Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: 100 hz.lcd tv'lerde 100 hz.özelliğini kapatmalımıyız?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    154640

100 hz.lcd tv'lerde 100 hz.özelliğini kapatmalımıyız?

Arkadaşlar 100 hz.lcd tv'lerde yada 100 hz.led tv'lerde sd yayınlarda(herkesce seyredilen uydu yayınları)100 hz.özelliğini kapatmalıymışız diye duydum çünkü Türkiyede 100hz.yayın yapmıyormuş kanallar dediler bu doğru mu kapatmalımıyız?Bir de bu altın uçlu scart ile görüntü kalitesi gerçekten artar mı?

Member
    Giriş Tarihi
    29-05-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    105436

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi agurbuz Mesajı Göster
    Arkadaşlar 100 hz.lcd tv'lerde yada 100 hz.led tv'lerde sd yayınlarda(herkesce seyredilen uydu yayınları)100 hz.özelliğini kapatmalıymışız diye duydum çünkü Türkiyede 100hz.yayın yapmıyormuş kanallar dediler bu doğru mu kapatmalımıyız?Bir de bu altın uçlu scart ile görüntü kalitesi gerçekten artar mı?
    100hz dedikleri şey LCD tv'lerde Görüntünün akıcı olamasını sağlamak için konulmuş bir özell****r.Örneğin futbol maçı yayınlarında 100hz kapatırsan futbol topunun arkasında iz bırakarak hareket ettiğini görürsün.Aksiyon filimlerindeki hareketli sahnelerde görüntülerde titremeler olur.Kare geçişlerinden kaynaklanan duraklamalar,görüntünün ağırçekim gibi olmasına ve iz bırakmasına neden olur.) 100Hz özelliği olan bir tv araya ilave kareler ekleyerek görüntünün iz bırakmadan,titremeden akıcı olmasını sağlar.Bunun tv yayınların tarama hızıyla ilgisi yoktur. Zaten 1920*1080 FullHD yayında bile tarama hızı 60Hz'dir Yani 100hz özelliğinin yatay ve dikey taramalarla ilgisi yoktur.sadece araya ilave görüntü kareleri ekleyerek görüntünün daha akıcı olmasını sağlar.Ben böyle biliyorum yanlşım varsa formdaki arkadaşlar düzeltebilirler.Scart meselesine gelince altın uçlu kablo ile daha iyi görüntü alabirsin Ancak bende hem normal hemde altın uçlu kablo ikisinide denedim ancak hiç bir fark göremedim.
    Düzenleyen bora41 : 28-12-2010 at 17:49 Sebep: imla kuralları

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı