Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: windows7 de skystar ve AltDVB kurulumu...(resimsiz)

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

windows7 de skystar ve AltDVB kurulumu...(resimsiz)

Konu gereksiz diyorsanız silebilirsiniz..Amacım sadece benim gibi altdvb severlerin windows7 altında altdvb yi kullanabilmelerini sağlamaktır..
    Biçok yerde dağınık dağınık windows7 skystar yükleyememe,register hataları,altdvb izleyememe yada BDA olarak yükeyip disecq desteksiz izleme gibi konular bulunmakta ama pek yardımcı olmadıklarından bu konuyu açtım:)

Neyse anlatmaya başlayalım...
    Öncelikle, eklediğim dosyada yükleme talimatı aynı şekilde bulunmaktadır...

1. Üstte verdiğim adresteki dosyayı indirin, Rarlı dosya içerisindeki "AltDvbTR" klasörünü bilisayarınızda istediğiniz yere çıkartın.

2. Daha sonra içerisindeki "AltDVB.exe" nin kısayolunu masaüstüne atın.(size kalmış..)

3. Bilgisayarınızda herhangi bi driver yüklü değilse yükleyin, driverlardan ( 4.41 , 4.50 , 4.51 , 4.60 ) hangisi sizin için daha verimli ya da kullanışlı geliyorsa onu yükleyin.Ben 4.41 olanı kullanıyorum;kanal aramada ve uydudan uyduya geçişte bende hiç sorun çıkarmıyor.(Driver yükleme talimatını bilmiyorsanız onu da yazayım :)

..............Driver Yükleme Talimatı...........

- Daha önceden indirdiğiniz veya elinizde var olan Rar dosyasındaki driverınızın klasörünü masaüstüne çıkarıyoruz.

- Masaüstü'nde Bilgisayar'a sağ tıklayıp "Yönet" deyip çıkan pencerenin solunda "Aygıt Yönetecisi" ni tıklayın ya da Masaüstü'nde Bilgisayar'a sağ tıklayıp "Özellikler" deyip çıkan pencerede solda üstte yine "Aygıt Yönetecisi" ni tıklayın..

- Eğer driverınız yüklü ise skystarınız "Aygıt Yönetcisi"nde en üstteki seçenekte "Ağ Bağdaştırıcıları" sekmesindedir..buradaki oku tıklayarak "TechniSat DVB-PC TV Star PCI" adında aygıtınızı görebilirsiniz..

- Eğer driverınız yüklü değilse zaten yüklenmeyen aygıt olarak,solunda sarı bir (!) işareti ile "Ağ Bağdaştırıcı" olarak gözüküp,driverının yüklenip pc'ye tanıtılmayı bekliyordur:)..

- Driverı yüklemek için de "Ağ Bağdaştırıcı" nın üzerinde sağ tıklayıp "Sürücü yazılımını güncelleştir" diyoruz.

- Çıkan pencerede ikinci seçenek olan "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" yı seçiyoruz.

- Çıkan pencerede "Gözat"a tıklayıp driver klasörünün bilgisayarınızdaki konumunu seçiyoruz.
    (Daha önceden driverınızın klasörünü masaüstüne çıkarmıştık,burayı seçerek tamam diyoruz) ve driverın yüklenmesini bekliyoruz,yüklendikten sonra tamam diyerek çıkıyoruz.(yükleme esnasın herhangi bi uyarı çıkarsa "yine de yükle" veya "yükle" seçeneğini seçiyoruz.

- Driverınız yüklendiğinden emin olmak için yine "Aygıt Yöneticisi" nde "Ağ Bağdaştırıcıları" seçeneğine tıklayıp doğru yüklendiğini kontrol edebilirsiniz.Eğer bi sorun varsa driverı kaldırıp tekrar yükleyin..

4. Şimdi sıra geldi "Sky2PCAVSrc.ax" dosyasının "register" edilmesine....

- Bilgisayarınızda "C:\Windows\System32\Codec\Technisat" klasörünü açın.Burada "Register_Sky2PCAVSrc.ax.bat" , "Sky2PCAVSrc.ax" ve "SkyDll.dll" isimlerinde üç adet dosya görmelisiniz,eğer driver doğru yüklendiyse..

- Daha sonra "Register_Sky2PCAVSrc.ax" dosyası yönetici olarak çalıştırın (mouse,dosya üzerinde sağ tıkla,yönetici olarak çalıştır)."Başarıyla gerçekleştirildi" veya ingilizce "succeed" gibi bi uyarı gelecek "Tamam" deyip kapatıyoruz.

Buradaki işimiz bitti...

5. Sıra geldi son işleme;

- "AltDvbTR" klasörünü bilisayarınızda çıkardığınız yere gidin, "Filters" klasörüne girip "#Register_Filters" dosyasını yine yönetici olarak çalıştırın,çıkan uyarılarda "başarı ile gerçekleştirildi" yazılarını görün ve "Tamam" deyin.

Artık "AltDVB" niz windows7 altında çalışmaya hazır.AltDVB de ilk açılışta ve kanal aratmalarda yönetici olarak çalıştır derseniz ayarlarınızın veya kanallarınızın kaydedilmesinde sorun yaşamazsınız...

Codec'leri yüklemeyi sakın unutmayın,yoksa görüntü ve ses alamazsınız...

Bu yöntemi biçok yerdeki yükleme talimatlarını okuyarak ve uygulayarak gerçekleştirdim, ben de hiç sorun yaratmadan çalışıyor.
    Umarım sizede yardımcı olur..

Verdiğim AltDVB version 2.2.0 build 3912'dir.Kayıtlı kanal yoktur kendiniz tarama yaparsınız ya da hazır olan kanal listelerinden yükleyebilirsiniz.

windows7 32 bitte denendi ve kullanılıyor.

mCn.....2011

:warn:NOT:BDA Driver yükleme yöntemi değildir!!!:warn:
    Düzenleyen McN : 11-01-2011 at 06:01 Sebep: dosya adresi düzenlendi...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    15247

Benim pc de C:\Windows\System32\Codec\ altında technisat diye bir klasör yok. 4.6.0 driver i tekrar yükledim yine yok. siz nereden yüklediniz ? Sky2PCAVSrc.ax dosyası da olmayınca altdvb çalışmıyor.

Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12497

64 bitte deneyen var mı ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    478890

denedim çalıştı ama anteni sökmüştüm en erken pazar akşamı söyleyebilirim

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ciger Mesajı Göster
    Benim pc de C:\Windows\System32\Codec\ altında technisat diye bir klasör yok. 4.6.0 driver i tekrar yükledim yine yok. siz nereden yüklediniz ? Sky2PCAVSrc.ax dosyası da olmayınca altdvb çalışmıyor.
    driverı dediğim gibi yüklediysen C:\Windows\System32\Codec\ altında technisat diye bir klasör olması lazım.yine de yoksa windowsu yeniden başlatırken "f8" tuşuna basarak açılış yaptır (güvenli modda açılış yaptığımız gibi) .dos menüsü görünümünde windows7 açılış seçenekleri karşına geldiğinde en alttaki yada bi üstünde "sürücüsü imzası zorlaması olmadan başlat" (tam yazıyı hatırlamıyorum,kusura bakmayın,bunun gibi bişeydi) seçeneği ile başlatıp,driverını kaldırıp tekrar kur.sonra bilgisayarı yeniden başlat (bu defa normal başlasın)
    sistem açıldıktan sonra bi bak bakalım C:\Windows\System32\Codec\ altında Technisat klasörü gelmişmi.
    Eğer yine gelmediyse tekrar "f8" le başlatıp yine pc'yi "sürücüsü imzası zorlaması olmadan başlat" deyip,bu sefer 4.32 veya 4.33 driverını yükle yüklerken kırmızı uyarı ekranına 2.seçenek "yine de yükle" de.yükleme bittikten sonra pc'yi yeniden normal başlatıp 4.60 driverını kur ve C:\Windows\System32\Codec\ altında Technisat klasörünü kontrol et.
    böle bi sorunla karşılaşmadığım için ancak bu kadar yardımcı olabilirim,kusura bakmayın.
    Düzenleyen McN : 15-01-2011 at 06:46

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi senersen Mesajı Göster
    64 bitte deneyen var mı ?
    deneme imkanım yok ama bi sorun çıkacağını sanmıyorum.zaten bildiğim kadarıyla 4.60 driverı hem 32 hem de 64 bit için uygun.64bit için daha alt sürüm driverlar da var zaten.
    (4.60 driverın "SkyNET.INF" dosyasını not defteri ile açarsanız alttaki gibi bi yazı görürsünüz);

;************************************************* ***************************************
    ;
    ; SkyNET.INF
    ;
    ; INF to support the TechniSat Digital Flexcop based DVB-PC TV Star PCI
    ; receivers on the following platforms.
    ;
    ; Windows 2000 (All Versions)
    ; Windows XP (All Versions)
    ; Windows Vista (All Versions)
    ;
    ; Copyright (c) 2006 - 2010, TechniSat Digital, S.A,
    ;
    ;************************************************* ***************************************

[Version]
    DriverVer = 04/28/2010, 4.6.0.9999
    ....................

Junior Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2006
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    191960

bilgilendirme için çok teşekkür ederim.çok ugraş vermeme rağmen 7ye kuramamıştım,yeniden deneyeceğim.sunucu yazacağım.

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

bugün birşey daha gözlemledim, C:\Windows\System32\Codec\ altında technisat klasorünün oluşması için driver yüklenmeden önce codec paketlerinizi yükleyin,daha sonra driverı yükleyin ama 4.40 ve yukarısı driver yükleyin C:\Windows\System32\Codec\ altında technisat klasörü oluşuyor. win7 den tekrar xp ye geçtim benim pc biraz eski yavaş kaldı win7 de ama dediğim olay xp de de aynı şekilde mevcut,yani C:\Windows\System32\Codec\ altında technisat klasorü oluşumu.

New Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    332444

skay 2 tv kartı 64 bit driver arıyorum nasıl bulurum yardm lütfen tsk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    478890

denedim 64 bitte süper hjızlı çalışıyor programı açmamla kanalın gelmesi bir ouyor.elinize sağlı[email protected]_28 forumda arama yapsan bulursun oolmadı adresine gir

Member
    Giriş Tarihi
    12-02-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    319699

Ben codecleri yüklememe rağmen yinede technisat klaröü açılmadı yau :( ben DVDdream için burdakileri uyglayayım dedim çünkü dvbdream açılmıyor hiç.. yine takıldık kaldı.. progdvb açılıyor ne hikmetse..

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasa_28 Mesajı Göster
    skay 2 tv kartı 64 bit driver arıyorum nasıl bulurum yardm lütfen tsk
    son driver 4.60 olan hem 32 hem 64 biti destekliyo bildiğim kadarıyla.

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enrique79 Mesajı Göster
    Ben codecleri yüklememe rağmen yinede technisat klaröü açılmadı yau :( ben DVDdream için burdakileri uyglayayım dedim çünkü dvbdream açılmıyor hiç.. yine takıldık kaldı.. progdvb açılıyor ne hikmetse..

burdan codec paketini indirip kurun.sonra;

burdan hazır driver paketini indirip WDM olanlarından size uygun olanı kurun daha sonra windows/system32/codec klasörüne tekrar bi bakın oluşmuşmu diye.
    Düzenleyen McN : 20-01-2011 at 22:31

Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    513197

!!!!!
    Düzenleyen Redasa : 23-01-2011 at 23:22

New Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    332444

verdiğiniz bilgi için tesekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12497

64 bitte kuran oldu mu stabil çalışıyor mu

Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    32016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi montevo Mesajı Göster
    denedim 64 bitte süper hjızlı çalışıyor programı açmamla kanalın gelmesi bir ouyor.elinize sağlı[email protected]_28 forumda arama yapsan bulursun oolmadı adresine gir
    senersen arkadaşım montevo denemiş üstte bilgisi var...

Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12497

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi montevo Mesajı Göster
    @mcn söylediğin tüm yöntemleri denedim ne yaptımsa technisat klasörü oluşmadı (64 bir windows 7 kullanıyorum)

@montevo 64 bitte sen nasıl oluşturdun bu klasörleri ?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı