Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: pc kafayı yedi kendi kendine şarkı çalıyor!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    348741

New Icon16 pc kafayı yedi kendi kendine şarkı çalıyor!

hiç anlamadığım bir olay oldu şöyleki;

hiçbir program açık diğileken pc de müzik çalmaya başladı ilk kenan doğulu nun bir şarkısı sonra ezginin günlüğü dahada devam ederdi sanırım ama ben yeniden başlattım (ayrıca bu şarkılar bende kayıtlı olmayan parçalar).

o anda ctrl+alt+del (görev yöneticisi) yaptım ama program falan çıkmadı boş sayfa hiçbir program çalışmıyor görünmüyordu yani.

nedir bu şaşırdım açıkçası virüs falansa hangi programla taratayım?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    92356

Sanıyorum o anda ya illegal bir web sayfasını ziyaret ediyordunuz, yada sakıncalı bir sayfayı açtınız.
    Açtığınız zayfa görünmeyen bir backgrund sayfası açtı. Ve bu sayfada yüklü olan müzik sisteminizde çalmaya başladı.
    Böyle bir durumda sistemi resetlemeden müziği durdurmak imkansız gibidir.
    Duva edinde spyware yada trojan yememiş olun.
    Geçmiş olsun.
    Düzenleyen concorde : 17-12-2010 at 08:44

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    348741

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi concorde Mesajı Göster
    Sanıyorum o anda ya illegal bir web sayfasını ziyaret ediyordunuz, yada sakıncalı bir sayfayı açtınız.
    Açtığınız zayfa görünmeyen bir backgrund sayfası açtı. Ve bu sayfada yüklü olan müzik sisteminizde çalmaya başladı.
    Böyle bir durumda sistemi resetlemeden müziği durdurmak imkansız gibidir.
    Duva edinde spyware yada trojan yememiş olun.
    Geçmiş olsun.
    kurtlar vadisini seyretmek için bi siteye giriyorum ordaki bi reklam tamda görüntünün üstüne düşüyor kapatı tıklamayınca görüntü yarım görünüyor (kapatı tıklayıncada ekstra 2 sayfa çıkyor onlarıda kapatıyorum) bu sebep olabilir mi acaba?

bide spyware yada trojan yemişse nasıl anlıcaz bunu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

kaspersky ile taratın o bulur

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    92356

= -misafir-
    kurtlar vadisini seyretmek için bi siteye giriyorum ordaki bi reklam tamda görüntünün üstüne düşüyor kapatı tıklamayınca görüntü yarım görünüyor (kapatı tıklayıncada ekstra 2 sayfa çıkyor onlarıda kapatıyorum) bu sebep olabilir mi acaba?

bide spyware yada trojan yemişse nasıl anlıcaz bunu?
    Karşılaştığınız sayfa donması yada sayfanın yarım görünmesine şunlar sebep olabilir;
    1- Ekran karıtnızın yetersizliği
    2- RAM yetersizliği
    3- Spyware yada trojan.

Kapatı tıklıyorum başka sayfa açılıyor dediğiniz olay şu. Siz orada KAPAT denildiğine bakmayın. O yazı orada aslında sadece bir resimden ibaret ve kandırmaca bir buton. Yani açılan ikinci sayfanın aktif link butonu.
    Resmiyeti ve ciddiyeti olmayan web sayfalarındaki her yazılana inanmayın. Öyle zaman olurki Çıkış yazısına tıklarsınız ama sisteminiz çöker.
    Mesela benim şahit olduğum en son bir olay. Bir uygulamanın k.e.y ini arıyordum. Bir sayfada 3 adet seçenek link var.
    1- C.r.a.c.k download
    2- K.e.y download
    3- K.e.y.m.a.k.e.r download

3 seçenekten hangisini tıklarsanız tıklayın aynı exe dosya iniyor. Bu dosyada sistemi felç eden bir dosya.
    Düzenleyen concorde : 17-12-2010 at 12:09

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi -misafir- Mesajı Göster
    hiç anlamadığım bir olay oldu şöyleki;

hiçbir program açık diğileken pc de müzik çalmaya başladı ilk kenan doğulu nun bir şarkısı sonra ezginin günlüğü dahada devam ederdi sanırım ama ben yeniden başlattım (ayrıca bu şarkılar bende kayıtlı olmayan parçalar).
    o anda ctrl+alt+del (görev yöneticisi) yaptım ama program falan çıkmadı boş sayfa hiçbir program çalışmıyor görünmüyordu yani.
    nedir bu şaşırdım açıkçası virüs falansa hangi programla taratayım?
    Buna benzer bir olay bendedde oldu pc'ye bağladığım eski hoparlör açık ve ses kısıkken çok düşük bir volümde müzik veya konuşma sesi geliyordu ben bir radyo frekansının karıştığına karar verdim ses normal açıkken duyulmuyordu sonra eski hoparlörü elimdeki bir başka hoparlörle değiştirdim ses kesildi. Sizde de böyle bir şey olabilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2007
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    325419

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cmldrs Mesajı Göster
    Buna benzer bir olay bendedde oldu pc'ye bağladığım eski hoparlör açık ve ses kısıkken çok düşük bir volümde müzik veya konuşma sesi geliyordu ben bir radyo frekansının karıştığına karar verdim ses normal açıkken duyulmuyordu sonra eski hoparlörü elimdeki bir başka hoparlörle değiştirdim ses kesildi. Sizde de böyle bir şey olabilir
    aynı olayı bende yaşamaktayım hemde logitech x-530 umda düşük dalga radyo yayınlarını dınlemek zorunda kalıyorum arada sırada.

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi xarax77 Mesajı Göster
    aynı olayı bende yaşamaktayım hemde logitech x-530 umda düşük dalga radyo yayınlarını dınlemek zorunda kalıyorum arada sırada.
    Başka hoparlör takınca bende kesilmişti fakat pek emin değilim çünkü şu anda led monitörün hoparlörünü kullanıyorum eski hoparlörleri başkasına verdim. Benim tahminim hoparlörün elektronik devresi bir radyo gibi bazı radyoları alıyor. Başka bir hoparlörle deneyin bendeki gibi düzelebilir.
    Düzenleyen cmldrs : 17-12-2010 at 13:52

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    33458

pencereler açılıp kapandığını duymuştum. ama böyle bir sorunu ilk defa duyuyorum.

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    169984

dostum senin alet efkarlanmış.. aç bi ufak yanına ,rahat bırak, çalsın söylesin biraz. ufku dağılsın..:::))))

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    348741

cevaplarlar için herkese teşekkürler.sanırım hoparlörlerden değil çünkü 2 seedir aynılarını kullanıyorum ayrıca Ekran karıtı yetersizliği, RAM yetersizliği de olamaz Spyware yada trojan olma ihtimali yüksek.bunu silebileceğim free virüs programı var mı, varsa hangisi? :) :smiles28:
    Düzenleyen -misafir- : 17-12-2010 at 20:49

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    348741

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi uydum75 Mesajı Göster
    dostum senin alet efkarlanmış.. aç bi ufak yanına ,rahat bırak, çalsın söylesin biraz. ufku dağılsın..:::))))
    aslında iyi fikirmiş :Ç :smiles28:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    185630

cevaplarlar için herkese teşekkürler.sanırım hoparlörlerden değil çünkü 2 seedir aynılarını kullanıyorum ayrıca Ekran karıtı yetersizliği, RAM yetersizliği de olamaz Spyware yada trojan olma ihtimali yüksek.bunu silebileceğim free virüs programı var mı, varsa hangisi? :) :smiles28:
    combofix ile taratınız ...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    518222

advanced system care ve trojan remover kurun hemen düzelir.:ok:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    279036

bende opera tarayıcıyı açınca arada bir yapıyor bu kendi kendine kapattıgım video yada klip çalıyor..bunun çözümü .görev yöneticisinden işlemlere gelip orda operayı kapattgımda düzeliyor..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

indirip,güncelledikten sonra PC'nizi taratınız;eğer virüs veya benzeri herhangi bir zararlı yazılım varsa derhal bulup,yokeder...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Bilgisayar açıldığında, ''Startup Prog'' Başlayan program kısmında MSN dahil durumdaysa; MSConfig'den Windowslive ve Winamp'ın sistemle birlikte açılma özelliğini kaldırın. İnbox 'ınızda gereğinden fazla mail varsa bunlarıda silmenizde yarar var. Ardından CCleaner ile tarama gerçekleştiriniz. Sonuç olarak restart yapıp bilgisayarınızı açın ve aynı yönergelerde benzer bir sıkıntıyla karşılaşılacakmı acaba ? :) Denemenizde yarar var ... Bunun kaynağıda Bilgisayardaki virüs :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

malwarebytes da işini görür

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    550417

pc porogramı saçmalamaya başladıysa bir virüs misafir gelme olasılığı yüksek iyi bir virüs porogramıyla taratırsın ama genelde format çözer konuyu saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    348741

tavsite ettiğiniz birkaç programla taradım herkese yardımları için teşekkürler. :ok::wave:

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı