Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Tüm Ve AB İzleyici Grupları

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-10-2010
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    543796

Tüm Ve AB İzleyici Grupları

Arkadaşlar programların reyting sıralamalarına bakıyorumda iki grup var. Bir Tüm diye geçiyor, bir de Ab Grubu diye geçiyor. İki gruptaki programların sıralamaları farklı olabiliyor. Bu iki grup neye göre oluşturulmuştur. AB kimlerdir, Tüm grup diye tabir edilenler kimlerdir. Merak ettim araştırdım istediğim bilgiyi bulamadım. Bilen arkadaşlar burada açıklarsa sevinirim. Belki de bu olayı benim gibi merak edipte bulamayanlarada yardımcı olmuş oluruz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    242322

AB grubu eğitim düzeyi ve geliri yüksek olan kesim diye tanımlanıyor. Tüm ise ayırım yapılmadan herkesi kapsıyor. Bunu bölmekteki maksat, reklam verenler bakıyorlar AB grubunda para olduğu için heralde o sıralamada üstte olan programlara daha fazla reklam veriyorlar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-10-2010
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    543796

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi victorty Mesajı Göster
    AB grubu eğitim düzeyi ve geliri yüksek olan kesim diye tanımlanıyor. Tüm ise ayırım yapılmadan herkesi kapsıyor. Bunu bölmekteki maksat, reklam verenler bakıyorlar AB grubunda para olduğu için heralde o sıralamada üstte olan programlara daha fazla reklam veriyorlar.
    Peki bunu nasıl biliyorlar. Yani kimin parası olup olmadığı veya eğitim durumlarını asıl öğrenmek istediğim konu bu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    242322

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yesilbeyaz16 Mesajı Göster
    Peki bunu nasıl biliyorlar. Yani kimin parası olup olmadığı veya eğitim durumlarını asıl öğrenmek istediğim konu bu
    Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yaklaşık 2000 civarında reyting cihazı var. Ve bu cihazları gizlilik içerisinde, eğitim durumlarını, gelirlerini, kültürlerini, yaşam stillerini araştırdıkları evlere yerleştirmişler. Evinde reyting cihazı olan biri bunu kimseyle paylaşamıyor tabii. Aslında çok saçma sapan bir sistem, çünkü 70 milyon kişiye 2000 reyting cihazı. Ama dünyada da böyleymiş heralde.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı