Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Anadolu teknik ile normal teknik lise farkı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    390449

New Icon28 Anadolu teknik ile normal teknik lise farkı?

Selamlar dostlar Lise 3'e giden küçük bir kardeşim var.2.5 yıldır Arslanbey Fevziye tezcan Anadolu teknik lisesinde elektrik elektronik endüstriyel bakım onarım dalında okuyor.Ancak okulu çok uzak eve.Abi diyor ben bizim eve yakın olan teknik liseye geçmek istiyorum.Yine aynı bölüm yine aynı dal yine aynı dersler.Anadolu tekniğin normal teknik liseden bir farkı varmı? Böyle üniversitede puan açısından.Ben bu işleri bilmem gelecek sene çocuk üniversite sınavına girecek 1.5 gidiş 1.5 geliş 3 saatlik yolu var.Bide üstüne üstük günde 10 saat okul dersleri var 10 saat uykusunu alsa zaten 23 saat oluyor gelecek sene bu çocuk dershaneyede gidecek işin içinden çıkamadık biz size danışayım dedim.Ben devam etmesi taraftarıyım 2.5 sene dayanmış 1.5 yılı kalmış burada ama bir yanda yakın okul varken uzağa gitmek niye? Bu bağlamda size sorum şu Anadolu teknik ile normal teknik lise farkı ne? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.Bize yakın olan okul teknik lise.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    365446

Bildiğim kadarıyla (yani resmi olarak kabul etmeyin) kurcalanmamış ise şöyle;

Anadolu Teknik Lise ile Anadolu Meslek Lisesi konumunda olan okullar liseye geçmek için yapılan sınavdaki başarı puanı ile alınır.

Endüstri Meslek Lisesi ise ilköğretimden mezun olan öğrencinin diploma notu ile belirli kişiyi alır. Öğrenci 10. Sınıfa geçtikten sonra elde ettiği başarı ile Teknik Lise ye (Dikkat Anadolu Teknik Lise değil) geçebiliyor.

Sonuç itibarıyla aynı olmadığı gibi mesleki hayatında ve hala varmı bilmiyorum ama üniversiteye daha doğrusu meslek yüksek okuluna sınavsız olarak gitmeyi düşünüyor ise Teknik Lise olarak istediği bölüme girme olasılığı çok düşüktür çünkü sınavsız alınan bu bölümler de sıralama da okul türü de önemli oluyor.

Siz en iyisi yaşadığınız ildeki meb e veya okul yönetimi ile konuşup bilgi alsanız daha isabetli olur. Zaten 11. sınıfta başka okul türüne gidemez diye biliyorum ama biliyorsunuz eğitim ile alakalı herşey her sene kurcalanıyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    390449

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi badtempered Mesajı Göster
    Bildiğim kadarıyla (yani resmi olarak kabul etmeyin) kurcalanmamış ise şöyle;

Anadolu Teknik Lise ile Anadolu Meslek Lisesi konumunda olan okullar liseye geçmek için yapılan sınavdaki başarı puanı ile alınır.

Endüstri Meslek Lisesi ise ilköğretimden mezun olan öğrencinin diploma notu ile belirli kişiyi alır. Öğrenci 10. Sınıfa geçtikten sonra elde ettiği başarı ile Teknik Lise ye (Dikkat Anadolu Teknik Lise değil) geçebiliyor.

Sonuç itibarıyla aynı olmadığı gibi mesleki hayatında ve hala varmı bilmiyorum ama üniversiteye daha doğrusu meslek yüksek okuluna sınavsız olarak gitmeyi düşünüyor ise Teknik Lise olarak istediği bölüme girme olasılığı çok düşüktür çünkü sınavsız alınan bu bölümler de sıralama da okul türü de önemli oluyor.

Siz en iyisi yaşadığınız ildeki meb e veya okul yönetimi ile konuşup bilgi alsanız daha isabetli olur. Zaten 11. sınıfta başka okul türüne gidemez diye biliyorum ama biliyorsunuz eğitim ile alakalı herşey her sene kurcalanıyor.
    Ben hiç anlamam bu işlerden tutturdu nakil aldıralım diye bir rehber öğretmenle görüşmek lazım teşekkürler cevap için.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı