynar ama esas temel olan şey hepsinde aynıdır: kar marjı

elinizdeki para bir şekilde finans sistemine girmişse siz de o faiz düzeninin içindesiniz.

bankalarda otomatik ödemeleriniz varsa faiz düzenindesiniz, altını maltını boşverin.

BES sistemindeyseniz faizcisinizdir.sizden alınan para -genellikle- devletin sattığı bonolarda değerlenir, yanid evlet aslında size borçlanır. sigorta ise arada kar payını alır, o kar elde eder, siz birikim elde edersinz, devlet ise vadesi gelen boçlarını öder.

maaşınız bankaya yatıyorsa faiz düzenin içindesinizdir.

yani özetle işi sadece "getiri"yle düşünmemek lazım...

*

burda karıştırılan şey faiz=tefecilik (fahiş faizcilik)

işte bunu yıkmak çok zor...
    Düzenleyen wm1tr : 13-01-2011 at 11:33

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6790

evBANK, evBANK he he..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    9149

sayın wm1tr
    bende zaten faizsiz bankacılığa inanmayanlardanım ki zaten olmayacağını biliyorum...
    benim bankalar yada faiz ile bi sıkıntım yok...kimseyede aman şöle yapın yada böle yapın demem...konuyu açan arkadaşada sadece tavsiye niteliüindedir o link...ama o bankanında faizsiz yada kar payı adı her neyse çalışmadığının bende farkındayım...dediğiniz gibi paranızı ister temeddü ister kar payı ister değerli maden adı altında bir yere yatırdığınız anda faiz devreye girer ki yine belirttiğiniz gibi kimse kimseye babasının hayrına para kazandırmaz yatırım yaptırmaz...sonuçta onlarada parayı satmaktadırlar...
    benim nacizane tek sorum şu paladyum a nasıl yatırım yapacağım idi...yatırım diyorum ve arkasında aracı kuruluşların vede adı faiz yada kar payı olmuş bi düzenin olduğunun apaçık farkındayım...biz sadece küçük yatırımcılarız ve paramızı zor kazandığımız gibi değerlendirmek enflasyon,kur yada krizlere karşı korumak zorundayız...belirtiğiniz gibi asıl faizcilik büyük miktarlarda bu işi meslek edinerek yapan tefecilerin elindedir....
    biz sadece paramızı korumakla mükellefiz...çünki kazandığımız bir miktar paramızı piyasa koşullarında korumak zorundayız...bende paladyum almak istiyordum...ama araştırmalarımda çokta sağlıklı aracılar bulamadım...genelde kendi karlarını düşünüp asıl paranın sahibini düşünmeyen kotalar yada aşırı komisyonlar koyan kısacası at ile deve misali aracılar var ve işin garibi bu aracılar yasal...ama ne kadar güvenilir belli değil...kendilerini kollayan aracılar yani para sahibini değil...paladyum yurt dışında altın,gümüş,platin gibi değerli madenlerden sayılıyor...bizdede 1 ocaktan itibaren sayılmaya başlanacaktı ama bi sonuca ulaşamadım...bundanmıdır nedirki galiba bankalarda paladyum alım satımı yapılmıyor...ama diğer altın,gümüş ve platin madenlerine aracılık yapıyorlar...benimde tam bi bilgim yok ama bildiğim bu bankalar bu 3 değerli madenden almak istediğinde bile %51 paran ile altın almanı şart koşuyorlar...kendileri için bir nevi sigorta sanırım...her neyse işte..yani sonuçta daha paladyumluk bi memleket olamadık galiba :)...ama yurt dışı piyasalarda paladyum maşallah çoştu bi kere...sağlıkla esen kalın...

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    191927

Bence en iyisi kiralık kasa. Altın fonunu da bir mevduat. Herhangi bir kriz durumunda bankalar batarsa o fonları altın olarak geri vermeyecekler sanıyorum. Toplam mevduatınızın (vadeli,fonlar,döviz hesapları vs) o günkü TL karşılığının 50000 tl ye kara olan kısmı sigortalı.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı