Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Yasaklı sitelere giriş yasalmı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    62013

Yasaklı sitelere giriş yasalmı?

Benim merak ettiği birşeydir bu ne zamandan beri.
    Mahekeme kararıyla yasaklanmış (bir zamanlar youtube vb...) sitelere farklı dns adresleri kullanılarak girilebiliyor.Normalde ttnet dns si ile girilemiyor mahkeme kararıyla yasaklandığı için.

Soru;
    1-Bu yöntemle(dns değiştirmekle) bu sitelere girmek yasakmı?
    2-Yasaksa müeyyidesi nedir?
    3-Tesbiti yapılabiliniyormu?

Birçok ünlü(Cumhurbaşkanı bile) bu şekilde bu siteye girdiğini hatırlatmıştı yanılmıyorsam.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    478890

başbakanımız youtube kapalı iken giriyordu sizde girin dedi.gir sende :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Mahkeme kararını müeyyideyi bi kenara bırakın Bu ülkenin Başbakanı bile yasaklı siteye giriyorsa ve vatandaşına ben yasaklı siteye girdim sizde girin diyorsa, hiç düşünmeyin sizde girin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

aynen bende giriyorum hatta yasaklanma nedenlerini anlayamıyorum.yasaklı sayfayı yasaklamak çok zor herhalde :))

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49524

benim hangi siteye girip girmeyeceğine neden bir başkaları ( devlet de olsa ) karar verebilir ? benim için neyin zararlı - neyin zararsız olacağını tavsif edecek ( vasıflandıracak ) kadar zekaya sahip değil miyim ?

siyasi ****dar ve/veya TTK bir yandan yasaksız türkiye derken , öte yandan böyle yasaklarla çağ dışı kaldığımızı bilmeli artık.

ne yazıktır ki , internet yasakları bağlamında iran - kuzey kore - pakistan gibi ülkelerin ligindeyiz ve bunu haketmiyoruz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    97208

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi muhayyer Mesajı Göster
    benim hangi siteye girip girmeyeceğine neden bir başkaları ( devlet de olsa ) karar verebilir ? benim için neyin zararlı - neyin zararsız olacağını tavsif edecek ( vasıflandıracak ) kadar zekaya sahip değil miyim ?

siyasi ****dar ve/veya TTK bir yandan yasaksız türkiye derken , öte yandan böyle yasaklarla çağ dışı kaldığımızı bilmeli artık.

ne yazıktır ki , internet yasakları bağlamında iran - kuzey kore - pakistan gibi ülkelerin ligindeyiz ve bunu haketmiyoruz.
    çok doğru söLemişsiniz. ßizim ßiLeceğimiz şeyLere onLar karar verip yasakLıyorLar.
    anLamıyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi muhayyer Mesajı Göster

kesinlikle doğru bir ileti yazmışsınız...bu yasakları koymakla (örneğin youtube) güyaa onları cezalandırıyoruz...halbuki kendi kendimizi cezalandırıyoruz..ama şöyle de bir laf vardır unutmayalım ki yasaklar çiğnenmek içindir :smiles16:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    185630

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi montevo Mesajı Göster
    başbakanımız youtube kapalı iken giriyordu sizde girin dedi.gir sende :)
    başbakanımızın bu tavsiyesi itina ile uygulanır :) :ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    62013

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sistem.prof. Mesajı Göster
    Benim merak ettiği birşeydir bu ne zamandan beri.
    Mahekeme kararıyla yasaklanmış (bir zamanlar youtube vb...) sitelere farklı dns adresleri kullanılarak girilebiliyor.Normalde ttnet dns si ile girilemiyor mahkeme kararıyla yasaklandığı için.

Soru;
    1-Bu yöntemle(dns değiştirmekle) bu sitelere girmek yasakmı?
    2-Yasaksa müeyyidesi nedir?
    3-Tesbiti yapılabiliniyormu?

Birçok ünlü(Cumhurbaşkanı bile) bu şekilde bu siteye girdiğini hatırlatmıştı yanılmıyorsam.

Kolay gelsin.
    Ya arkadaşlar benim sorularım bu arada milletin hırsı yüzünden güme gitmiş gibime geliyor.

Yukarıdaki sorularımın cevabı hala verilmemiş.
    Tamam herkes(Başbakan bile) giriyorum diyor da, girildiği tesbit edilebiliyormu DNS değiştikten sonra?Teknik bir konu tabi.Bu konuda detaylı bir açıklamaya ihityaç var.
    İkincisi ise tesbiti halinde müeyyidesi ne?
    Üçüncüsü ise madem bu kadar kolay bir yolla girilebiliyorsa buna yasak getirmenin mantığı ne?Sadece devlet olarak yapabilecğimiz bu kadarmı demek isteniyor bu net deryası içinde ve karşısında?

Kolay gelsin.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı