Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Merkezi Sisteme ek hat çekme sorunu??

New Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    551372

New Icon26 Merkezi Sisteme ek hat çekme sorunu??

apartmanımızda 16 daireli ortak uydu hattı mevcut. hotbird ve tursat uydularına bağlı ve çatıda 16lı multiswitch bulunuyor.. 3-4 komşum ile beraber evlerimize 2. hat çekmek istiyoruz ancak multiswitch dolu olduğu için hat çekemedik ve biraz nette araştırma yaptım.. bunu yapmamız için 2 seçeneğimiz var sanıyorum..

1.seçenek: yeni 2 tane çanak ve switch vs kurup kendi aramızda yeni bir uydu sistemi kurmak(4-5 daire).
    2. seçenek ise: mevcut multiswitche bir tane daha takılabiliyormuş öğrendiğim kadarıyla ve bu şekilde 8li bir multiswitch takıp ordan hat çekmek..

bu seçenek için bir taslak oluşturdum buna bakarak yanlış varsa veya daha güzel bir seçenek varsa görüşlerinizi bekliyorum.

şemaya sadece kendi evim için eutelsat bağlantısı da ekledim, eğer böyle bişi olabiliyorsa bir tane de eutelsat için çanak takacağım çatıya..

siyah renktekiler şu an mevcut sistem,kırmızı ve yeşil renktekiler yapmayı düşündüklerim..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

En sağlıklısı 2. seçenekdekilerdir...Zira;başkaca da yöntemler olmasına rağmen,sorun yaşamamanız açısından en uygunu ilave santral seçeneğidir...
    Tabii kullanımda olan 16 çıkışlı santralinizinde kaskadlı olması gerekiyor...

Sisteminize Eutelsat çanağı takabilmeniz için multiswitch'in ya 3 uydu girişli;ya da Digitürk (MDU) uyumlu olması gerekir,aksi takdirde bu dileğinizi gerçekleştiremezsiniz...

Member
    Giriş Tarihi
    22-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253284

bence multiswici aldığın bayiye götür 10 girişli swich ile değiştir tüm ana bayiler tüm değişimleri yapıyorlar anca fiyat farkını vermeniz lazım tam olarak fiyat hakkında bilgi veremiyorum

tabi bu swici degiştirdiğiniz zaman birtanede mdu lnb almanız lazım onun da fiyatı 45-50 tl civarı (eutelsat w3 için)

New Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    551372

iki multiswitch bağlamak için her ikisinin de kaskadlı mı olması gerekir, muhtemelen şu an kullanılan öyle değildir :(

ayrıca eutelsat sadece bizim ev için olacak, yani merkezi sistemden gelecek kablo ile eutelsattan gelen kabloyu diseq ile birleştiremez miyim, onun için de mi multiswitch gerekli anlamadım..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Arkadaşım mevcut santraliniz ne markadır....Normalde ekleme yapılabilir bunun için kaskadlı olmasına gerek yoktur 1/2 5.2500 mhz splitter kullanarakta santral eklenebilir fakat önce santraliniz hangi çeşit onu öğrenebilsek..Eğer uyumlu ise takılacak 2 ci santral 10/8 li takılabilir..
    Düzenleyen haydar1966 : 26-12-2010 at 15:48

New Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    551372

şu an kullanılan santral: Next 9/16 Sonlu Multiswitch

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi denizata88 Mesajı Göster
    şu an kullanılan santral: Next 9/16 Sonlu Multiswitch
    O zaman sorunsuz bir şekilde bir üstte yazdığım mesajdaki gibi yeni bir santral monte edilebilir...:ok:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-06-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16076

Dostum santrali ekledikten sonra Baff 2x1 Opsiyon switch'i ile ilave çanak takabilirsin ve opsiyon switch den
    kendi dairene çıkış alırsın olur biter cihaz dan da diseq-3 seçersin olur biter.kolay gelsin.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı