Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Ethernet kablosu aparatı var mı ?

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24853

New Icon22 Ethernet kablosu aparatı var mı ?

modem ile pc arası uzak diye cat5 kablo aldım ama girişlerden birinde kırık oluştu.1.5 m lik bir kablo daha aldım splitter yardımıyla kablolar arası bağlantı sağlarım diye düşündüm.ancak splitter giriş soketleri ethernet kablosu uçları için dar geldi.

acaba iki ethernet kablosunu birbirine bağlamak için splitter benzeri bir aparat var mı ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    220255

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi TECHNOVA Mesajı Göster
    modem ile pc arası uzak diye cat5 kablo aldım ama girişlerden birinde kırık oluştu.1.5 m lik bir kablo daha aldım splitter yardımıyla kablolar arası bağlantı sağlarım diye düşündüm.ancak splitter giriş soketleri ethernet kablosu uçları için dar geldi.

acaba iki ethernet kablosunu birbirine bağlamak için splitter benzeri bir aparat var mı ?
    Yurtdışında ebay gibi alışveriş mağazalarında var fakat burada varmı bilemiyorum ben bu tür şeyler gerektiğinde ebaydan alıyorum linklere bir bakın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12630

istanbul'da bilgisayarcılarda satılan 1-2 liralık bir parçadır. sizin orada var mı bilmiyorum.

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24853

ne yaptıysam olmadı acaba eski ethernet kablosunun kırık yerinden kesip 1,5 mlik ethernet kablosu eklenebilir mi

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24853

Peki bu uc uca ekleme yönteminin modeme bir zararı olur mu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12630

Peki bu uc uca ekleme yönteminin modeme bir zararı olur mu
    kabloların uçları boşta iken bağlayın. modeme veya pc ye bağlı olmasın..ekler rengi rengine olsun. ekleri ayrı ayrı bantlayıp izole edin. çalışır. yalnız her iki kablo da düz olsun. cross olmasın. google da aratıp bakabilirsiniz .

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24853

KABLOYU pense gibi olan makinasıyla(inthernet kablosu yapmaya yarayan .. benim beceremediğim ...:( ) kestim renk dagılımını zar zor secebildim. 4 soket ve yaklaşık 3 saat ugrastım son durum da ucu kestığımız kabloları soketlere yerleştirdiğimizde uclarını soymaya gerek var mı ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Soyulmaması gerekli yoksa kısa devre olur penseyle sıkıldıgında temas saglanıyor.
    Düzenleyen Bigalı : 10-01-2011 at 22:01

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

[QUOTE=TECHNOVA;7274777]KABLOYU pense gibi olan makinasıyla(inthernet kablosu yapmaya yarayan .. benim beceremediğim ...:( ) kestim renk dagılımını zar zor secebildim. 4 soket ve yaklaşık 3 saat ugrastım son durum da ucu kestığımız kabloları soketlere yerleştirdiğimizde uclarını soymaya gerek var mı ?[/Q

Kablonun uclarini soymaya gerek yok arkadasim uclari dogru olarak yerlestir ve penseyi tüm kuvvetini vererek bastir, kolay gelsin.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı