Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Facebook'un kurucusu Hughes'dan yeni sosyal medya ağı: Jumo

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  18-04-2005
  Mekan
  35 İzmir
  Mesajlar
  1,279
  Kan Grubu
  A Rh ( - )
  Üye No
  93457

  Success Sm Facebook'un kurucusu Hughes'dan yeni sosyal medya ağı: Jumo  Facebook'un kurucularından Chris Hughes, düzenlediği basın toplantısı ile Jumo'yu tanıttı...


  Sosyal paylaşım ağı Facebook'un kurucularından Chris Hughes, New York kentinde düzenlediği basın toplantısı ile yeni kurduğu sosyal medya ağı Jumo'yu tanıttı. Facebook'u Mark Zuckerberg lie birlikte kuran, 2007'de ünlü sosyal medya şirketinden ayrılarak ABD Başkanı Barack Obama'nın 2008 başkanlık seçimlerinde Sosyal Medya Koordinatörlüğü'ne geçen Hughes, yeni kurduğu Jumo'nun yardım bekleyen kuruluşları biraraya getirmeyi hedeflediğini söyledi.

  New York'taki Yabancı Medya Merkezi'nde (FPC) düzenlenen basın toplantısında medyanın karşısına çıkan Hughes, yeni kurduklarını ağın kar amacı gütmediğini kaydetti. Jumo'nun, Facebook ile içiçe çalışacağını ifade eden Hughes, ''Facebook hesabı olanlar Jumo'da da hesap açabilecekler. Bağımsız hayırsever kuruluşlar, burada açacakları hesaplar ile milyonlara ulaşabilecekler ve böylece seslerini herkese duyurabilecekler'' dedi.

  Afrika'nın kırsal bir kesiminde okul yapmak isteyen bir hayırsever kurumun ya da eşcinsel haklarıyla ilgili kampanya yapmak isteyen bir kuruluşun Jumo'da sayfası olacağını ve bu yolla herkese ulaşabilme şansı elde edeceğini söyleyen Hughes, hedeflerinin kar amacı olmayan yardım kuruluşlarını bir ağ ile biraraya getirmek olduğunu söyledi.


  JUMO'NUN AMACI İNSANLARI BİRARAYA TOPLAMAK

  Mikro blog sitesi Twitter ve video sitesi YouTube'dan yazıların ve videoların da sayfalara eklenebileceğini söyleyen Chris Hughes, öncelikli amaçlarının, yardım için insanları zorlamaktan çok bu kuruluşlar arasındaki iletişimi artırmak olduğunu belirtti. Hughes, bir soru üzerine, Facebook'un da aralarında bulunduğu pekçok internet sitesinde hayırsever kurululuşların yardım topladıklarını bildiklerini, Jumo aracılığıyla insanların yardıma karşı farkındalığını artırmayı hedeflediğini anlattı.

  Facebook ile bir yarış içine girmeyeceklerinin altını çizen Chris Hughes, ''Facebook 500 milyon kullanıcısı ile birkaç yıl içinde internetin omurgasını oluşturan bir sisteme dönüşüyor. Jumo, çok daha farklı bir amaca yönelmek niyetinde. 2009 yılında 300 milyar dolarlık bağış yapılmış, bunun sadece yüzde 9'u internet üzerinden. Amacımız bunu artırmak ve yardım rakamını yükseltmek'' dedi.

  Hughes, Jumo'nun şu an sadece İngilizce yayın yaptığını, önümüzdeki günlerde farklı dillerde de internet üzerinden yayına başlamayı hedeflediklerini kaydetti. Jumo ekibinin şu an için sekiz kişiden oluştuğunu da ifade eden Facebook kurucusu, başta bilgisayar mühendisleri olmak üzere çok sayıda kişiyi işe alacaklarını ve kadrolarını genişleteceklerini ifade etti.

  Kaynak: Türkiye İnternette.com
  Düzenleyen spartakus35 : 16-12-2010 at 15:51 Sebep: Yeni resim eklendi.

 2. #2
  Starting Member
  Giriş Tarihi
  01-01-2011
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  3
  Üye No
  551797

  Facebook u Mark Zuckerbeng kurdu.

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  15-08-2006
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  8,615
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  251009

  aman hocam, facebook zaten milleti yeteri kadar hipnotize etti, bi de bu çıkmasın...


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı