Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: iphone 4 Telefon Rehberi

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    122486

iphone 4 Telefon Rehberi

Arkadaşlar iphone4 cihaza eski telden rehberi aktardım. Ama cihazı bilgisayara taktığımda bütün rehberi siliniyor. Bir detay yazayım farklı bilgisayarlara takıyorum ev ve iş bilgisayarına. Bunu nasıl engelleyebilirim. Farklı bilgisayarlarda itunes'e girdiğimde uygulamalarımıda görmüyor. Cihazdan silinmiyor ama uygulamaları yok sayıyor. Cihaz jailbreakli değil.

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    395970

Allah yardimcin olsun dostum iTunes resmen adam secer, simdi sana anlatsam, anlatirken ben bile batarim, 4 yildan beri ogrenemedim, ne zaman bu illet iTunes ile aktarim yapsam odum kopuyor, muhakkak bir seyler yanlis gidiyor ya rehber gidiyor ya uygulamalar gidiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    43718

iphone yüklü bir tel.rehberiniz var ise ,eğer cihaz jb olsaidi ifon box programıyla tel.in içine grip gerekli dosyayı ( yani rehberin olduğu dosyayı ) alıp saklayabilirdiniz.daha sonra istediğiniz zaman ifonbox la tele tekrar atabilirdiniz.yazdığınıza göre jb yok telde.bir an önce jb yapın teli...

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mgfabs Mesajı Göster
    Allah yardimcin olsun dostum iTunes resmen adam secer, simdi sana anlatsam, anlatirken ben bile batarim, 4 yildan beri ogrenemedim, ne zaman bu illet iTunes ile aktarim yapsam odum kopuyor, muhakkak bir seyler yanlis gidiyor ya rehber gidiyor ya uygulamalar gidiyor.
    JB gibi bir şey her zaman problem demektir,bende olmuyor diyen kendini kandırıyordur :)

Ayrıca iTunes adam seçmez,ama maalesef okumadığımız uyarılar ve kullanma klavuzları nedeniyle sorunlu sanıyoruz.Şunu unutmayın bir iPhone ile hangi PC'yi yada notebook'u kullanacağınıza karar verin yeter,sadece o makinada senkronizasyon vs. yapın.Aksi halde bir gün "bu ne aptal alet herşeyim uçtu" dersiniz :smiles10: iPhone veya iPad o PC ile evlenir,boşamak için yollar vardır.Bunuda biraz aratarak (iTunes klasörü yedeği v.s alınması) ile aşarsınız.Yani işin temeli senkronizasyonu yaptığınız PC,unutulmaması gerekende bunun bir "telefon" olmadığıdır.

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    7117

Iphone 5 bilgisayara kadar account bilgilerinizi kayit yapar..
    Eger bir bilgisayarda iphone uzerinde islem yapacaksaniz, iTunes account bilgilerinizi iTunes ilgili sayfasina (Asagidaki resim) girmeniz gerekir..

Account islemlerinizi girdiginiz bilgisayarda senkronize yapacaksaniz dikkat etmeniz gereken; baska bir bilgisayarda daha onceden senkronize yaptiginiz iphone uzerinde yuklenmis bulunan uygulamalarin aynisinin,
    senkronize yapacaginiz bilgisayardada bulunmasi gerekir.. Bunun icin ise asagidaki resimdeki gibi ilgili yerden iphone yedeklemesi yaparak iTunes`e, iphone uzerinde bulunan uygulamalarin indirilip, backup yapmasini saglayin..

Telefon rehberinizin senkronize edilip, kaybolmamasi icin asagidaki ornekteki gibi iTunes ayarlamasini yapmaniz gerekir...

Saygilar..
    Düzenleyen TolgANL : 07-01-2011 at 23:12

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

baska bir bilgisayarda daha onceden senkronize yaptiginiz iphone uzerinde yuklenmis bulunan uygulamalarin aynisinin,senkronize yapacaginiz bilgisayardada bulunmasi gerekir
    Sorun uygulamalar değil,zaten bunlar herhangi bir PC'ye authorize edince iner.Sorun Müzikler,Resimler,Zil sesleri,E-Kitap 'lar vs.vs.vs yani alınan backup bunların yedeğini almaz ! O nedenle bir iPhone'u hangi PC'de senkronize ettiyseniz o PC'ye gözünüz gibi bakın,iTunes'un nasıl yedek alınacağını araştırın.Belli zamanlarda harici HDD'ye alın dursun kenarda.

Eğer ben başka PC'deyim yedek aldım bir şey olmaz nasılsa derseniz sadece uygulamalarınız ve onlara ait ayarlar vs. geri yüklenir.

Yoksa sizde "rehberim gitti,resimlerim silindi,müziklerim gitti" diye hayıflanırsınız.

Sevgiler

New Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2011
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    552501

cihaz ya .

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    122486

Bülent bey ve Tolga çok teşekkür ederim. Teli artık başka bilgisayara takmıyorum sadece tek bilgisayar :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1936

rehberi itunesten gmail hesabınıza gönderebilirsiniz. silinme kaybolma gibi durumlarda, internet olan heryerden gmailden geri çekebilirsiniz rehberi, üstelik sadece iphone a değil diğer telefonlarada. yani telefon değiştirince rehberi diğerine nasıl aktarıcam probleminize bu şekilde çözebilirsiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    21-12-2004
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    54282

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi serkanim Mesajı Göster
    iphone yüklü bir tel.rehberiniz var ise ,eğer cihaz jb olsaidi ifon box programıyla tel.in içine grip gerekli dosyayı ( yani rehberin olduğu dosyayı ) alıp saklayabilirdiniz.daha sonra istediğiniz zaman ifonbox la tele tekrar atabilirdiniz.yazdığınıza göre jb yok telde.bir an önce jb yapın teli...
    mrb serkan ınstall ve app storede boyle prg bulamadım yanlişmi yazdinız bırdaha bakarmısın bu bana cok lazımm şimdiden tşk

Starting Member
    Giriş Tarihi
    03-01-2005
    Mekan
    Üye No
    58814

rehber konusunda isinizi garantiye almak istiyorsaniz eger, bir gmail hesabi acip sonrada senkronize ayarlarindan Google mail ayarini secip contactlarinizi internet uzerinde tutmak daha garantili diye dusunuyorum en azindan pc bozulsa bile contactlariniz her an ulasibilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23629

Rehber için, arkadaşların dediği gibi gmail senkronizasyonu yaparsanız sorun yaşamazsınız, müzik, video ve kitaplar için tavsiyem iphone yükleyeceğiniz, resim, video, müzik kitaplar için ayrı ayrı bir klasör oluşturun ve iphone klasörü aldında bu dosyaları ayrı tutun, yeni ekleyeceğiniz dosyaları da buraya atıp iphone a senkronize edin, bu klasörü de bir usb diskte yedek olarak güncel tutun ben 16gb lık flash diski bunun için kullanıyorum yani herhangi bir yerde herhangi bir bilgisayara itunes yükleyerek iphone u dosyalarım silinmeden senkronize edebiliyorum. Biraz zahmetli gibi görünsede rutin e bağlanınca çok kolay, en fazla ayda 3-4 kere dosya güncelleme yaparım ayda...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı