Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Mevcut uydu sistemine bir receiver daha eklemek

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    543892

Mevcut uydu sistemine bir receiver daha eklemek

Öncelikle selamlar. Evimizin uydu sisteminde 2 çanak anten mevcut. Bu antenlerin ucunda 2 çıkışlı LNB'ler var. Bu çıkışlardan gelen kablolar.Diseqc switch(2 adet)lere bağlı. Her switch de 4 lnb girisi (2si takılı) var. Tek Receiver çıkışı mevcut. Bu sistemden 2 receiver'a bağlantı sağlayabiliyoruz. Sisteme bir receiver daha ilave etmek istiyorum. En ekonomik yoldan nasıl yapabilirim.

Biraz araştırdım. Multiswitch diye bir parça var ondan mı takmak gerekli yoksa Lnb'ler mi daha çok çıkış sağlayan üst modellerle mi değiştirilmeli? Hiç anlamıyorum desem yeridir. Anlayan arkadaşlar basit bir dille anlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    551131

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi oollccaayy Mesajı Göster
    Öncelikle selamlar. Evimizin uydu sisteminde 2 çanak anten mevcut. Bu antenlerin ucunda 2 çıkışlı LNB'ler var. Bu çıkışlardan gelen kablolar.Diseqc switch(2 adet)lere bağlı. Her switch de 4 lnb girisi (2si takılı) var. Tek Receiver çıkışı mevcut. Bu sistemden 2 receiver'a bağlantı sağlayabiliyoruz. Sisteme bir receiver daha ilave etmek istiyorum. En ekonomik yoldan nasıl yapabilirim.

Biraz araştırdım. Multiswitch diye bir parça var ondan mı takmak gerekli yoksa Lnb'ler mi daha çok çıkış sağlayan üst modellerle mi değiştirilmeli? Hiç anlamıyorum desem yeridir. Anlayan arkadaşlar basit bir dille anlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    EVET. Maalesef ki; LNB'nizi değiştirip 4 çıkışlı yapmaktan başka çareniz yok. :(

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    543892

Berok kardeşim çok teşekkür ederim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    434501

LNB ler 1-2-4-8 'e kadar çıkş imkanı sağlamaktadır .Sizin işinizi multiswitche gerek olmadan 4 lü LNB görecektir.Yalnız LNB yi değiştirdikten sonra hassas bir LNB AYARI yapmayı yada yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    31334

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi oollccaayy Mesajı Göster

bende uygun bir 4lü lnb almayı planlıyorum ve en nihayetinde buldum. fakat 2 çıkışlı lnbye de ihtiyacım olacak, isterseniz sizden alabilirim.. bu arada 4 lü lnb ile ilgili de yardımcı olabilirim.. isterseniz özelden yazın bana.. ben özelden mesaj atacaktım size ama, sanırım kısıtlıydı.. ok

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    551131

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dravdan Mesajı Göster
    bende uygun bir 4lü lnb almayı planlıyorum ve en nihayetinde buldum. fakat 2 çıkışlı lnbye de ihtiyacım olacak, isterseniz sizden alabilirim.. bu arada 4 lü lnb ile ilgili de yardımcı olabilirim.. isterseniz özelden yazın bana.. ben özelden mesaj atacaktım size ama, sanırım kısıtlıydı.. ok
    Piyasa daki ucuz LNB'lerden kaçınmanızı şiddetle öneririm. Zira ucuz LNB'lerde; bazı Horizontal ve Vertical Frekanslarda kayıplar yaşayabiliyorsunuz... Lütfen DİKKAT EDİNİZ...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı