Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: USB ön panelden 2,5" harici HDD yi sistem tanımıyor

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    92356

New Icon9 USB ön panelden 2,5" harici HDD yi sistem tanımıyor

Arkadaşlar ilginç bir durumla karşı karşıyayım. Elimde 775 pin ve 478 pin Gigabyte ana kartlı iki ayrı sistem var. 2,5" bir harici HDD ye veri aktarmak istedim. Harici HDD yi her iki sisteme de ön panelden bağladım, sistemler HDD yi tanımadı. Yani sürücüyü otomatik yüklemedi. HDD yi laptopa taktım tanıdı. Bu defa HDD yi masa üstü sistemlere arka panelden bağladım, hem 775 pin, hemde 478 pin iki sistemde HDD yi tanıdı.
    USB de ön panel ile arka panel arasında ne fark olabilirki?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-07-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    239508

Belki ön paneldeki usb çıkışları 2.0 uyumlu değildir. Algılayamamıştır 2.0 standardındaki harici diski.

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    471236

İçeriden bağlantı hatası yoksa yeterli voltaj gelmiyor disk çalışmıyordur 2.5 inç diskler usb nin elektriği ile beslenir.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    92356

hurdalık
    Belki ön paneldeki usb çıkışları 2.0 uyumlu değildir. Algılayamamıştır 2.0 standardındaki harici diski.
    Kartların BIOS larını inceledeim, konu ile ilgili bir seçenek yok. Ayrıca anakartların iç USB çıkışları ile arka USB çıkışları arasında versiyon farkı olabilme konusunu da araştırdım. Bu konuda bir bilgi yok.

dsilence
    İçeriden bağlantı hatası yoksa yeterli voltaj gelmiyor disk çalışmıyordur 2.5 inç diskler usb nin elektriği ile beslenir.
    Dostum hardware bilgim oldukça iyidir. Bağlantı hatası olabilme ihtimali zayıf, çünkü ana karta takılan ön panel soketleri orijinal. Ama yinede problemin güçle ilgili olduğunu sanıyorum, nedeni de şu; HDD diski dönmüyor. Ama işin garibi kutunun güç ışığı yanıyor. Hadi bilgisayarın birinde çalışıp diğerinde çalışmasa neyse, ama iki farklı bilgisayarda da çalışmaması enteresan.
    Düzenleyen concorde : 28-12-2010 at 13:22

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13726

USB kablonuzu daha kalın bir kablo ile değiştirin. Ön panelin birde içeride bağlantı kabloları olduğu için ince veya kalitesiz kablolarda voltaş düşmesi oluyor. Bu yüzden mümkün oduğu kadar kısa ve kalın kablo kullanın.

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi concorde Mesajı Göster
    Arkadaşlar ilginç bir durumla karşı karşıyayım. Elimde 775 pin ve 478 pin Gigabyte ana kartlı iki ayrı sistem var. 2,5" bir harici HDD ye veri aktarmak istedim. Harici HDD yi her iki sisteme de ön panelden bağladım, sistemler HDD yi tanımadı. Yani sürücüyü otomatik yüklemedi. HDD yi laptopa taktım tanıdı. Bu defa HDD yi masa üstü sistemlere arka panelden bağladım, hem 775 pin, hemde 478 pin iki sistemde HDD yi tanıdı.
    USB de ön panel ile arka panel arasında ne fark olabilirki?
    Harici HDD'ler genellikle ön paneldeki USB girişlerinde, uzatma ve USB çoklayıcılarla çalışmıyor. Aynı sorun ben de de mevcut

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı