Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: sitem üzerindeki sürücüler

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2005
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    138977

New Icon22 sitem üzerindeki sürücüler

Merhaba arkadaşlar iş yerinde windows xp home edition sistem kullanıyoruz.. daha önce kurulumu kim kurmuşsa harddiski 4 e bölmüş 4 bölüm oluşturmuş.. şuan sürücü olarak ( c ) - ( d ) - ( e ) - ( f ) adı altında 4 sürücümüz var..

Bunlardan
    ( C )de sistem yüklü..
    ( D ) sürücüm depo olarak kullanıyoruz..
    ( E ) sürücüsü 19 gb tamamen boş ve fuzuli durumda..
    ( F ) sürücüsü depo olarak kullanıyoruz.

Beniim isteğim boş olan ve kullanmadığımız ( E ) isimli sürücüyü C ye aktarmak ve C nin alanını geniştemek böylece c sürücüme boş yerin açılması.. çünkü c sürücüm şuan tamamen dolu ve bilgisayara herangi bir yükleme yapamıyoruz. nasıl ben e yi c ye aktarabilir.. format atmadan sistem bilgilerim kayıp olmadan bunun bir yöntemi varmıdır ? siz arkdaşlardan yardım bekliyorum.

resim aşağıdadır..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Partition Magic Programı ile yapabilirsiniz ama çok riskli bir işlemdir. Size tavsiyem yedeklerinizi External HDD' ye aldıktan sonra bu işlemi yapmanızdır. Kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2005
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    138977

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Extralarge Mesajı Göster
    Partition Magic Programı ile yapabilirsiniz ama çok riskli bir işlemdir. Size tavsiyem yedeklerinizi External HDD' ye aldıktan sonra bu işlemi yapmanızdır. Kolay gelsin.
    tşkler hocam ama nasıl yapacagım bu işlemleri.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    478890

dediğini yolu yok.bilgilerini başka bir hdd de yedekleyip,ayrı bir hdd, her tarafa format atacaksın.diğer türü yapacağın birleştirme işlemi şöyle olacka.a-b-c-d bölümleirn olsun ve bunlar fizikswel oalrakda hdd nin 4 parçası.1 ve 4ü birleştirisen arada 2-3 kalır.haifi çorba kıvamı olur

Adviser
    Giriş Tarihi
    03-12-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    47990

Harddisk bölümlerinin boyutlarını değiştirmek birinden diğerine boş alan sağlamak mümkün ve bunu gerçekleştiren ücretli, ücretsiz açık kaynak kodlu bi dolu yazılım mevcut.
    Partition Magic ücretli, EASEUS Partition Master Home ücretsiz, linux tabanlı Parted Magic ilk aklıma gelenler. Hepsini kullandım. Ne yaptığınızı bildikten sonra problem çıkmaz. Ama her zaman tedbirli davranıp önemli dataların yedeğini almak en öncelikli şart özelliklede söz konusu olan işinizle ilgili olan dosyalar ise.

Benim önereceğim
    1- d'nin tamamını c'ye aktarmak ( Bunun için öncelikle d içindekilerin tamamı e veya f bölümüne kopyalanmalı ) veya
    2- d'nin sadece bir bölümünü c'ye aktarmak. ( Bunun için de c'ye aktaracağımız bölüm kadar hatta biraz daha fazlası boş olmalı )

en sonundada eğer isterseniz boş olan e'yi d ile veya f ile birleştirmek.
    Öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin ve d ile f nin kapasite ve dolululuk oranlarını göz önünde bulundurun. Kendim yapmak isterim, riski göze alıyorum derseniz EASEUS Partition Master Home programına göre bir tarif yapmaya çalışırım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    550417

diğer hart diskten öbürüne depodaki fazlalıkları kopyala yapıştır yap yada sürükle bırak öteki sürücüye kopyalanır

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı