Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Universal LNB ile 2-3 Digiturk Receiver'ina dagitim mumkun mu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    329

Universal LNB ile 2-3 Digiturk Receiver'ina dagitim mumkun mu?

Merhabalar,
    Bizim yurt disi santiyemizde 3 tane yasal abonelikli digiturk receiver'imiz var. 2 tanesi DCR OPTV3900, 1 tanesi de Philips6010. Yalniz bizim burda canak ve sistem onceden santiyenin elektrikcileri tarafindan kurulmus. LNB bildigimiz 9750 - 10600 bant aralikli Universal LNB. Bu LNB ile standard kurulum yaptigimizda nerdeyse kanallarin yarisi (mesela Spormax, EPL, NTV Spor...etc) cikmiyor.
    Acaba bu durumda ne yapmamiz lazim? 3 receiver'dan butun kanallari alabilmemiz icin Universal LNB ile kurulum ayarlarini nasil yapmamiz gerekiyor? Eger caresi yoksa uygun LNB'yi (MDU uyumlu) nerden satin alabiliriz?
    Iyi gunler,

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    548548

MDU uyumlu değil MDU lnb. Herhalde uyducudan alırsınız. İnternetten de sipariş olabilir. Dikkat MDU2'ye ihtiyacınız yok. Receiverlarınız HD değilse MDU1 yetiyordu sanırım. Bir de MDU LNB pahallıdır da. 4 çıkışlı universal LNB alıp 3 receivera kablo çekmek mesafede kısaysa daha ucuza bile gelir.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    329

Cevabiniz icin tesekkurler. Ben de tekrar baktim W3A'daki Vertical frekanstaki kanallar cikiyor, ama Horizontal'daki hicbir kanal cikmiyor. Sadece 1 receiver'dan ayarlayinca hepsini aliyor, fakat 2. receiver'i ayarlayip actigimda oburundeki Vertical'i kitliyor bu sefer.
    Yani 4 cikisli LNB ile bu sorunu kesin cozebiliriz dogru mudur?
    Yalniz biz yakinda santiyeye bir de Digiturk HD receiver almayi dusunuyoruz, HD TV ile kamptaki ortak toplanma odasinda HD LigTV izleme planimiz var. Bu sebeple HD frekanslarini da gorebilecek hangi model LNB tercih edersiniz?
    Iyi gunler,

Member
    Giriş Tarihi
    29-09-2008
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    457495

kardeşim sen hiç uğraşma mdu4 lnb ve 4/1 splıtter al hem hd hem plus kullanabilirsin o zaman en sağlam lnb tipi budur digitürk bayilerinde bunun maliyeti max. 50 tl ama senin bulunduğun yerde nedir bilemem kolay gelsin..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı