Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Monitöre görüntü gelmiyor

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Monitöre görüntü gelmiyor

Arkadaşlar P4 işlemcili pc de işlemcim fazla ısındığı için birkaç defa fanı söktüm son seferde termal (yanlış yazmış olabilirim) macun sürdüm daha sonra pc yi açtım görüntü gelmedi sonra anakartta mı birşey var diye tekrardan söktüm anakartı yeniden bağlarken bazı kabloların yerini falan tam yazmamışım sorun cıktı pc den anlayan bir arkadaş halletti pc normale geldi sonra bir kaç ay sonra yine fanı soktum yerine taktım artık monitöre görüntü gelmiyor bende pc yi kaldırdım depoya attım yeni pc aldım ama şimdi bu pc bana başka bir iş için lazım sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba ekran kartım onboard ses kartı da öyle birde pc nin harddiskini bi arkadaşa verdim elimde sata harddisk var onu takıyorum öyle deniyorum şu anda ve monitöre görüntü gelmiyor bi yardımcı olursanız sevinirim ...Saygılar....

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

anakartta bir sorun olmuş olabilir.anakartlara mümkün olduğunca az temas etmek gerekir.muhtemelen sorun anakartta.ram leri çıkartıp tak tekrar dene olmazsa sorun anakartta muhtemelen.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    424685

slm.
    Anladığım kadarı ile CPU fanını söküyorsun. Soğutucunun tam olarak CPU ya temas etmesi gerekir yoksa en kısa zamanda bilgisayar kapanır. Yaptığın işlemde eğer kartları veye fişleri yerinden oynatmışsan tam olarak söküp dikkatlice kurman gerekir.

Harddiski takmasan bile bilgisayarın açılması ve siyah ekranda sana boot etmen için bir media takmanı söyleyecektir.

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kehleti Mesajı Göster
    slm.
    Anladığım kadarı ile CPU fanını söküyorsun. Soğutucunun tam olarak CPU ya temas etmesi gerekir yoksa en kısa zamanda bilgisayar kapanır. Yaptığın işlemde eğer kartları veye fişleri yerinden oynatmışsan tam olarak söküp dikkatlice kurman gerekir.

Harddiski takmasan bile bilgisayarın açılması ve siyah ekranda sana boot etmen için bir media takmanı söyleyecektir.
    Fan ı tam oturtmuş olmakıyım onda sorun yok çünkü pc kapanmıyor ama ekranada hiç bir görüntü gelmiyor yarın sabah ram çıkartıp tekrar deneyeceğim bakalım ne olacak bir de ana kartım foxconn acaba bağlantılarda mı bi yanlışlık yaptım foxconn sitesine falan baktım bağlantılar için ama bişi bulamadım bi yerden doğru bağlantı şemasını bulabilsem aslında süper olacak ama

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Üye No
    424685

slm.
    Fişleri zorlamadan takmışsan tek şekilde takılabilirler. Bazı anakartlarda bilgi için takılan uçlar sorun çıkarabilir. Onlar seni şaşırtabilir. Ama Yinede görüntüyü etkilememesi gerekir.

Bilgi için olan fişler, Power ışığı, harddisk ışığı,reset tuşu onoff tuşu gibi Ama bunlar görüntüyü etkilemez.

New Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2010
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    551783

ob den dene birde

Member
    Giriş Tarihi
    06-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    552228

bilgisayarın tozunu al öyle dene

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Arkadaşlar az önce pc ye arkadaştan aldığım harddiski taktım yeni pc min ekran kartını ram larinden birini ve yeni pc nin bios pilini taktım çünkü eski pc aylarca depoda yatmıştı belki bios pili ile alakalı olabilir diye ama değişen birşey olmadı yine görüntü yok ayrıca pc açılırken herhangi bir uyarı sesi hani şu meşhur bip seside gelmiyor anakartı yemiş olma ihtimalim nedir acaba birde şöyle ucuz yolu bir anakart tavsiyesi olan varmı acaba...Saygılar....

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi papilonnart Mesajı Göster
    Arkadaşlar az önce pc ye arkadaştan aldığım harddiski taktım yeni pc min ekran kartını ram larinden birini ve yeni pc nin bios pilini taktım çünkü eski pc aylarca depoda yatmıştı belki bios pili ile alakalı olabilir diye ama değişen birşey olmadı yine görüntü yok ayrıca pc açılırken herhangi bir uyarı sesi hani şu meşhur bip seside gelmiyor anakartı yemiş olma ihtimalim nedir acaba birde şöyle ucuz yolu bir anakart tavsiyesi olan varmı acaba...Saygılar....
    benimde aynı sorun yaşadığım 2 makinam oldu.bazen arada geri geliyor :) ama anakartın bazı yerlerini elinle bir yokla istersen ben öyle yapmıştım çalışmıştı.temassızlık da olabilir.ne diyeyim bol şans.diğer makinam halen çalışmıyor maalesef :(

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Son olarak power supply i de değiştirdim denedim ama yine yok değişiklik büyük ihtimal işlemci yada anakartım uçmuş gözüküyor siz<ce ortalama bir anakart ve işlemci bana kaça patlar tavsiyeleriniz nelerdir oğlum kullanacak pc yi genelde wolfteam falan oynuyor hafta sonları bir de dijital tv kartı takacağım...

New Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    8070

Anakarttın gitmiş belli...

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi AIRMURAT Mesajı Göster
    Anakarttın gitmiş belli...
    Herkese tekrar merhaba dün gece arkadaştan aldığım P4 işlemciyi kendi anakartıma taktım pc yi çalıştırdım aylardır duyamadığım bip sesi ile birlikte pc açıldı monitöre de görüntü geldi anlayacağınız benim anakart değil işlemci uçmuş anakartın modeli aşagıda verdiğim linktekidir yazılanlara göre ancak p4 işlemci oluyor yeni nesil işlemciler olmaz herhalde bi yardımcı olursanız sevinirim nerden uygun fiyatlı işlemci alabilirim bir de sıfırını bulabilirmiyim acaba

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Herkese tekrar merhaba dün gece arkadaştan aldığım P4 işlemciyi kendi anakartıma taktım pc yi çalıştırdım aylardır duyamadığım bip sesi ile birlikte pc açıldı monitöre de görüntü geldi anlayacağınız benim anakart değil işlemci uçmuş anakartın modeli aşagıda verdiğim linktekidir yazılanlara göre ancak p4 işlemci oluyor yeni nesil işlemciler olmaz herhalde bi yardımcı olursanız sevinirim nerden uygun fiyatlı işlemci alabilirim bir de sıfırını bulabilirmiyim acaba
    Anakartınız Intel Pentium Extreme Edition, Pentium D, Pentium 4, Pentium 4 Extreme Edition, Celeron D işlemcilerini destekliyor. Fakat bunların yenisini bulmanız biraz zor ancak 2. ellerini bulabilirsiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Üye No
    424685

slm.
    araştırırsan istediğin gibi bir tane bulman mümkün.

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cmldrs Mesajı Göster
    Anakartınız Intel Pentium Extreme Edition, Pentium D, Pentium 4, Pentium 4 Extreme Edition, Celeron D işlemcilerini destekliyor. Fakat bunların yenisini bulmanız biraz zor ancak 2. ellerini bulabilirsiniz.
    Peki Pentium4 le pentium 4 extreme edition arasında ne gibi farklar var performans açısından hangisi daha tutarlı çalışır?

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cmldrs Mesajı Göster
    Arkadaşlar çok oluyorum ama pentium 4 işlemci alacağım ama 775 pin almam lazım değilmi anakart modeline göre

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Arkadaşlar çok oluyorum ama pentium 4 işlemci alacağım ama 775 pin almam lazım değilmi anakart modeline göre
    Evet 775 pin işlemci almanız gerekli, extreme edition için aşağıdaki linklere bakın

)
    )

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık