Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: hiremco hd ile kamera kasetlerinin aktarımı

Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    533085

hiremco hd ile kamera kasetlerinin aktarımı

arkadaşlar benim size sorum olacak aramızda üstadlarımız var ben video kamera kasetlerini aktarım yapıyorum önce bilgisayarıma sonra dvd ye vcd veya dvd şekinde yazdırıp müşteriye veriyorum bendede hiremco hd recever var bunun arkasında sarı beyaz kırmızı çıkışları var bu hiremcoya ses ve görüntü girmek için giriş eklenebilirmi benim amacım kameradan çıkan sarı video çıkış kablosunu ses için de kırmızı beyaz kablosunu hiremcoya girmek ve ordanda hiremconun önündeki usb diske kayıt etmek uydudan normal tv leri veri kaybı olmadan usb ye kayıt edip bilgisayara hızlıca atıp edit yapabiliyoruz amacım kamera kasetlerini bu yolla kayıt edip editleyip hızlı bir şekilde müşteriye vermek hem bunda veri daha az kayıplı oluyor bu mümkün mü örneğin arabalarda fm transmiterlar var onlar frekansa göre veriyi gönderiyor arabamızdaki radyoda öyle bi kanalda yayın olduğunu yakalıyor veri kaybı olmadan çok net çalıyor ve yada öyle bir cihaz varmı lnb girişine fm transmiter gibi saı beyaz kırmızı girişi olana örneğim 11107 v 27500 gibi frekansı kullanan cihaz takıp onu çanaktan veriyormuş gibi kandırmak yayını kayıt etmek fm transmiter mantığı böyle cihaz varmıdır? saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    540271

Arkadaşım mrb bende yapmaya çalıştım ama beceremedim uydunun VCR girişinden kamerayı bağlayıp TV den görüntü almak için uğraştım o bile olmadı bilmiyorum belki yapanlar vardır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    501706

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi msandal34 Mesajı Göster
    arkadaşlar benim size sorum olacak aramızda üstadlarımız var ben video kamera kasetlerini aktarım yapıyorum önce bilgisayarıma sonra dvd ye vcd veya dvd şekinde yazdırıp müşteriye veriyorum bendede hiremco hd recever var bunun arkasında sarı beyaz kırmızı çıkışları var bu hiremcoya ses ve görüntü girmek için giriş eklenebilirmi benim amacım kameradan çıkan sarı video çıkış kablosunu ses için de kırmızı beyaz kablosunu hiremcoya girmek ve ordanda hiremconun önündeki usb diske kayıt etmek uydudan normal tv leri veri kaybı olmadan usb ye kayıt edip bilgisayara hızlıca atıp edit yapabiliyoruz amacım kamera kasetlerini bu yolla kayıt edip editleyip hızlı bir şekilde müşteriye vermek hem bunda veri daha az kayıplı oluyor bu mümkün mü örneğin arabalarda fm transmiterlar var onlar frekansa göre veriyi gönderiyor arabamızdaki radyoda öyle bi kanalda yayın olduğunu yakalıyor veri kaybı olmadan çok net çalıyor ve yada öyle bir cihaz varmı lnb girişine fm transmiter gibi saı beyaz kırmızı girişi olana örneğim 11107 v 27500 gibi frekansı kullanan cihaz takıp onu çanaktan veriyormuş gibi kandırmak yayını kayıt etmek fm transmiter mantığı böyle cihaz varmıdır? saygılar
    hocam yalnız cihazın arkasındaki o tarif ettiginiz yer giris degil çıkış olması gerek
    monitor yada ekrana goruntu vermek icin yani

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    168067

Bu islemi receiver ile yapamazsiniz hem slot giris degil
    Giris bile olsa yazilimda oyle bir ozellik yok.
    Sizin icin en kolayi dvd kaydedici olacaktir sanirim.

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    324701

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vasfiuysal Mesajı Göster
    hocam yalnız cihazın arkasındaki o tarif ettiginiz yer giris degil çıkış olması gerek
    monitor yada ekrana goruntu vermek icin yani
    +1 onlar cıkıştır.. 5+1 için yada tv ye görüntü ve ses vermek için

Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    533085

ben ne soruyom siz ne yazıyonuz acıkca yazmışım arkadakiler çıkış diye ben giriş yeri yazmadımki cümleleri okuyunuz oraya müdahale etmeden farklı yollardan gerekirse cihazın içini acarak bu yöntemi yapabilirmiyiz diyorum

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    501706

ben ne soruyom siz ne yazıyonuz acıkca yazmışım arkadakiler çıkış diye ben giriş yeri yazmadımki cümleleri okuyunuz oraya müdahale etmeden farklı yollardan gerekirse cihazın içini acarak bu yöntemi yapabilirmiyiz diyorum
    yaparsin hocam uydudan bir transponder kirala elindeki kasetleri orda yayinlayadigin kanali x3 turboda seyrederken kaydedersin usb ye

anca bu sekilde olur senin sorunun cevabı cihazda giris olmadigindan yapamazsin diyo iste herkes sana giris olmadan icini acsan neresine sokucan o kabloyu

New Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    547112

:bed:

Size gereken bir TV kartı dostum, ben yıllar önce tüm VHS ve videolarımı TV kartı ile dijitalleştirdim.
    Düzenleyen alperuzi : 30-12-2010 at 17:32

Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    533085

fm transmiter örneği

bu fikir bana fm transmiterdan geldi neden olmasın sahte tp gibi gösterip verileri sabit tp den alma gibi ama bu olay mutlaka olur diyorum zamana bırakacağız gibi fm transmitere de olmaz diyorlardı herkesin ilgisinbi çekti umarım olur bildiğim kadarıyla receiverlar video işleme kiti var elektronikçi arkadaşlar yorum yazarsa dahi iyi olur gibi geliyor saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    547112

Hocam, transponder dediğiniz multi-gigahertz seviyesinde yayın yapan makinedir. Hadi oldu ve satın alınabilir fiyata indi diyelim, yine de evinizde barındırmak istemeyeceğiniz bir cihaz yani :)

40TL'ye bu tür bir cihaz alınabildiği sürece de mantıklı olmaz zaten:

Eğer profesyonel olarak bu işi yapıyorsanız da eminim sırf bu işe özel bir cihaz vardır

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    501706

bu fikir bana fm transmiterdan geldi neden olmasın sahte tp gibi gösterip verileri sabit tp den alma gibi ama bu olay mutlaka olur diyorum zamana bırakacağız gibi fm transmitere de olmaz diyorlardı herkesin ilgisinbi çekti umarım olur bildiğim kadarıyla receiverlar video işleme kiti var elektronikçi arkadaşlar yorum yazarsa dahi iyi olur gibi geliyor saygılar
    hocam fm yayinini herkes yapabilir kucucuk bir cihaz(verici) ile ama yerel uydu yayinini nasil yapacaksiniz cok merak ediyorum , çok ilginc fantazileriniz var gercekten

elektronikci arkadaslarin yazsin bakalim :) bencede daha iyi olacaktir

Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    533085

tüm kayıtcihazları

elimde usb captureler harddiskli kayıt ediciler dvd recorderlar hepsi var dvr kayıt cihazı denedim güvenlik kameralarındaki onlar çok pahalı mono kayıt ediyor hemde net değil ama receiverlarınki kayıt ham dosyayı işlemeden veya işleyerek direk usb aktarıyor ben oyüzden bunu yapma şansımız varmı diyorum buraya yazıyorum mutlaka bu yapılabilir why not?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    123586

elimde usb captureler harddiskli kayıt ediciler dvd recorderlar hepsi var dvr kayıt cihazı denedim güvenlik kameralarındaki onlar çok pahalı mono kayıt ediyor hemde net değil ama receiverlarınki kayıt ham dosyayı işlemeden veya işleyerek direk usb aktarıyor ben oyüzden bunu yapma şansımız varmı diyorum buraya yazıyorum mutlaka bu yapılabilir why not?
    Bir uydu alıcısı bu işi yapacak şekilde tasarlanmamış ve üretilmemiş ise bu dediğinizi yapmanız mümkün değil. Uydu alıcı için sadece donanım ilave etmek yetmez yazılımınıda değiştirmek gerekir.Bu işlemin üretici firmada bile yapılması bile çok zordur.

Ancak bu amaçla yeni bir tasarım yaparda üretirseniz bu dediğiniz olabilir.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı