Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: Doktorlarimiz Neden Bukadar Duyarsiz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-08-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    127787

Doktorlarimiz Neden Bukadar Duyarsiz.

Merhaba Türkiyede insan hayati bukadar ucuz ve degersizmi?bu sabah ccn türkte bir haber izledim Atatürk hava limaninda dis hatlar bölümünde gencecik bir gurbetci kardesimiz,23,yasinda aniden fenalisiyor oldugu yerde yigilip kaliyor hemen havalimani saglik ekiplerini cagriyorlar bir doktor bir hehsire olay yerine geliyor yerde yatan gence ne doktor nede hemsire müdahale etti sanki tiyatro seyreder gibi yerde yatan genci seyrettiler ukala kendini bilmez hemsirenin söyledigi söz su oldu galiba bu genc eroyin komasina girdi,bir insana müdahale etmeden anlamadan dinlemeden nasil böyle bir karar verile biliyor cünki yerde yatan genc seker hastasi ve seker komasina girmis polisler gencin cantasina baktilar cantasindan igneler c**** kendi ignesini kendisi yapiyor bakirköyden baska bir ambulans gelip genci hastaneye götürdüler cünki benim esimde 14 yildir seker hastasi kendi ignesini kandisi yapiyor bir an yerde yatan gencin yerine kendimizi koyduk gözlerim doldu o anda olay yerinde olsam yeminle doktor ve hemsireyi tokatlamak isterdim doktor en ufak müdahale dahi yapmadi hemsire deseniz haddini bilmeyen ukala doktor deseniz ondan ukala ikiside birbirinden beter arkalarini dönüp gittiler sevindigim tek sey doktoru ve hemsireyi aciga aldilar buna cok sevindim insallah görevlerine son verirler doktor ve hemsire,caresiz hasta insanlara böyle davraniyorsa halk ne yapsin ben doktor ve hemsireyi son derece kiniyorum böyle davranan insanlarin görevine son verilmeli bence birdaha göreve gelmemek üzere iste bizler bu yüzden kesin dönüs yapmiyoruz saglik sorunlari dolaysi ile döndügümüz zaman ilk arayacagimiz sey bu...
    Düzenleyen ahmet400 : 24-12-2010 at 17:40

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    303303

bu doktarların yaptıklarından bende çok sıkıntılıyım

para kazanmak ugruna yapmadıkları şey yok 2lirayı cebinden çıkarıp vermezler hayatları beleşşşş bu açık

söylicem çok şey var ama konuşamıyorum daha dogrusu birgün konuştum moderatörler tarafından silindi.

hastanelerde bıçak parası adı altında gizli odadan para almaklar veren arkadaşım devletin hastanesinde ah gizli kamera olsaydıda görürdüm ben neler oluyor.

daha fazla çok şey biliyorum ama konuşmayacagım

doktorların hepsi üzerine alınmasın yapanlar kendilerini bilir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    186692

Devlet hastanesinde idare bölümünün olduğu katta duvardaki panoda yat , daire ve otomobil reklamlamları dikkatimi çekmişti.Bunların parasını bir şekilde çıkarmaları lazım diye düşünmüştüm. İnsanların acıları üstünden menfaat sağlayanlar çok fazla. Muayenehaneme gel ! bıçak parası vs. Herkes biliyor para ile can satın alındığını ama çıkar yol yok.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    518530

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahmet400 Mesajı Göster
    Merhaba Türkiyede insan hayati bukadar ucuz ve degersizmi?bu sabah ccn türkte bir haber izledim Atatürk hava limaninda dis hatlar bölümünde gencecik bir gurbetci kardesimiz,23,yasinda aniden fenalisiyor oldugu yerde yigilip kaliyor hemen havalimani saglik ekiplerini cagriyorlar bir doktor bir hehsire olay yerine geliyor yerde yatan gence ne doktor nede hemsire müdahale etti sanki tiyatro seyreder gibi yerde yatan genci seyrettiler ukala kendini bilmez hemsirenin söyledigi söz su oldu galiba bu genc eroyin komasina girdi,bir insana müdahale etmeden anlamadan dinlemeden nasil böyle bir karar verile biliyor cünki yerde yatan genc seker hastasi ve seker komasina girmis polisler gencin cantasina baktilar cantasindan igneler c**** kendi ignesini kendisi yapiyor bakirköyden baska bir ambulans gelip genci hastaneye götürdüler cünki benim esimde 14 yildir seker hastasi kendi ignesini kandisi yapiyor bir an yerde yatan gencin yerine kendimizi koyduk gözlerim doldu o anda olay yerinde olsam yeminle doktor ve hemsireyi tokatlamak isterdim doktor en ufak müdahale dahi yapmadi hemsire deseniz haddini bilmeyen ukala doktor deseniz ondan ukala ikiside birbirinden beter arkalarini dönüp gittiler sevindigim tek sey doktoru ve hemsireyi aciga aldilar buna cok sevindim insallah görevlerine son verirler doktor ve hemsire,caresiz hasta insanlara böyle davraniyorsa halk ne yapsin ben doktor ve hemsireyi son derece kiniyorum böyle davranan insanlarin görevine son verilmeli bence birdaha göreve gelmemek üzere iste bizler bu yüzden kesin dönüs yapmiyoruz saglik sorunlari dolaysi ile döndügümüz zaman ilk arayacagimiz sey bu...
    Kesinlikle size katılıyorum...Yıllardır yurtdışında yaşayıp ta ben Türkiyeye kesin dönüş yapacam diyen insanlara lütfen siz örnek olun...Yıllardır diyorum bu ülkede insan hayatı çok ucuz...Kusura bakmayın ama doktorların güleryüzü nedir görmedim ben bu ülkede...Sağlık raporu almak için girdim,ukala doktorun laflarına maruz kaldım...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    597

Hepsi için söylemek söz konusu değil tabi ama İnsanların çaresizliklerini ve muhtaçlıklarını kullanan insanlığından şüphe ettiren kesimde hiç az sayılamayacak düzeyde bu meslekte

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    260231

evet aynen katılıyorum malesef bazı doktorlarımız iki yüzlü davranıyorlar devlet hastahanesinde farklı bir yüz özel muayenehanesinde farklı yüzünü kullanıyorlar. ve bazıları devlet hastanesindeki yoğunluğu bahane ediyorlar ama örneğin geçenlerde çocuğu gece acile götürdüm bizden başka bir allahın kulu yoktu hastanede ama buna ramen doktor çayını bitirmeden gelmedi yanımıza sözde acil orası ama adamlar yatıyor resmen. tabii aralarında çok çok değerli doktorlarada rastlıyoruz nadirende olsa.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Birde yemin ediyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Parayı yaptıkları işten daha değerli gördükleri sürece mağlesef bu zihniyete sahip doktorlarla karşılacağız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    57080

Tepkisiz olduğumuz sürece,bu ve benzeri konular devam edecektir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4204

Her meslek te olduğu gibi doktorların arasındada mutlaka çürükler var...Ama birazda şuanki sağlık sistemi doktorları bu hale getiriyor...Bir doktor günde 30 maximum 40 hastaya bakmalıdır ama ülkemizde bazen doktorlar günde 300-400 hastaya bile bakmaktadırlar...ve nihai olarak bir süre sonra doktorlarda insan olduğu için duyarsızlaşmaya başlamaktadır....şuanda Türkiye de sağlık çalışanı olmak son derece sabır isteyen,zorlu bir süreçtir...doktorlar,hemşireler,eczacılar devletin hergün değişen prosedürleri ve uygulamaları ile uğraşmaktan hastasına ayıracak enerjiyi bile zor bulmaktadır.....en basit örnek ben eczacıyım...bir gece nöbetçiyim ve gece saat 2 de bir genelge yayınlanıyor ve sabah siz bunu uygulamaya koymak zorundasınız...bazen prosedürle ilgili öyle genelgeler yayınlanıyorki yayınlandığı tarihten öncesini bile kapsıyor...hastaya bir ilacı a kuralına göre veriyorsunuz yarın o kural değişiyor ve sizin o anda yürürlükte olan kurala göre verdiğiniz ilacın parasını devlet kesiyor...saçma ama gerçek....
    Tabiki işini doğru dürüst yapmayan doktor,eczacı,hemşire yada hasta bakıcı olabiliyor ama bu her meslekte olan çürükler düzeyinde...Ama şuandaki sağlık sistemi bu insanlarıda bitirme noktasına getirmiş durumda..

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    56

Bu olay başlı başına bir skandal. Bence doktorluk ünvanı alınmalıdır elinden.. Sen ne olursa olsun yardımcı olmalısın. Ne hastası olursa olsun.

ÇOK KARAKTERSİZ bir adammış. Önce insan olmalı insan sonra ne mesleği yaparsa yapsın.
    Birde yanındaki hemşire ileri geri konuşuyor.

BENCE hasta olan kişi ONLARA yüklü bir tazminat açmalı.. Analarından doğduklarına pişman olmalılar.

İyiki polisler balkıyorda diyabet ilaçlarını gördüde.. gencimiz kurtuldu.

Haberi izleyince uzun süre etkisinden kurtulamadım..

Daha kötü şeyler demek isterim ama ortama yakışmaz ..

Allah bunların eline düşürmesin..

İyi Günler..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    551548

BEN ECZACIYIM BU KONUYU OKUDUM VE HEMEN ÜYE OLDUM

ben kasabada yaşıyorum ve burada aile hekimligi var saglık ocaklarında

buradaki doktorlara mümesiller gelir şu ilacı tanıtayım der okey ne alacaksın bana klima odun kömür elektirik faturasını öde mutlaka ama mutlaka çıkar isterler çünkü aile hekimleri bütün saglık ocagının masrafları cebinden karşılarlar devlette o yüzden onlara yüksek maaş verir 8milyar kadar herhalde
    oda bunların masraflarını eczanelerden mümessillerden belediyelerden ister ve önüne geleni o ilacın firmanın ilacını yazar kimsede bilemez tabiki vatandaş eczaneye gelir doktor bey hanım bu markaa ilacı vermeni söyledi der degiştirmesin eşdegeriyle der vatandaş yazık bilmezki çıkarı oldugunu doktorun
    ben kendim şahsen doktorlara güvenemez oldum hep çıkar hep çıkar eczaneye gelirler para vermezler ilaç alırlar
    ne olacak bu memleketin hali böyle yazık
    Düzenleyen eczaci2011 : 28-12-2010 at 10:40

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2008
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    470881

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahakanjk Mesajı Göster
    Birde yemin ediyorlar.
    Nasıl bir yemin ettikleri anlaşılyor ( bir kaç kaçının )...

Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    390079

Yazılanları tek tek sabırla okudum.Bakın havalimanında başlayan bir yanlış olduğu idda edilen müdahaleden neredeyse bütün hekimlere ve sağlık çalışanlarına pay çıkıyor.Genelleme yapılıyor.Evet doğrudur mesleğinde hata yapan istismar yapan nebilim yanlış tanı koyup müdahale yapan hele çıkar karşısında hizmet veren sağlık çalışanı ve kurumlar var ama bunlar var diye tüm bunları olumsuz bir şekilde eleştiremeyiz.En basitinden yukarda yazılan mesela ezcane ve ilaç mümesilleriyle olan ilişkiler vs. Bakın bulunduğum konum ve yetki gereği hergün onlarca benzer vaka ile karşlaşıyorum bir örnek:2 yıl önce İstanbulun göbeği bir ilçede Sağlık ocağına 6 ay önce tayin yapılan bir hekim belirli bir ilaç firmasının ilaçlarını yazmak için malüm bir eczane ve üssü olan sağlık müdürlüğünden baskı görüyor,direniyor tabi ben bunu yapamam bu yasal değil diye ve sonuda tayini istanbulun en ücra yerlerinden bir yere çıkıveriyor.
    Şimdi sorarım size burada kim haklı kim haksız İlaç şirketiyle çalışan eczacımı yoksa siyaseten ensesi kalın sağlık müdürlüğümü( ki müdürlüktekiler herzman hekim değil, olaydada hekim değil biliniyor) yoksa bizm sağlık ocağı hekimimi? Karar sizin.
    Daha birçok olay yazabilirim olumlu olumsuz her iki taraf için ama bunlar devletimizin sağlık çalışanlarının başta hekimler hepsine olumsuz adeta lanet okuyarak tepki göstermemize sebep olmamalı.Burada yazımı daha çok uzatmak istemiyorum ama bütüm olumsuzluklara rağmen Bütün turkeyforum sakinleri ve ülkemizin değerli halkı ricam tabiki yanlış yapanı eksik olanı görüp yetkililere bilidirin hakkınızı sonuna kadar arayın ama kendiniz işin ehli değilseniz dokunmayın ( bakın trafikte kaza olunca yardım edelim diye acil müdahale bilmeden nasıl sakndallar yapıyoruz tiyatroda TV de skeçlere bile konu oluyor) barakın konunun yetkililerine yoksa yazık olur güzel vatanıma yazık olur güzel milletime.Her nekadar arada sağlıkla ilgili kurumlarda gerek eczane gerek hastane gerkse acil müdahale ekipleri ve diğer sağlık birimleri olsun olumsuzluklar olsada bir ikisi yanlış yapıyor diye asla hepsini suçlayamayız....

Not: İlk mesajda yazılan vaka muhakkak adli süreçte olduğu için yorum yapamam ancak yinede söyliyeceğim birşey var.
    1.Bir insan şeker koması tanısı konması için muhakkak kan şekerinin ölçülmesi lazım sebebi, hem çok yüksek kan şekeri hem çok düşük kan şekeri koma yapar artı koma benzeri yerde baygın yatabilecek bir düzine hastalık vardır.Bunlara uyuşturucu krizi dahildir.Bunların ayırt edilmesi gerekir.Bunların içinde hasta rolü yapmakta var.(Hele uluslararası havalimanı ve düiğer hudut kapılarında)Düşünün Bunun bir şeker hastası rolü yapan uyuştrucu taciri olup o iğinelerin de uyuşturucu olduğunu vs.......
    2.Diyelim ki hasta şeker komasında her iki haldede hasta çantsında bulunduğu idda edilen iğneler kullanılmaz hasta ilk müdahalesi yapılıp derhal en yakın sağlık kuruluşuna uygun araçla sevk edikmelidir.Şeker komasında ki hastanını tedavisi yataklı tedavi kurumunda enaz 1-2 günlük tedavisi yoğun bakım şartlarına yakın bir şartta yapılır.Kendisinin kullanmış olduğu iğneler o anda işe yaramaz.Hele birde şekeri düşükse onları kullanmak tamamen yanlış olur.
    Fazla uzattım özürlerimi kabul edin lütfen.Başata gurbetçi kardeşime geçmiş olsun dileklrimi iletiyor ve en kısa sürede şifa diliyorum.Herkeze Saygılar................

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

Valla bir sayfa birşey yazdım sonra geri sildim..

Doktoru sizin gibi eleştirmek isterdim ancak doktor değilim!

Bir yandan düşünüyorum, günde önüme 50 hasta getirseler, bunun 5-10 tanesi de ağır vaka olsa hadi...
    meslek hayatımda birçok hastayı bıçak altında kaybetsem ve bunu ailelerine anlatmak durumunda kalsam...
    kimi hasta yakınlarının kin güttüğü biri haline gelsem
    ve belli bir müddet sonra bu psikolojik devinimler sonucu artık ne durumda olurum bunu bilemiyorum...
    bu şekilde geçen bir meslek hayatımda karşıma getirilen ve insan denilen organizmanın gözümde kadavradan ya da bir et parçasından farkı olurmu bilemiyorum....

Bir olayı değerlendirirken biraz empati kurmak gerekir,
    kesinlikle burada yapılanı onaylamıyorum fakat, eleştirirken kendi paradigmalarımızdan sıyrılarak düşünürsek en azından eleştirinin dozunu doğru ayarlayabilirsiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    303303

kardeş haklısınız ben ege ünivrte hastanesinde acilin önünde 5-10 saat gecirdim okadar çok acil doktoru var ki asla iceri acile sokmuyorlar gencecik 1 tane çocuk öldu araba carpmış annesinin babasının hali içlerimi parçaladı 1 kaçtane genç kavga yapmışlar 1 tanesi karnında bıçakla geldi ve öldü haberi geldi 2 saat sonra falan ailesinin durumu çok kötüydü sözümüz meclisten dışarı açıkcası bu doktorlar analarının ak sütü gibi helal iş yapıyor kanımca

ama devletin hastanesinde çalışıp devletten maaş alıp ayrı yetten haksız yere bıçak parası alıp azda degil 1,5milyar bu parayla araba ev alıyor çoluguna çocuguna ekmek götürüyor ve yukarıda yazılanların hepsi dogru biz her doktoru kastetmiyoruz burada ama yapanlar var .avrupada böyle şeyler göremezsin
    işaallah düzelir böyle şeyleri birebir yaşayınca benim acıkcası moralim bozuluyor

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı