Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 26 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Hd (?) sinema tv

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    453098

Hd (?) sinema tv

Sinema tvlerin sayılarının ve buna parelel hd kanal sayısının artacağı konuşulduğu bu günlerde ne yazık ki hd sinema tv kanalında sd filmlerin sayısı oldukça arttı.
    Örneğin şu an gösterilen ve ilk kez tv de gösterilen 2009 yılı 2 film (ki seyredilmeye değer filmler) Elveda ve Büyük Şüphe ne yazık ki sd yayınlanıyor.Bu örnekleri artırmak mümkün.
    Bu kanallarda kaliteli sayılacak bir çok hd film seyrettim.Ancak son zamanlarda sanki yeni yapımların hd versiyonunu elde edemiyorlar gibi bir durum var.
    Bu filmleri hd seyredemeyeceksek hd paket üyeliğinin ne anlamı kalıyor!! :badprv:

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53228

haklısın.şu an yine sd.hafta sonu sd geçti needeyse.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    97208

Sd Sd nereye kadar ya...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    538957

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi episode Mesajı Göster
    Sd Sd nereye kadar ya...
    sd geçiyorsa bu kanal o zaman yeni hdleri geldiğindede
    hala sd gösterip dururlar o zaman ;)

New Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    549209

piksel

kaç pikselde gösteriyorlar filimleri.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    32830

işin ilginci bende 4/3 olarak görünüyor bu filmler. 16/9 formatı yerine.

ekranın sağı ve solu boş oluyor yani.. sizde de böyle mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    453098

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fulhamx5 Mesajı Göster
    işin ilginci bende 4/3 olarak görünüyor bu filmler. 16/9 formatı yerine.

ekranın sağı ve solu boş oluyor yani.. sizde de böyle mi?
    Hd sinema tv lerde sd oynayan filmler çoğunlukla 16/9 formatta yayınlanıyor.Epeydir 4/3 e rastlamadım.
    Sd sinema tv kanalında da bildiğim kadarıyla durum farklı değil.
    Sizin ayarlarda bir sorun olabilir mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    32830

ayarlara baktım bir tuhaflık yok..
    mesla şu an eurosport hd aynı şekilde. sağdan ve soldan 15 er cm siyah renk bşluk var.. bazen sinema kanallarında bu şekilde filmler olabiliyor..
    next dobratech var. tv ekran tipi ,auto , 4:3 , 16:9 seçtim. üçündede aynı.. bundan önce nadalı ın tenis maçı vardı. ondan ekran full doluydu mesela.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2010
    Mekan
    17 Çanakkale
    Üye No
    547383

mesla şu an eurosport hd aynı şekilde. sağdan ve soldan 15 er cm siyah renk bşluk var.. bazen sinema kanallarında bu şekilde filmler olabiliyor..
    next dobratech var. tv ekran tipi ,auto , 4:3 , 16:9 seçtim. üçündede aynı.. bundan önce nadalı ın tenis maçı vardı. ondan ekran full doluydu mesela.

geçen gün bende farkettim.4:3 yayın vardı. sanırım kameraları çok eski yada arızadan dolayı 4:3 yayın yapmış olabilirler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    453098

eurosport hd de çok ender 4/3 yayın oluyor ki bu d-smarta özel bir durum değil.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    186504

sinematv hd bu aralar hd filmler yerine standart filmler gösteriyor! hadi olabilir de bu kadar çok olmamalı diye düşünüyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    453098

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ser_karabulut Mesajı Göster
    sinematv hd bu aralar hd filmler yerine standart filmler gösteriyor! hadi olabilir de bu kadar çok olmamalı diye düşünüyorum...
    Aynen bu nedenle bu konuyu açtım.:)

Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    523989

Her filmin HD'si vaktinde gelmiyorsa sıkıntı çıkabilir bunu da göz ardı etmemek lazım keza dt'de de birkaç haftadır göze çarpıyor.paniğe gerek yok :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2010
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    546317

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi T-1000 Mesajı Göster
    Her filmin HD'si vaktinde gelmiyorsa sıkıntı çıkabilir bunu da göz ardı etmemek lazım keza dt'de de birkaç haftadır göze çarpıyor.paniğe gerek yok :)
    her filimin hd si zamanında gelmiyormu? duyanda vizyona bu hafta girdi gelecek haftada sinema tv verdiği için bluray hd si olmadığı için imkansızlıktan filmi sd veriyorlar. Arkadaşım bu filmler kaç aylık filmler biliyomusun?
    oflaz grubunun kalitesiz yayıncılık anlayışının ürünüdür bu. açıkcası sinema tv nin verdiği tüm filmlerin 1080p olarak full copyleri forum sitelerinde bile varken nasıl anlaşma yaptığın filmin 1080p versiyonu eline geçmeyecek oflaz grubunun. isterlerse ben yolliyim:Ç
    geçin bu fasa fisoları. çocuk mu kandırıyosunuz?
    gerçi beim umrumda değil ben vizyondaki filmelri takip ediyorum. benim izlediğim filmi sinema tv aylar sonra anca veriyor ama mesele benim izlemem değil. sonuçta bu kanallara hd sinema kanalı diyorsan ve yayına sd film yada 16:9 formatı dışında full hd olmayan yayınlar koyup birde altına true hd yazıyorsan buna sahtekarlık izleyiciyi kandırma denir. üstelik üsten ve alttan siyah bant olan sözde 16:9 formatında okadar filim yayınlanılıyorki bunlarada gerçek hd diye yazmayıda utanmadan yapıyorlar.
    geçin bunları bahane üretmesin kimse.
    beleşe kaçıp ucuza maletmek için bunlara her yol mübah...

Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2006
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    264696

bugün teknosada d-smartın keyfine göre tv broşüründe HD tvler kısmında pek yakında olarak BBC HD, MOVİEPLUS HD, myZen HD VE UNİVERSAL HD'nin geleceği yazıyordu

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    455551

Unhappy sinema tv hd 24 saat yüksek çözünürlüklü filmleri yayınlaması gerekir...!!!

arkadaşlar... sinema tv hd malesef adına yakışmayacak şekilde pek çok standart digital filmler yayınlıyor... zira hd kanalın kesinlikle 24 saat yüksek çözünürlüklü filmleri gösterime koyması gerekir... saygılarımla...:smiles20:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    453098

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ********cu Mesajı Göster
    her filimin hd si zamanında gelmiyormu? duyanda vizyona bu hafta girdi gelecek haftada sinema tv verdiği için bluray hd si olmadığı için imkansızlıktan filmi sd veriyorlar. Arkadaşım bu filmler kaç aylık filmler biliyomusun?
    oflaz grubunun kalitesiz yayıncılık anlayışının ürünüdür bu. açıkcası sinema tv nin verdiği tüm filmlerin 1080p olarak full copyleri forum sitelerinde bile varken nasıl anlaşma yaptığın filmin 1080p versiyonu eline geçmeyecek oflaz grubunun. isterlerse ben yolliyim:Ç
    geçin bu fasa fisoları. çocuk mu kandırıyosunuz?
    gerçi beim umrumda değil ben vizyondaki filmelri takip ediyorum. benim izlediğim filmi sinema tv aylar sonra anca veriyor ama mesele benim izlemem değil. sonuçta bu kanallara hd sinema kanalı diyorsan ve yayına sd film yada 16:9 formatı dışında full hd olmayan yayınlar koyup birde altına true hd yazıyorsan buna sahtekarlık izleyiciyi kandırma denir. üstelik üsten ve alttan siyah bant olan sözde 16:9 formatında okadar filim yayınlanılıyorki bunlarada gerçek hd diye yazmayıda utanmadan yapıyorlar.
    geçin bunları bahane üretmesin kimse.
    beleşe kaçıp ucuza maletmek için bunlara her yol mübah...
    İlk cümlelerinize katılmakla birlikte gerçek hd yazıp altan üsten siyah bantlı film oynatıldığını görmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
    Hd sinema kanalında sd olarak gösterilen filmlerin çoğunluğu 16/9(az sayıda 4/3) formatta olup bunlarda kesinlikle sol alt köşede hd ( ya da true hd) ibaresi yer almamaktadır.
    Ayrıca true hd ibaresi olan filmlerin hd olduğuna bir şüphe yoktur.True eki zaten kullanım açısından tartışmalı bir teknik terimdir, yanlış bulanlarla birlikte doğru bulanlar da vardır.
    Bu anlamda bir sahtekarlık görmüyorum.
    Sıkıntı bu hd sinema kanalında 16/9 da olsa hd olmayan( aynı zamanda hd ibaresi olmayan) filmlerin gösterilme sıklığının artmasıdır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2007
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    390624

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dr.say Mesajı Göster
    İlk cümlelerinize katılmakla birlikte gerçek hd yazıp altan üsten siyah bantlı film oynatıldığını görmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Hd sinema kanalında sd olarak gösterilen filmlerin çoğunluğu 16/9(az sayıda 4/3) formatta olup bunlarda kesinlikle sol alt köşede hd ( ya da true hd) ibaresi yer almamaktadır.
    Ayrıca true hd ibaresi olan filmlerin hd olduğuna bir şüphe yoktur.True eki zaten kullanım açısından tartışmalı bir teknik terimdir, yanlış bulanlarla birlikte doğru bulanlar da vardır.
    Sıkıntı bu hd sinema kanalında 16/9 da olsa hd olmayan( aynı zamanda hd ibaresi olmayan) filmlerin gösterilme sıklığının artmasıdır.
    bugünkü "narnia günlükleri 2" filmi bu şekildeydi , film hd idi ama alttan üstten siyah bantlıydı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    453098

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yusuftaner Mesajı Göster
    bugünkü "narnia günlükleri 2" filmi bu şekildeydi , film hd idi ama alttan üstten siyah bantlıydı.
    Sol alt köşede true hd ya da gerçek hd yazıyormuydu?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2010
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    546317

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dr.say Mesajı Göster
    İlk cümlelerinize katılmakla birlikte gerçek hd yazıp altan üsten siyah bantlı film oynatıldığını görmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
    Hd sinema kanalında sd olarak gösterilen filmlerin çoğunluğu 16/9(az sayıda 4/3) formatta olup bunlarda kesinlikle sol alt köşede hd ( ya da true hd) ibaresi yer almamaktadır.
    arkadaşım gözümle gördüğüme mi inanayım sana mı inanayım. 6 ay boyunca hd paketi izledim. sinema kanallarınada bakarım. illa fotoğrafını mı çekip koymam lazım dana inandıra bilmek için. neyse ben ne izlediğimi nasıl hizmet sunulduğunu 6 ay boyunca gördüm test etme şansı buldum. gerisi hikaye...

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı