Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: 2000 CX Super Plus 'a Flash Dump dosyası nasıl yüklenir ?

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8386

2000 CX Super Plus 'a Flash Dump dosyası nasıl yüklenir ?

Merhaba sayın ustalar.

Yabancı bir sitede Next2000CX_USB_Flash_Dump_Update_Fix_11.Nov.2010 adında bir dosya buldum.

Sorum şu: Şimdi ben bu dosyayı USB - Loader veya Boot modunda yukleyebilir miyim ? Yoksa sadece kendi servisinde farklı bir yöntemle mi yüklenir ?

Saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8386

Cesaretimi toplayıp dün gece USB 'den dosyayı yükleyeyim dedim.

Download bittikten sonra ön panelde önce 5Err sonra Err yazıp cihaz tekrar boot 'landı ve normal şekilde açıldı :)

5Err muhtemel Software Error (Yazılım Hatası) anlamına geliyor.

Saygılar

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

Flash_Dump sadece gerekli (cihazın flaşı çöktüğünde) durumlarda yetkili servisler ve pro level kullanıcılar tarafından uygun aparatlar yardımı ile cihazı kurtarmak için kullanılır usb ve stblink ile atamazsınız. cihazınızdaki sorun nedir? neden flaş yazmak istiyorsunuz?

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8386

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi A.Bozoğlu Mesajı Göster
    Flash_Dump sadece gerekli (cihazın flaşı çöktüğünde) durumlarda yetkili servisler ve pro level kullanıcılar tarafından uygun aparatlar yardımı ile cihazı kurtarmak için kullanılır usb ve stblink ile atamazsınız. cihazınızdaki sorun nedir? neden flaş yazmak istiyorsunuz?
    Cihazımda hiçbir sorun yok usta. Sadece Flash Dump güncel olduğu için atmak istedim.

Ha birde bi ihtimal bu Flash Dump dosyasını yükledikten sonra belki ComPort 'ta TWIN menü çıkar diye tahmin etmiştim. Benim cihaz gri kasa son yazılım yüklü ama TWIN menu yok. TWIN menü olması cihazda yüklü FlashDump ile mi yoksa donanım ile mi alakalı bilmiyorum.

Saygılar..

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

Yazılımsal olduğunu sanmıyorum zira aynı yazılım ile siyah kasa cihazlarda "TWİN" menüsü mevcut. bir ara siyah ve gri kasalara kart okucuları farklı olduğu gerekçesiyle ayrı yazılım veriliyordu. sonradan ortak yazılım çıkmaya başladı sanırım sorunun nedini bu. (bu benim şahsi görüşüm yanılıyorda olabilirim.) gri kasalar içintwin protokol destekli bir ara yazılım çıkarmı orası bilinmez. doktor üstat konudan haberdan ancak o kadar çok model var ki gri kasalardaki bu problem arada atlanmış olabilir.

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8386

Yazılımsal olduğunu sanmıyorum zira aynı yazılım ile siyah kasa cihazlarda "TWİN" menüsü mevcut. bir ara siyah ve gri kasalara kart okucuları farklı olduğu gerekçesiyle ayrı yazılım veriliyordu. sonradan ortak yazılım çıkmaya başladı sanırım sorunun nedini bu. (bu benim şahsi görüşüm yanılıyorda olabilirim.) gri kasalar içintwin protokol destekli bir ara yazılım çıkarmı orası bilinmez. doktor üstat konudan haberdan ancak o kadar çok model var ki gri kasalardaki bu problem arada atlanmış olabilir.
    Bende 2 tane gri kasa 2000 FTA USB cihaza aynı son yazılımı attım. Yeni alınan gri kasa 2000 FTA USB 'de TWIN menü çıkarken 2-3 yıllık gri kasa 2000 FTA USB cihazda TWIN menü yok. Bu iki cihazda gri kasa vede kart okuyucuları yok..! Eğer donanımları aynı ise olsa olsa daha yeni olan cihazın fabrika çıkışındaki Flash Dump dosyasının güncel olmasındandır.

Buda benim şahi görüşüm. Yanılıyor da olabilirim :)

Saygılar..

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

olabilir.

donanım farkı yada boarda fark olabilir örneğin bendeki siyah kasa cx'in arka panelinde bir delik var üzerine wiralles etiketi yapıştırılmış. bir ara yeni çıkacak süper pluslarda rs232 üzerinden bağlanan zigbee wiralles home sharing aparatının gömülü yapılacağı söyleniyordu sonradan vazgeçildi sanırım. sizdeki cihazda böyle bir etiket varmı?
    Düzenleyen A.Bozoğlu : 27-12-2010 at 17:17

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8386

olabilir.

donanım farkı yada boarda fark olabilir örneğin bendeki siyah kasa cx'in arka panelinde bir delik var üzerine wiralles etiketi yapıştırılmış. bir ara yeni çıkacak süper pluslarda rs232 üzerinden bağlanan zigbee wiralles home sharing aparatının gömülü placağı söyleniyordu sonradan vazgeçildi sanırım. sizdeki cihazda böyle bir etiket varmı?
    Hayır yok..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı