Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Atlanta HDMI kaç port kullanıyor? 1.3-1.4 ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-06-2006
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    223517

Atlanta HDMI kaç port kullanıyor? 1.3-1.4 ?

Atlanta HDMI kaç port kullanıyor? 1.3-1.4 ?

1.4 hdmi kablo alsak boşunamı almış oluruz? görüntüde bir değişiklik olurmu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    53812

Atlanta cihazı çok iyi tanımıyorum. 1.4 desteklemesi gerekir diye düşünüyorum.
    Daha önce aşağıdaki mesajı yazmıştım.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi isayuksel Mesajı Göster
    HDMI kablo ilgili bir şey söylemek istiyorum.
    Bu gün gittim en kalitelisinde bir sürü para vererek acaba görüntü kalitesini arttırabilirmiyim diye yeni kablo aldım. Altın uçlu 1.4 destekli.
    Heyecanla taktım baktımki görüntü daha kötü.
    10 TL ye aldığım kabloyu geri taktım hemen.
    Anlayacağınız fiyatı gösterişine değil gerçekten kalitesi önemli. Bu kalite fiyatla olmuyor anlaşılan.

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177968

HDMi olduktan sonra altınmış gümüşmüş cok fazla önemli değil 0,1 üst sürüm de cok fazla değişen bir şey olmaz
    Zaten görüntü 1080i 1080p olmadığı için fark göremezssin
    Kablo masrafı yapmana değmezz..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    53812

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mtiske Mesajı Göster
    HDMi olduktan sonra altınmış gümüşmüş cok fazla önemli değil 0,1 üst sürüm de cok fazla değişen bir şey olmaz
    Zaten görüntü 1080i 1080p olmadığı için fark göremezssin
    Kablo masrafı yapmana değmezz..
    Net bir bilgi sahibi olmadığım konularda yorum yapmak istemem.
    Ama 1.3 ile 1.4 arasında teknik açıdan önemli farklar olduğunu duymuştum.
    Dediğim gibi bu konuda çok fazla bir bilgim yok.
    Ben aldım denedim. Yorumumuda yazdım.
    Altın uç iletkenlik açısından önemlidir. Gümüş uç bilmiyorum ne kadar iletkendir.
    Düzenleyen isayuksel : 07-01-2011 at 23:29

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-06-2006
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    223517

Çok yüksek çözünürlük

HDMI 1.4, mevcut 1080p cihazlardan dört kat daha gelişmiş olan 4K x 2K çözünürlüğe destek verecek. Bu durum HDMI 1.4'ün, dijital sinema sistemlerinin sağladığı çözünürlüğü sunması anlamına geliyor.

HDMI 1.4'ün desteklediği biçimler arasında 3840 x 2160 (24 Hz, 25 Hz, 30 Hz) ve 4096 x 2160 (24 Hz) bulunuyor..

Audio Return Channel

Televizyonunuzda DVD oynatıcı ya da tümleşik tuner gibi bir içerik kaynağı varsa, Audio Return Channel özelliği HDMI kablosu üzerinden sesi A/V alıcısına göndermenizi sağlıyor. Böylece yeni HDMI standardı sayesinde fazladan kablo kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.

Daha doğru renkler

Yeni HDMI 1.4 standardı, dijital fotoğraflardaki renklerin televizyonda daha doğru ve net gözükmesi için sYCC601, Adobe RGB ve AdobeYCC601 standartlarına destek veriyor olacak.

Yeni TV'ler

HDMI 1.4'ün bizlerin hayatımıza sokacağı en büyük yenilikler üç boyutlu görüntü ve çok yüksek çözünürlükler olacak. Şu an piyasada olan televizyonların hiçbiri bunları yapabilecek düzeyde değil. Bu yüzden mevcut teknolojiye sahip olan ürünlerde HDMI 1.4 arayüzünün kullanılmayacağını söyleyebiliriz. 4K x 2K çözünürlükteki üç boyutlu geleceğimize HDMI 1.4 ile ulaşmak için yeni televizyonlar almak zorunda kalacağız.

sanırım cihaz desteklese bile bizim tv ler desteklemiyor.. şuan için 3d tv lerde kullanılıyor sanırım hdmi 1.4 kablolar..

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177968

Zaten isyuksel mesajında da belli
    Atlanta 1,3 kullanıyor
    Tamamen yanıltıcı reklam - pazar stratejisi ile ürün satma amacı var

Her dij parçaya bir şey ekleyip sattırma derdindeler
    Çöp dijital ev olacak yakında
    Teknik değerlere bakarak masraf yapman mantıklı değil.

iyinin iyisi daima gelecektir bu sonsuzdur

Yukardaki örnek resim de kandırmacanın daniskasından başka bir şey değil.
    İzlediğim görüntü TV ekranına sığsın yeter
    Bir zamanlar SD ile HD yayın farkını da böyle anlattılar.
    Düzenleyen mtiske : 08-01-2011 at 00:22

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    53812

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mtiske Mesajı Göster
    Zaten isyuksel mesajında da belli
    Atlanta 1,3 kullanıyor
    Tamamen yanıltıcı reklam - pazar stratejisi ile ürün satma amacı var

Her dij parçaya bir şey ekleyip sattırma derdindeler
    Çöp dijital ev olacak yakında
    Teknik değerlere bakarak masraf yapman mantıklı değil.

iyinin iyisi daima gelecektir bu sonsuzdur
    Evet verdiğim o kadar paraya yanıyorum bende :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2009
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    482532

1.3 maalesef ama 1.4 e software ile gecis olur mu olmaz mi o kadarini bilemiyorum.Mesele 1.4 olsaydi benim acimdan cok iyi olurdu cunku 3D tv almayi dusunuyorum ve maalesef 3D yayin icin 1.4 olmasi gerekiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    53812

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KeMeNcHe Mesajı Göster
    1.3 maalesef ama 1.4 e software ile gecis olur mu olmaz mi o kadarini bilemiyorum.Mesele 1.4 olsaydi benim acimdan cok iyi olurdu cunku 3D tv almayi dusunuyorum ve maalesef 3D yayin icin 1.4 olmasi gerekiyor.
    Yinede 3D tv de de cihazınız kullanılabilir. Bunu biliyorsunuzdur ama mesajınızı okuyanlar yanılmasın diye açıkladım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

İsa bey bilinenin aksine en iyi iletken gümüş sonrada bakırdır, altın onlardan sonra gelir, diyeceksiniz ki o zaman neden altın ön planda, şundan gümüş ve bakır oksitlendiği için bir süre sonra sorun oluyor altında bu durum olmadığı için altın tercih ediliyor...

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2010
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    522934

arkadaşım ben aldım normal hd kablo ile arasında dağlar gibi fark var oem marka 2k 4k cihazların hepsi uyumludur hiç çekinme al

Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    365011

HDMI kablolar

Öncelikle HDMI kablo; ses ve görüntü aktarımına önemli bir etken ve buna kimsenin itirazı yok. Ancak benim bildiğim kadarıyla Atlanta HDMI 1.2 destekliyordu, zaten üzeri bir destek de anlamsız olurdu. Zira üzeri çıkan kablolarda 1080p üzeri destek söz konusu ancak 1.1 den itibaren bütün kablolar Atlanta için yeterli olcaktır çünkü hepsi 1080p desteklemektedir. Kaynak:

Tüm bunlara ek olarak binlerce TL para vererek aldığınız Panel TV + Ses Sistemi ve Uydu alıcınızı beş-on TL lik kablo kullanarak riske etmeyin. Kablolar malesef en zayıf halka bir çok sistemde ve markası, üretim yeri, ne olduğu belirsiz kablolar kullanmanız tüm yatırımı çöpe atacaktır. Benim tavsiyem TTAF kabloları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Her fiyatı yüksek kablo iyi olacak diye bir kural da yok ancak 1 TL ye scart kablo satıldığı dönemlerde 70TL lik bir kablo kullanmaktaydım şimdide aynı şey HDMI kablo için geçerli.

Blu Ray oyntıcısı olmasında ndolayı en değerli kablomu Playstation 3 le TV arasında kullanıyorum, En ucuz 2 adet kabloyu HDMI 1.2 TTAF Atlanta HD Box ve Ses sisteminde (DVD) kullanmaktayım. Bugün Pc dünyasındaWin7 sistemlerde de sistem derecelndirmesini en düşük puan aldığınız donanımıma göre değerlendirmektedir. Durum örnekleri bir çok emtiya için örneklenebilir ve bu nedenle iyi bir kablo kullanınızancak gereksiz yatırımla paranızı da çar çur etmeyiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    53812

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cahitnt Mesajı Göster
    İsa bey bilinenin aksine en iyi iletken gümüş sonrada bakırdır, altın onlardan sonra gelir, diyeceksiniz ki o zaman neden altın ön planda, şundan gümüş ve bakır oksitlendiği için bir süre sonra sorun oluyor altında bu durum olmadığı için altın tercih ediliyor...
    Evet oksitlenme olayına değinmeniz iyi oldu.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    260145

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cahitnt Mesajı Göster
    evet ,doğrusu budur.
    altın kaplama konnektörler zamanla oksit sorunu yapmadığı için tercih edilir.
    ancak aldığınız her altın kaplama kablodan fazla performans beklemeyin.
    çünkü çoğu sahte...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    98742

fiyata çok önemli değil kaliteli altın kaplama 1.3 yada 1.4 olması atlanta için fark etmez. ama ileride 1.4 cihaz alırım diyorsanız. aradaki vereceğiniz farka kıyasla seçim yapmak kullanıcıya kalmış.
    burada kaliteli olmasından kasıt bence uclarda altın kaplama kullanırda kabloda kalitesiz iletkenliği duşuk bir kablo kullanırsa ucların altın olmasıda bir anlam ifade etmez.

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2009
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    482532

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi isayuksel Mesajı Göster
    Yinede 3D tv de de cihazınız kullanılabilir. Bunu biliyorsunuzdur ama mesajınızı okuyanlar yanılmasın diye açıkladım.
    Bende zaten ''3D yayin icin'' icin diye belirtmistim.Fakat uyariniz icin tesekkurler.Burasi yeri degil ama belki bilen bi arkadas vardir diye soruyorum dm8000 veya vu+ cihazlarda 1.4 destegi var mi?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KeMeNcHe Mesajı Göster
    Bende zaten ''3D yayin icin'' icin diye belirtmistim.Fakat uyariniz icin tesekkurler.Burasi yeri degil ama belki bilen bi arkadas vardir diye soruyorum dm8000 veya vu+ cihazlarda 1.4 destegi var mi?
    Hiç sanmıyorum, HDMI 1.4 destekli cihazlar 2010 yılında piyasaya çıkmaya başladı, 1.4 uyumlu uydu alıcılarını bu yıl içinde görmeye başlarız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    159011

Atlanta HD Box HDMI versiyonu 1.3 arkadaşlar, 3D yayınlar için HDMI 1.3 yeterli durumda.
    Düzenleyen halid karabacak : 08-01-2011 at 19:57

Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    49041

arkadaşlar cihazı normal bir tv ye skart kablo ile bağlıyorum ancak görüntü iyi deyil karlı neden olabilir cihaz skart çıkışındanmı yoksa atalantaya özel skart kablosumu var aynı kabloyla başka bir cihazda görüntü net tşklrrrrrrr....

Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    547081

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi xAlperenx Mesajı Göster
    arkadaşlar cihazı normal bir tv ye skart kablo ile bağlıyorum ancak görüntü iyi deyil karlı neden olabilir cihaz skart çıkışındanmı yoksa atalantaya özel skart kablosumu var aynı kabloyla başka bir cihazda görüntü net tşklrrrrrrr....
    Tv Ayarlarından RGB ye getir. 567i seyret
    Hdmi kullanırsan daha iyi görüntü alırsın.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı