Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Cccam restart yapınca server offline oluyor

New Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    342885

Cccam restart yapınca server offline oluyor

Arkadaşlar selam dm 500s kullanıcısıyım 7.5 ay kadar kullandım sonra ara ara server offline olmaya başladı derken tamamen gitti.Neyse saglayıcım tekrar server yükledi ilk taktıgım bir saat gayet güzel seyrettim sonra pat diye server offline oldu ve sabaha kadar gelmedi.sabah online oldugunu gördüm.normal izleyebiliyorum yanlız söyle bir durum farkettim server online iken cccam restart yaparsam veya modemi kapatıp açarsam server offline oluyor ve kafasına göre uzun süre online olmuyor.mesela biraz evvel cccam restart yaptım 10 dakikadır offline bekliyorum ne zaman gelirse.bütün baglantılarım ve sistem sorunsuz.Başına gelen veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.kafayı yemek üzereyim teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    51787

Senin cihazın kapanıp açlınca sanırım otomatik Ip'de olduğu için IP almıyor, internete bağlanmıyor.
    CCcam'ı restart yaptığında serverin çalışmıyorsa hemen cihazın internete bağlanıyor mu ona bak. İnternete bağlı ise serverin hala offta ise server sağlayıcında sorun var demektir.

Internet Explorer adres kısmına yaz.
    DM 500-S IP adresi diyelim 192.168.1.2 olsun.

Cards kutucuğunun altındaki sayılar sıfır değilse serverin kesinlikle ÇALIŞIYOR demektir.
    Cards kutucuğunun altındaki sayılar sıfır ise serverin kesinlikle ÇALIŞMIYOR demektir.

Ara yüz gelmez sayfa görüntülenemiyor derse sorun büyük ihtimal senle alakalıdır.

Ya da DM 500-S’in internet bağlantısı var mı yok mu anlamak için:
    Kumandadan Mavi tuşla Addons dan gemini servera girmeye çalışın. Cihaz gemini servere girerse nete çıkıyor demektir.
    Bu arada ethernet kablonu da kontrol etmen gerekebilir.

New Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    342885

Ettu arkadaşım öncelikle alakan için teşekkürler.sakın ukalalık gibi algılama ama yukarıda yazdıgın önerilerinin hepsini biliyorum ve bilgim var.ip mi 192.168.2.50 ye sabitledim çünkü evde birkaç cihaz var çakışmasın diye.ethernet kablomu degiştirdim.hem b.sayardan hemde cccam infodan kartlar takip edebiliyorum.mesela şuanda serverla açılan kanal karşımda açık ancak kazara server giderse,dreambox kitlenirse,cccam restart yaparsam,modemi restart yaparsam veya evde yokken modemi kapalı tutarım eve gelince açarım dersem işte o zaman server offline oluyor online olması için dakikalar veya saatler beklemem gerekiyor.birde server offline iken addonsdan gemmini servere falan rahatlıkla girebiliyorum.işin özüne gelirsek şuanda server açık ama herhangi bir dm,modem restartı yaparsam serveri unut bekle babam bekle bu saçmalıgı anlayamadım...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    51787

Bazen kullanılan imajlar da serverin sağlıklı çalışmasını engelleyebiliyor. Hatta güvenlik duvarı olan antivirüs programları bile cihazın sağlıklı çalışmasını önlüyor.
    Bence cihazın yedeğini aldıktan sonra DreamUp ile orijinal bir imaj atıp, tüm ayarları yeniden yap.
    Hatta mümkünse bir arkadaşının cihazıyla deneme yap ki sorun cihazdan mı yoksa başka bir nedenden mi olduğu ortaya çıksın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4418

server bilgilerinizi başkaları kullanıyor olabilir. Sizin internet bağlantınız kopunca server adresinizi hackleyen başka biri kullanıyordur bunu anlamak için size verilen server adresini adres çubuğuna yaz bağlandığın serverde active clients yazanlarda senin kullanıcı adın var ve ip numarası farklı ise server adresin kullanılıyordur durum böyle ise yeni bir kullanıcı adı ve şifre alman gerekir

ip adresinizi adresinden öğrenebilirsiziniz serverde yazan client karşısındaki ip adresinide buradan kontrol edebilirsiniz
    Düzenleyen LunatiK : 13-12-2010 at 13:32

New Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    342885

Ettu arkadaşım önceki serveri de 7 ay kullandım ara sıra donuyodu ama server hep online dı son bir ay server offline olmaya başladı sonrada gitti.bu arada birkaç kere yeni image yüklediler ama nafile fayda etmedi....ben cihazı arkadaşımdan 2.el aldım oda kayınbiraderinden almış kayınbiraderide uyducuda çalışıyor aynı zamandada server falan.neyse server gidince çocugun yanına gittim 4 ayım daha var server gitti bi halledelim dedim.o da server olayını gerçekleştiren kıl bi tip var onun yanına götürdü beni.neymiş vay efendim server kapanmış sana yeni bir server açalım 4 ayı düşelim aradaki farkı ver dedi.istedigi 8 aylık fark ücretine zaten ben başka arkadaşıma bir yıllık server yükletebiliyorum.dedim ben bir yıllık istemiyorum 4 ayımı hallet sonra yeni sever için bakarız dedim.yok öyle yapamam neden olmazmış hafif tartışma hiçbirşey yaptırmadan çıktım dükkanından.Aldıgım arkadaşıma gidip bak bunu halledemediler al sen kayınçona hallettir dedim verdim.akşam cihazı götürüp taktım baktım server degişmiş hemen online oldu ilk bir saatin sonundada server gitti şimdi 4 saat seyretsem 6 saat yok cihazı açsam saatlerce gelmiyo restart yapsam olan server offline kalıyor.bunları niye yazdım şimdi düşünüyorum serverciyle anlaşamadık tepeden torpille yaptırdık serverci kıllıgına sorunlu veya kopya bir server vermiş olabilirmi.lunatik arkadaşımız deyince aklıma geldi.sanki kopya server karşıdaki online iken ben giremiyorum veya girsem bile cihazı kapayıp açsam gene giremiyorum.uff kafam karıştı valla beş paralık iş ama çok kafama takarım ben inatçılık işte.kusura bakmayın meşgul ettim sizleride teşk.....

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302235

sanırım aldığınız serverda oto ip ban var

serverı aldığınız yer ile görüşüp durumu anlatın size birşekilde yol gösterecektir

New Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    342885

slm dün itibariyle serverde biraz düzelme oldu.akşam kanaldaki müsabakayı sorunsuz seyrettim yanlız gece 2:00 itibarıyla serverler gene uçtu ama sabah baktıgımda server gelmişti modem reset yaptım dreambox ı kapatıp açtım server tekrar online oldu bu güzel gelişme.bu cihaz uyducuda çalışan arkadaşımızın kendisine almış olmasından dolayı büyük bir ihtimale serveride beleş almıştır.drembox ta o çocuktan entesine geçmiş bende eniştesinden aldım.yani beleş alınmış bir server oldugu için her halikarda kalitesiz serverla karşı karşıya kalıyorum.yeni server da açsa para alamadıgı için serverciye agarya geliyor ve uyduruk server açıyor dire düşünüyorum.şu üç dört ayı atlatabilirsem sevdigim bir arkadaşım var serveri ona açtıracagım.hiç olmazsa yüz yüze muhtap olacagım bir insan olur..Herkeze bilgilerinden dolayı teşekkürler.umarım aynı sorun başına gelmiş insanlarda burayı bulup bilgi sahibi olabilirler.......

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3794

:smiles7:

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seromero Mesajı Göster

.umarım aynı sorun başına gelmiş insanlarda burayı bulup bilgi sahibi olabilirler.......

aman hocam davetiye gönderme.
    burası ücretli serverlarla yaşanan sorunlara çözüm mercii değil.
    parayı alıp düdüğü çaldıranla muhattap olsunlar.
    yönetim uyarılmadığından senin bu konu bile iyi dayandı.

:)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yalçın gelin Mesajı Göster
    :smiles7:
    Aman hocam davetiye gönderme.
    burası ücretli serverlarla yaşanan sorunlara çözüm mercii değil.
    parayı alıp düdüğü çaldıranla muhattap olsunlar.
    yönetim uyarılmadığından senin bu konu bile iyi dayandı.

:)
    Konu kapatılmıştır.......

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık