Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: DVB-S(Uydu Kartı) Tavsiyeniz

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2005
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    164893

DVB-S(Uydu Kartlarında)Donanımsal hızlandırma ile yazılımsal(işlemci)hızlandırma farkı

Birkaç sorum olacak,ilgili ve bilgili arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum:)

Elimde skystar 2 usb ve pci var.Bunlara taktığım uydu kablosunu tv receiverlarıma taktığımda bariz daha fazla sinyal görünüyor,skystar2+progdvbye göre.

Sormak istediğim ben bunları başka bir uydu kartıyla değiştirsem,skystar1 gibi donanımsal hızlandırma olan veya sizin tavsiye edeceğiniz başka bir kartta olabilir,sinyalde artış olurmu?

Bilgisayara bağlayacağım için yeni uydu kartı düşünüyorum,receiver sadece test amaçlı birşey idi.

Eğer artış oluyorsa piyasada sıfırı bulunabilen progdvb+vplug destekli bir kart olmalı,2.el düşünmüyorum.

Şimdiden teşekkürler..
    Düzenleyen Kesker : 07-01-2011 at 17:16 Sebep: ufak düzeltme

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    372060

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Kesker Mesajı Göster
    Birkaç sorum olacak,ilgili ve bilgili arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum:)

Elimde skystar 2 usb ve pci var.Bunlara taktığım uydu kablosunu tv receiverlarıma taktığımda bariz daha fazla sinyal görünüyor,skystar2+progdvbye göre.

Sormak istediğim ben bunları başka bir uydu kartıyla değiştirsem,skystar1 gibi donanımsal hızlandırma olan veya sizin tavsiye edeceğiniz başka bir kartta olabilir,sinyalde artış olurmu?

Bilgisayara bağlayacağım için yeni uydu kartı düşünüyorum,receiver sadece test amaçlı birşey idi.

Eğer artış oluyorsa piyasada sıfırı bulunabilen progdvb+vplug destekli bir kart olmalı,2.el düşünmüyorum.

Şimdiden teşekkürler..
    sinyal göstergesi yanıltıcıdır isterlerse daha fazla gözükebilir örneğin sinyal olan kanallarda sinyal 100 kalite 100 olan kartda var ancak bu kart hakkında sinyal alamıyoruz şeklinde şikayet çok:)sebepse kartın tuneri zayıf.. elinizdeki kart yeterlidir şu anda ülkemizde aver ve skystar2 var çok satılan aşağı yukarı aynı değiştirmenize gerek yok zaten destek konusunda skystardan daha iyi başka kart yok her programla çalışıyor hertürlü yardımı bulunuyor işin doğrusu bu ben kendim twinhan kart kullanmama ve skystarı sevmesem bile doğrusu ss2 hep 1 numaradır..yağmurlu havalarda ntv skytürk gibi zayıf sinyalli olan kanallarda kırılma olur işte o zaman test edin receiverle skystarı receiverler biraz daha iyidir ancak rakam meselesi yanıltıcıdır kesinlikle çünkü sinyal seviyesini gösteren rakamların standardı yok standardı üretici belirliyor ne yazarsa odur:) kimi markada 50 kimi markada 70 gösterir önemli olan cihazdaki tunerin kalitesi
    Düzenleyen çaykovski : 07-01-2011 at 23:20

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2005
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    164893

Teşekkürler tekrar bilgilendirme için,

İyi çalışmalar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız