Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Teledünya ve uydu sinyalini birleştirebilir miyim?

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    33632

New Icon23 Teledünya ve uydu sinyalini birleştirebilir miyim?

arkadaşlar merhaba..

tesiattaki mevcut durum şöyle:
    ana kapı arkasında zayıf akım panosunda 9/8 multiswitch var ve 8 odaya bu panodan ayrı ayrı kablo gidiyor. prizler sat prizi takılı. aynı zamanda teledünya abonesiyiz ve interneti de bunun üzerinden alıyoruz. Uydu yayını olarakta Türksat çanağı takılı, her prize türksat yayını sorunsuz gidiyor.

Sorunum şu:
    Kablotv den gelen kabloyu multiswitch'in terrestrial girişine takarsam sat prizlerinden hem uyduyu hemde kablotv yi seyredebilir miyim?

Ya da
    kablo tv den gelen kabloyu 1/2 splitter ile bölüp teledünyanın receiverini ve interneti kullanacağım salona splitterden direk verip, splitter in diğer çıkışını da multiswitche girsem kalan odalara kablo tv analog olarak gider mi?

teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2010
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    527343

bence olmaz.kablo tv ve uydu yayınını bu şekilde birleştiremezsin.eğer ustalar olur derse ben de yaparım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    33632

arkadaşlar tekrar merhaba,
    bahsettiğim sorunla ilgili olarak kablonetten tam bir bilgi gelmesede şöyle bişey deneyeceğim. 2 yan geçişli tapoff splitter ile kablonetten gelen kabloyu 1-modeme (filtre ile süzülerek), 2-kablonet receivere, 3-multiswitch terrestrial girişine gireceğim.
    Sonuç alırım inş.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    548548

Fikir vermesi için söyleyeyim, ben diseqc ile LNB1 kısmına kablo tv LNB 2 kısmına uydu bağlayarak denedim sonuç analog yayında hüsrandı. Teledünya'yı denemedim. Analog yayında aşırı kötü olduğundan uydu sinyal durumuna bakmaya gerek görmeden söktüm.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    288025

olmaz arkadaşlar 2 si farklı mevzular.ayrıca kablo tv sisteminde sıkıntı yaratması yüksek...kablo tv bölümüne bakarsanız arkadaşlar sağlam açıklamalar yapmış.aklına ne geliyorsa önceden cevaplanmış..forumu incelerseniz herşey ortada...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    464826

Digiturk+d smart+teledünya 1 TV ye bağlayarak izlemek

İki uydu cihazı ve teledünya yayının bir TV de izlemenin en güzel yolu nasıldır.Birini kapayıp diğerini açarak ve ayarını yaparak izlenebiliyor ama benim istediğim; "Nasıl ki birkaç uyduyu diseqc ile birleştirip tek bir kablo ile uydu cihazına girip izleyebiliyorsak...İki uydu cihazı ve kablo tv den gelen yayınları birleştirip tek bir kanal listesi oluşturup Tv den izleme imkanı var mıdır?"

Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    140028

Televizyon İçin LCD Almalısın Üç Cihazı Kapatmadan İzlemek İstiyorsan
    Üç Skart Girişli Televizyon İkili LNB (( Dijitürk Türksat Uydu ve D-SMART )) Dijitürk Eutelsat İstiyorsan Ayrı Çanak Almalısın, Teledüya İçin Türksat Kablo Aboneliği (( Teledünya İçin LNB Gerekmiyor ))
    Televizyonunuzdan AV1 AV2 AV3 Gibi Seçenek Yaparsın HD İstiyorsan , HD Lerde 3 HDMI Giriş Yeride Var -O Zaman HDMI Çıkışlı Dijitürk, D-SMART, Teledüya Almalısın --

Paragrafında İki uydu cihazı ve kablo tv den gelen yayınları birleştirip tek bir kanal listesi oluşturup Tv den izleme imkanı var mıdır ?" Demişsin >>> Böyle Bir Uygulama Yok

Anlata Bildimse Ne Mutlu Bana...
    Düzenleyen devrimci_52 : 27-11-2011 at 18:41

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

senin isin cok zor.. Maalesef yapamazsin..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    464826

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi devrimci_52 Mesajı Göster
    Televizyon İçin LCD Almalısın Üç Cihazı Kapatmadan İzlemek İstiyorsan
    Üç Skart Girişli Televizyon İkili LNB (( Dijitürk Türksat Uydu ve D-SMART )) Dijitürk Eutelsat İstiyorsan Ayrı Çanak Almalısın, Teledüya İçin Türksat Kablo Aboneliği (( Teledünya İçin LNB Gerekmiyor ))
    Televizyonunuzdan AV1 AV2 AV3 Gibi Seçenek Yaparsın HD İstiyorsan , HD Lerde 3 HDMI Giriş Yeride Var -O Zaman HDMI Çıkışlı Dijitürk, D-SMART, Teledüya Almalısın --

Paragrafında İki uydu cihazı ve kablo tv den gelen yayınları birleştirip tek bir kanal listesi oluşturup Tv den izleme imkanı var mıdır ?" Demişsin >>> Böyle Bir Uygulama Yok

Anlata Bildimse Ne Mutlu Bana...
    Tesisatta bağlantıda bir sorun yok Ordu'lu kardeşim...Bunlar zaten şu anda kurulu...Ben bunların hepsini bir merkezden yayın alıyormuşum gibi Tv den izlemenin bir yöntemi var mı diye sormuştum...:)

Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    263718

teledünya ve digitürk anı kablo üzerinden sorunsuz bi şekilde combainer le bölebilirsin tüksatıda direk uydu alıcısınada balarsın

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı