Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Ortalama 90 metrede Kablosuz İnternet...!!!

Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    296784

Info Ortalama 90 metrede Kablosuz İnternet...!!!

Büyütmek İçin Lütfen Resmin Üzerine Tıkla

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben bi arkadaşımdan kablosuz internet almak istiyorum. Aradaki uzaklık ortalama 90 metre ve bu arada ağaç farklı bi bina vs.vs. hiçbir engel yok doğrudan birbirimizi görüyoruz sadece binalarımızın kendi duvarları var. İnterneti verecek olan arkadaş 2. katta oturuyo net alacak olan bina ise zemin kat.

Henüz hiçbir cihaz ve alet almadık. En iyi şekilde kablosuz internetten faydalanabilmek için önerilerinizi bekliyoruz.

Not: Yukarıda temsili bir resim ile binalar anlatılmıştır. Net alacak olan bilgisayar LAPTOP'tur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Düzenleyen poyraz45 : 20-12-2010 at 10:38

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi poyraz45 Mesajı Göster
    Büyütmek İçin Lütfen Resmin Üzerine Tıkla

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben bi arkadaşımdan kablosuz internet almak istiyorum. Aradaki uzaklık ortalama 90 metre ve bu arada ağaç farklı bi bina vs.vs. hiçbir engel yok doğrudan birbirimizi görüyoruz sadece binalarımızın kendi duvarları var. İnterneti verecek olan arkadaş 2. katta oturuyo net alacak olan bina ise zemin kat.

Henüz hiçbir cihaz ve alet almadık. En iyi şekilde kablosuz internetten faydalanabilmek için önerilerinizi bekliyoruz.

Not: Yukarıda temsili bir resim ile binalar anlatılmıştır. Net alacak olan bilgisayar LAPTOP'tur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Bende nerde nasıl bir soru sorabilsem ki diye düşünüyordum ki siz benden önce davranmışsınız :) Aynı olayı bende yapmak istiyorum, ben arkadaşımdan deneme amaçlı aldığım harici wireless adaptör ve antenle olayı hallettim, yaklaşık 100-150 metre öteden,bağlantı çok güzel bir şekilde sağlandı. Ama sizde ben gibi laptop kullanmak istiyorsunuz, çok sınırlıyor bu olay, laptopu masa üstü PC gibi kullanmak zorunda oluyorsunuz kablo olayından dolayı.Bunun bir çözümü varmı? Access point mi deniyor tam olarak bilmiyorum bunun gibi bir olay, Çevredeki bildiğimiz şifreli bağlantılar ile şifresiz bağlantıları alabilecek vede ev içinde laptopun kendi dahili wirelessı ile çalışabilecek bir sistem? Anten çok uzaklardan alım yapacak vede ev içinde bize sinyal verecek baz istasyonu gibi bişi, bilenler bu konuda bilgilendirirse şimdiden çok teşekkürler

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

access point kullanmak gerekli tabi modem markası da önemli her modemle uyumlu olmuyor çünkü.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi magicspears Mesajı Göster
    access point kullanmak gerekli tabi modem markası da önemli her modemle uyumlu olmuyor çünkü.
    Cevap için teşekkürler,bu konu hakkında çok bir bilgim yok ama şunu öğrendim, access pointlerde karşı tarafın modemi ile tanıtmak lazımmış, ben tam olarak anlatabildimmi bilmiyorum ama olay şu,

Diyelimki 500 metre ilerden yada daha uzak yada daha yakın, şifresini bildiğim yada şifresiz olarak yayın yapan kablosuz bir ağ var, bunun içinde araştırdığım kadarı ile YAĞI anten diye bişi var,25 dbi gibi, ama bu antenler çok büyük TV anteni gibi,55-60 cm, bunu balkona yada atıyorum çatıya monte etsek, ve bu sistem uzaktan dediğim gibi yayını alacak ve bana ev içinde kablosuz bir şekilde normal laptopumla bağlanma imkanı sunarmı? Böyle bir sistem yapılabilirmi?

access pointlerde öğrendiğim kadarı ile tam da emin değilim yayın yapan tarafın modemi ile bağlantı kurmak lazımmış, bende hiç tanımadığım (şifresiz yayınlar için) birisine gidip sizin modemle benim access pointi tanıtalım diyemiyeceğime göre :)

Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    296784

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi magicspears Mesajı Göster
    verdiğiniz bilgi için teşekkürler ancak access point kullanman gerekli demişsiniz biraz daha konuyu açar mısınız...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    51757

İlk olarak verici olan modemi suya karşı izole edip(örneğin plastik bir kap kullanın) dışarıya çıkartın ek bir masrafa gerek kalmaz.Yinede bulunduğunuz yerden şayet sinyal sıkıntısı çekerseniz verici olam modeme bir adet yönlü anten alın.İşiniz çözülecektir.Hepsi bu kadar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi silistreli Mesajı Göster
    İlk olarak verici olan modemi suya karşı izole edip(örneğin plastik bir kap kullanın) dışarıya çıkartın ek bir masrafa gerek kalmaz.Yinede bulunduğunuz yerden şayet sinyal sıkıntısı çekerseniz verici olam modeme bir adet yönlü anten alın.İşiniz çözülecektir.Hepsi bu kadar.
    Tamamda bunun için karşı tarafla irtibata geçmek lazım, Şifresiz olanlar için ne gibi bir çözüm var? Dediğim anlatmaya çalıştığım sistem mevcutmu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi x-calibur Mesajı Göster
    Tamamda bunun için karşı tarafla irtibata geçmek lazım, Şifresiz olanlar için ne gibi bir çözüm var? Dediğim anlatmaya çalıştığım sistem mevcutmu?
    Sizin sorunuz pek ahlaki değil başkasının hattına ondan habersiz girmek hırsızlığa girer ve suçtur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cmldrs Mesajı Göster
    Sizin sorunuz pek ahlaki değil başkasının hattına ondan habersiz girmek hırsızlığa girer ve suçtur
    Ne alakası var hocam suçla? Şifresiz diyorum, AVM lerde yada başka yerlerde zaten bu yayınlar yapılıyor, ordada kullanmak suçmu?

Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    296784

teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Size bu tür bir cihaz lazım.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Extralarge Mesajı Göster

Diyelim ki bu cihazı aldım internetini paylaşacağım kişide bi alet olmasada internete bağlanabilirmiyim yada her ikimizdemi bu cihazdan almak zorundayız
    Düzenleyen ads 1940 : 20-12-2010 at 23:04

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    116557

buradaki sorunuza cevap aldıktan sonra burdaki haberede göz atmanızı tavsiye ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi melih35m Mesajı Göster
    buradaki sorunuza cevap aldıktan sonra burdaki haberede göz atmanızı tavsiye ederim
    Üfürülmüş içi boş bir haber, Ceza kesiliyor falan demiş başlıkta ama içerik ceza ile alakalı değil, haber olsun diye yapılmış haber

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ads 1940 Mesajı Göster
    Diyelim ki bu cihazı aldım internetini paylaşacağım kişide bi alet olmasada internete bağlanabilirmiyim yada her ikimizdemi bu cihazdan almak zorundayız
    Bu cihaz noemal ADSL sinyallerinin çekim gücünü 8-9 kat arası yükseltiyor. Mesela internetin çok az çektiği yerde bu cihaz ile daha fazla verim alabilirsiniz. Eğer kablosuz modem arkadaşınzıda ise onun bu tür bir cihaz kullanmasına gerek yok. Sadece sizin almanız yeterlidir. Ama tabi kesin bir verim alacağınız garanti değildir. Çevresel etkenler sinyal gücünü etkiler çünkü.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Bu cihaz noemal ADSL sinyallerinin çekim gücünü 8-9 kat arası yükseltiyor. Mesela internetin çok az çektiği yerde bu cihaz ile daha fazla verim alabilirsiniz. Eğer kablosuz modem arkadaşınzıda ise onun bu tür bir cihaz kullanmasına gerek yok. Sadece sizin almanız yeterlidir. Ama tabi kesin bir verim alacağınız garanti değildir. Çevresel etkenler sinyal gücünü etkiler çünkü.
    Ben bu tip bir cihazla deneme yaptım, dediğiniz gibi çok iyi çekiyor, hatta araştırdım anten alternatifleride var.

Sn.Extralarge,

Benim sorumda herhangi bir fikriniz bilginiz varmı?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi melih35m Mesajı Göster
    İyide TTnet ne karışırmış bizim İnternetimize adam sınırsız kullanıyorsa parasınıda ödüyorsa istediği gibi paylaşır hem dünyanın en yavaş kesilen vede en pahalı internetini kullan hemde paylaşma yok öğle yağma TT'net ilk önce bize adam gibi İnternet hizmeti sağlasın.

Bilgi için teşekkür ederim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-06-2009
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496395

Ben verim alamadım. Veri alış-verişinde başarı sağlayan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi denoş Mesajı Göster
    Ben verim alamadım. Veri alış-verişinde başarı sağlayan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.
    Ben verim aldım, baya iyi çekim gücü sunuyor, ama bendeki kombinasyon 12dbi anten ve G-sky marka adaptör.

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi poyraz45 Mesajı Göster
    verdiğiniz bilgi için teşekkürler ancak access point kullanman gerekli demişsiniz biraz daha konuyu açar mısınız...
    öncelikle sinyal almak istediğiniz yer kimse onun modeminin markasını öğrenmeniz gerekli sonra da o modeme uygun bir access point aldığınızda modem le tanıtımı yapılmalı yani eklenmeli köprü olarak. burada destek almanız gerekebilir.bence de yardım alın.access point kurulduğunda da zaten sorunsuz bağlantı sağlarsınız.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı