Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Garmin'in ''ecoRoute HD'' Hakkında Bilgisi Olan Varmı ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Garmin'in ''ecoRoute HD'' Hakkında Bilgisi Olan Varmı ?

Amerikada olan bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla , yeni bir cihaz üretilmiş.
    Üretici firması Garmin. Firma ''ecoRoute HD '' adında mini bir cihazı piyasaya sürmüş, Bu cihaz otomobile dair tüm detay ve verileri birebir doğru şekilde Bluetooth ile Garmin GPS ekranına aktararak kullanıcısına bilgileri yansıttığı iddia etti.

Bazı otomobillerde mevcüt OBD'e (On Board Diagnostic) takılarak, bağlantı gerçekleştiriliyor galiba tam emin değilim bundan.

Bağlantı gerçekleştirildikten sonra , GPS ekranında yeni bir menü bölümü çıkıyor. Gerekli Prefences seçenekleri tercihler seçildikten sonra, Ortalama hız ,harcanan yakıt miktarı , Otomobilin performans değerlerini ,yol tutuş mesafesiyle maliyet hesaplaması, araçta olası bir arıza ve sorun esnasında , nereden kaynaklandığı bilgisini tamamıyla kullanıcının ekranına düşüyormuş.

Avrupada satışa sunuldumu onuda bilmiyorum. Fakat, Amerika'da 115 $ (dolar) civarındaymış.

Bu cihaz neyin nesidir , nasıl bir sistem kullanıyor, ve netür bir gerekliliklere ihtiyaç duyuyor ?

Sevgiler...

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-05-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    495072

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi marjinalhakan Mesajı Göster
    Amerikada olan bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla , yeni bir cihaz üretilmiş.
    Üretici firması Garmin. Firma ''ecoRoute HD '' adında mini bir cihazı piyasaya sürmüş, Bu cihaz otomobile dair tüm detay ve verileri birebir doğru şekilde Bluetooth ile Garmin GPS ekranına aktararak kullanıcısına bilgileri yansıttığı iddia etti.

Bazı otomobillerde mevcüt OBD'e (On Board Diagnostic) takılarak, bağlantı gerçekleştiriliyor galiba tam emin değilim bundan.

Bağlantı gerçekleştirildikten sonra , GPS ekranında yeni bir menü bölümü çıkıyor. Gerekli Prefences seçenekleri tercihler seçildikten sonra, Ortalama hız ,harcanan yakıt miktarı , Otomobilin performans değerlerini ,yol tutuş mesafesiyle maliyet hesaplaması, araçta olası bir arıza ve sorun esnasında , nereden kaynaklandığı bilgisini tamamıyla kullanıcının ekranına düşüyormuş.

Avrupada satışa sunuldumu onuda bilmiyorum. Fakat, Amerika'da 115 $ (dolar) civarındaymış.

Bu cihaz neyin nesidir , nasıl bir sistem kullanıyor, ve netür bir gerekliliklere ihtiyaç duyuyor ?

Sevgiler...
    Hepsi dediğiniz gibi,küçük bir cihaz, üzerinde Bluetooth ve araç için OBD bağlantı fişi bulunmakta,bu cihaz Garmin'e ait olduğuna göre sanırım Garmin nuvi modellerinde kullana biliyorsunuz,sorularınızı pek anlayamadım ama araç servislerinin,araç ile ilgili bilgilere ulaşmak için kullandığı,araç içinde bulunan OBD bağlantı noktasına takılıyor bir çok bilgiyi Bluetooth ile navigasyon cihazına aktarıyor ben bu yazdıklarımı yabancı sitelerden aktardım,yeni bir ürün ,sanırım rekabet için diğer navigasyon firmalarıda buna benzer ürünler yapabilirler.

Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Ürünün ki özellikleri okudum ve nın çokda tuzlu olduğu söylenemez. Kurulum hakkında'da Offical bir mevcut. Gelecek için pekde az şey vaad etmiyorlar. Firmaları rekabete sokacağını düşünüyorum.

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Merhaba,

TPMS kontrolu yapan GPS cihazları getirenlerin ellerinde kaldı,TR'de bu tip şeyler zor.Lastik basıncını ölçenler bu haldeyken aracın bilgilerini kimse umursamaz.

ecoRoute bizim Primo'daki Green Route benzeri bişiy,ama Garmin TR haritası bu özelliği kapsıyormu emin değilim o nedenle 'den bilgi almakta fayda var.

Sevgiler

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    334273

Yazıyı bi inceleyin isterseniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Bulent Tekcan Mesajı Göster
    Merhaba,

TPMS kontrolu yapan GPS cihazları getirenlerin ellerinde kaldı,TR'de bu tip şeyler zor.Lastik basıncını ölçenler bu haldeyken aracın bilgilerini kimse umursamaz.

ecoRoute bizim Primo'daki Green Route benzeri bişiy,ama Garmin TR haritası bu özelliği kapsıyormu emin değilim o nedenle 'den bilgi almakta fayda var.

Sevgiler
    Merhaba Bülent bey,,

Lastik Basıncı Kontrol Sistemi (TPMS), burada belirtilen bir çok diğer özelliklere bakıldığında devede kulak. Durum bu derecede vasat haldeyse, aracın tüm detay ve bilgileri hakkında bir şey öğrenmeye gerek yok. Ekrana düşen bilgi ve ölçümler zaten kullanıcının bilgisinde olan sonuçlardan öte olmaz.

Yabancı forumlarda ecoRoute hakkında biraz göz gezdirdim , henüz herhangibir övgü dolu kullanıcı mesajına rastlamadım.Hatta Washington DC - Newyork gibi Güncel MAP merkezlerinden bir duman'ki çıkmadı, ateş yok demektir. Bir kaç ay içerisinde muhakkak bu konuda yavaş yavaş bilgiler veya test graifikleri düşmeye başlar. Umutsuz bakmaya başladım bile :smiles6:

Bilgilendirme ve bağlantı için teşekkürler...:)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı