Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Kredi Kartı ile Sıfır Otomobil Almak?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2010
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    546317

New Icon5 Kredi Kartı ile Sıfır Otomobil Almak?

Arkadaşlar kredi kartı ile tek çekim sıfır otomobil alırken puan,bonus vs kazanmak için hangi banka ve kredi kartı
    daha çok para kazandırır?

Ayrıca kredi kartımın limiti 3 bin tl. 30.000 tl lik bir araba almak istediğimde kart limiti arttırmak yerine 27 bin lirayı kredi kartıma yatırsam ve tek çekim 30 bin tl yapsam arabayı alacağım bayiden kazanacağım puan 30 bin tl üzerinden mi hesaplanır yoksa kart limitim olan 3 bin tl den mi hesaplanır?

birde şunu sormak istiyorum böyle bir işlemin bir sakıncası var mıdır?

30 binliralık tek çekim bir alış verişten kazanabileceğim maksimum para(puan,bonus) ne kadardır?

en son olarak bu şekide araba alan arkadaşlar var mı varsa deneyimlerinizi paylaşırmısınız?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    248397

bu sekilde araba alan oldugunu sanmiyorum,alan varsa bile inanain ne kadar bonus para geldigini dusunemiyecek kadar zengin kisilerdir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

reno şirketine 2 ay önce teklıf yaptım limit yettıgınce kredi kartı ıle odemesı yapsak diye..onlar malesef sizden daha uyanık..
    kart ile cekerseniz %8 komisyon alırız dediler..o zaman puan kazanma hayali suya düşer..-,-

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

tabiki komisyon alacak mesela bir kaç firma var 24 taksit yapıyorum diyor ancak git bankadan kredi çek daha iyi kredi kartı taksidi teferruatla uğraşmayı sevmeyen biz türk milleti için iyi bir yöntem gibi dursada daha zararlı :) adı faiz değilde komisyon oluyor

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    12968

Bildiğim kadarı ile ( yanlışım varsa lütfen düzeltiniz ) tüketici yasalarına göre kredi kartına bunu alırsanız işte üzerine şu kadar komiyon alırız demek yasal değil. Erman abimiz bir ara tv de komisyon için uyarılar yapıyordu hatta. O pos cihazı ile aracı kurumun sorunu , onların aralarındaki işlevsel komisyon tutarları son kullanıcı olan tüketiciye yansıtılmaz diye biliyorum. Yansıtanlar hakkında yasal işlem uygulanır.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2010
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    546317

arkadaşlar ben taksit yaptırmayacağım ki.. tek çekim olacak komisyonla ne alakası var?

birde ayrıca illa kredi kartı değil mesela garantinin para kartı var ve alışveriş yaparken bonus kazandırıyor.

parakart hesabıma 30 bin yatırıp tek çekimle taksitsiz arabayı alsam yinede komisyon mu isterler?

sonuçta parakart hesabı vadesiz tl hesabı oluyor. kredi filan değil. ha havale yapmışım adamın hesabına ha çek yazmışım ha da hesabımın kartından ödeme yapmışım bunun komisyonla ne alakası var ki?

böyle işlem yapan elbet vardır. o kadar parayı üzerinde taşımak istemeyende vardır elbet.

deneyimi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum..

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    285634

kredi kartıyla daha önce araba aldım.tamamen ikili ilişkilerinize ve pazarlık kapasitenize bağlı bir durum şeklinde özetleyebilirim.birde arabayı alacağınız firmanın araç satışına kota problemine aracın piyasada tutulup tutulmayacağına bağlı bir durum söz konusu.vw jetta almıştım.tamamını kredi kartıyla ödedim ve bonus premium kartla yaptığım alışverişte normal bonusa oranla 2 kat yani%2 bonus almıştım.o dönem jettta yeni çıkmıştı teklif ettim kabul ettiler.40.000tl araçta 800 tl bonus kazanmıştım.limitiniz yetersiz ise sizin düşündüğünüz şekilde bir uygulama yaparak karta para yatırırsanız alış veriş için yer açabileceğinizi tahmin ediyorum.bir de bankaya danışırsanız daha garanti olur.bir arkadaşın yazdığı gibi komisyon talep edemezler tek çekim için.çünkü tek çekim dünyanın her yerinde nakittir.nakit diye geçer.hayırlısı olsun

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    285634

yazmayı unutmuşum standart kartlarda alkollü toptan içeçek ve kontör satışı vb. durumlar dışında kart %1 bonus verir.bonus plusta %1,5 premium da %2 dir.en azından ben öyle biliyorum garanti bankası için geçerli olarak

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2010
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    546317

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi metingezici Mesajı Göster
    kredi kartıyla daha önce araba aldım.tamamen ikili ilişkilerinize ve pazarlık kapasitenize bağlı bir durum şeklinde özetleyebilirim.birde arabayı alacağınız firmanın araç satışına kota problemine aracın piyasada tutulup tutulmayacağına bağlı bir durum söz konusu.vw jetta almıştım.tamamını kredi kartıyla ödedim ve bonus premium kartla yaptığım alışverişte normal bonusa oranla 2 kat yani%2 bonus almıştım.o dönem jettta yeni çıkmıştı teklif ettim kabul ettiler.40.000tl araçta 800 tl bonus kazanmıştım.limitiniz yetersiz ise sizin düşündüğünüz şekilde bir uygulama yaparak karta para yatırırsanız alış veriş için yer açabileceğinizi tahmin ediyorum.bir de bankaya danışırsanız daha garanti olur.bir arkadaşın yazdığı gibi komisyon talep edemezler tek çekim için.çünkü tek çekim dünyanın her yerinde nakittir.nakit diye geçer.hayırlısı olsun
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi metingezici Mesajı Göster
    yazmayı unutmuşum standart kartlarda alkollü toptan içeçek ve kontör satışı vb. durumlar dışında kart %1 bonus verir.bonus plusta %1,5 premium da %2 dir.en azından ben öyle biliyorum garanti bankası için geçerli olarak
    teşekkür ederim...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    202191

tek çekim olsa bile banka en az %2 satıcıdan hizmet bedeli olarak kesiyor. ayrıca kredi kartınıza limitinizden fazla para yatıramazsınız. ama paracard da bir sıkıntı olmaz.
    Düzenleyen ekselanss : 03-01-2011 at 10:14

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    89046

donanımhaberde birisi honda civic'in o şekilde almıştı ve uzun uzun nasıl aldığını yazmıştı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    285634

yazımda detaylı olarak söylemiştim.belli başlı durumlar olgunlaşması gerek.paracard da mantıklı ama ne kadar kazandırır bilmiyorum.şöylede yapılabilir.bir bankaya gidilir parayı rehin koydurulup kart limiti için kullanabilirsiniz.işlem bittimi kart limiti eski haline getiriilir sizde bonus kazanırsınız.tabii hep varsayım ve varyasyon.tamamen ikili ilişkilere bağlı

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı