Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Bütün LNB ler yandı

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2005
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128091

New Icon4 Bütün LNB ler yandı

hiremco fx turbo uydu cihazını eurobirt uydusundan kör tarama yaptırdıpım sırada cihaz kendini kapattı..ve dahasonra anahtardan kapatım açınca hdm çıkışından tv ye görüntü vermez hale geldi.scart tan bağlantı yaptım ve hiç bir kanalı göstermiyordu artık hepsinde sinyal yok yazdı..ve baktımki 4 tane çanak bağlıydı ve dört lnb ve disech swicde yandı..lnblerde 4 lü lnb ydi yani sırf zarar. hem cihaz hemde bütün lnb ler yok böyle biş:badprv:ey..cihazda atv den başka kanal çekmiyor...ne yapac şimdi burda suç kimin benimmi yoksa kimin..????

Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    24339

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi 61mustafa Mesajı Göster
    hiremco fx turbo uydu cihazını eurobirt uydusundan kör tarama yaptırdıpım sırada cihaz kendini kapattı..ve dahasonra anahtardan kapatım açınca hdm çıkışından tv ye görüntü vermez hale geldi.scart tan bağlantı yaptım ve hiç bir kanalı göstermiyordu artık hepsinde sinyal yok yazdı..ve baktımki 4 tane çanak bağlıydı ve dört lnb ve disech swicde yandı..lnblerde 4 lü lnb ydi yani sırf zarar. hem cihaz hemde bütün lnb ler yok böyle biş:badprv:ey..cihazda atv den başka kanal çekmiyor...ne yapac şimdi burda suç kimin benimmi yoksa kimin..????
    üzüldüm dostum:( acaba bağlantılarda bi yerde kısa devre falan mı yaptı acaba yoksa cihaz içi bi sorundan dolayı lnb lere yüksek voltaj mı gitti acaba? sağlam lnb takınca cihaz normal çalışıyor mu?
    Düzenleyen hakansariman : 28-12-2010 at 19:18

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    453767

cihazdan lnb ye yüksek voltaj gitmiş olabilir servisten başka çare yok

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    19496

cihaz lnb yuksek voltaj gonderırmıı ..
    Şimdi bu arkadasın zararnı kım karsılayacak yanı...?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Cihazın LNB'leri yakması ilginç, merkezi sistem olan bir binada merkezi sisteme verebileceği olası hasar nedeniyle, uydu sahibinin cebini iyice yakabilir. Böyle bir olasılığın olup-olmadığı açıklanmalı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cahitnt Mesajı Göster
    Cihazın LNB'leri yakması ilginç, merkezi sistem olan bir binada merkezi sisteme verebileceği olası hasar nedeniyle, uydu sahibinin cebini iyice yakabilir. Böyle bir olasılığın olup-olmadığı açıklanmalı
    Büyük geçmiş olsun.

Bence böyle bir olasılık yok denecek kadar düşük bir ihtimaldir. Benim fikrimce mustafa beyin 61 ile başlayan isminden Trabzon'da olduğu kanatine varıyorum. Trabzon Nemli bir yer. Başka bir yerde kısa devre yapmış olabilir. Hatta cihaza restartı bile bu kısa devre attırmış olabilir.

Servisi arayoıp durum hakkında bilgi alınmalı. Daha önce hiç bir yerde uydu alıcının lnb yaktığını duyumadım. İyi TVyi yakmamış. Büyük geçmiş olsun.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2005
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128091

arkadaşlar benimde başıma böyle bir durum ilkkez geliyor 10 yıllı aşkın bu işin içindeyim böyle birşeye rastlamadım.cihaz kendini resttart yaptı ve olan oldu..nemden kaynaklı birşey değil buda bize rastladı demekki ..herkese teşekkürler paylaşım için...

New Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    547112

LNB'yi yakacak kadar akım olsa önce cihazınızı yakardı ;)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

arkadaşlar benimde başıma böyle bir durum ilkkez geliyor 10 yıllı aşkın bu işin içindeyim böyle birşeye rastlamadım.cihaz kendini resttart yaptı ve olan oldu..nemden kaynaklı birşey değil buda bize rastladı demekki ..herkese teşekkürler paylaşım için...
    Mustafa bey. Sorunu araştırın. Çözümü bulduğunuzda da burada paylaşın. UYDU alıcı LNB'leri yaktı çok güçlü bir iddia olur çünkü. Merih video yetkilileri ile telefon edip görüşün. Siz de sanırım uydu işi ile uğraşıyorsunuz.

Bu açtığınız başlık Hiremco Düşmanları için direk atlayacakları bir başlıktır. Şu anda bile DH forumunda Hiremco'yu karalayan malum kişiler buradaki yazılarınızı kopyalayıp oradaki başlığa eklemişler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    438279

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fenerlik Mesajı Göster
    Mustafa bey. Sorunu araştırın. Çözümü bulduğunuzda da burada paylaşın. UYDU alıcı LNB'leri yaktı çok güçlü bir iddia olur çünkü. Merih video yetkilileri ile telefon edip görüşün. Siz de sanırım uydu işi ile uğraşıyorsunuz.

Bu açtığınız başlık Hiremco Düşmanları için direk atlayacakları bir başlıktır. Şu anda bile DH forumunda Hiremco'yu karalayan malum kişiler buradaki yazılarınızı kopyalayıp oradaki başlığa eklemişler.
    Adam olduğu gibi konuyu kopyalamış ne alıp veremiyorlar bu hiremco ile anlamıyorum taraftarı değilim ama karalamıyorumda bunlar nasıl insanlar...

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    324701

Mustafa abi durumuna üzüldüm bu bence cihazın yol açtığı bir durum değil... tarama yapmadan önce lnb canak vs ekipmanlarlara oynadınızmı?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    406856

Özür dilerim ama lnb yanmış olsa atv göstermez cihazın ayarlarından olabilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yesil_vadi Mesajı Göster
    Adam olduğu gibi konuyu kopyalamış ne alıp veremiyorlar bu hiremco ile anlamıyorum taraftarı değilim ama karalamıyorumda bunlar nasıl insanlar...
    DH'da özelden sorun yeni uydu alacağım karar veremedim ne alayım diye. O size rengini belli eder. :))))

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2008
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    412311

horizon700'e katılıyorum. LNB'ler tamamen yandı ise ATV kanalını nasıl gösteriyor. Hayret doğrusu. Bence diseq-c yi söküp uydu alıcısından giden kabloyu direk Turksat'a bakan LNB'ye bağlayıp kanal araması yapın. Zaten sorunu kanal ararken yaşadığınız için ATV dışındakiler bozulmuşta olabilir. Bir deneyin bence.

Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2007
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    346924

cihaz lnb leri yaktı düşüncesine katılmıyorum ben 15 yıldan bu yana bir çok uydu cihazı ve an az 4 lnb ile tv izliyorum bir çok umulmadık şeylerle karşılaştım ama lnb yanmasına hiç rastlamadım ancak şöyle olabilir şehir ceryanında ani bir yükselmeyle cihazın lnb lere elektrik gönderen trafosunda bir kısa devre oluşmuşsa bu lnbleride bozarak çalışmaz hale getirebilir. fakat o durumda bir tek kanal dahi sinyal alamaz atv nasıl gösteriyor bunun izahını ben yapamıyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Bütün LNB ler yandı

Arkadaşım uydu işini iyi bilen bir arkadaşa gösterin bu güne kadar çok arıza gördüm fakat 4 lnb ve 4 lü dayzık yanması olmayacak kadar imkansızdır çünkü dayzık ve Lnb den geçen elektirik akımı 13 ve 18 dir dayzık bir port veya lnb 1 adeti derseniz olabilir sizin dediğinizin olması için bütün sisteme yüksek voltaj gitmesi olabilir uydu cihazının lnb girişini kontrol ettirin elektronikçi bir arkadaşa ölçtürün

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2005
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128091

arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum.orda bir yanlış anlama var onu düzeltiyim atv göstremiyordu ben lnb leri değiştikten sonra ciha sadece atv yi gösteriyor.yani lnb yandığında hiç bir kanal yoktu bunu belirtiyim.
    ve ben merih videoyu aradım görüştüm onlarda aynen sizin gibi söyledi ama daha sonra ethernet bağlımı diye sordu bağlıydı dedim ve büyük ihtimalle modemden dolayı yüksek voltaj geldiğini veya elektrikten o anda yüksek voltaj geldiğini söyledi.ve bende cihazı merih videoya gönderdim...herkese teşekkürler..yoksa ben merih videyu kesinlikle kötülemiyorum ve cihazlarının daima arkasındayım bu böyle biline..4 adet lnb yansa bile...!!!!!!!!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    316814

Arkadaşım 4 adet LNB cihaza ne yaparsanız yapın yakması mümkün değil, bu işten mantığa ters gelen bir şey var, 4 adet LNB yandığını farzedersek cihazda da yüklü bir hasar olması gerekmez mi?
    Düzenleyen ygurbuz : 30-12-2010 at 13:18

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    97654

bence bu işte tesisatla lgili bir sorun var

size soracağim diseq switch nerede bağlı

balkon demiri gibi binanın demir bağlantısına irtibatlı ise sorununuz bu,,
    binanızın tesisatındaki bir kaçak topraklamayla binanın demir bağlantılarına ordanda diseq switch ile lnb kablosundan cihazınızı ve lnb leri bozmuştur

New Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    547112

Dostum, en yukarıda da söyledim cihazı yakmadan LNB'leri yakmak mümkün değil. Kimbilir kaç metre 75ohm kablo geçecek akım da LNB yakacak... mümkünatı yok.

X3 ethernetinde ise bir gariplik var, bu doğru, topraklama veya devre tasarımı ile ilgili olabilir, ethernet bağlı ve bağlı değilken sinyaller baya farklılık gösteriyor.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı