Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Ses sistemi bağlantı tavsiyesi

Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2004
    Mekan
    51 Niğde
    Üye No
    6101

New Icon26 Ses sistemi bağlantı tavsiyesi

Öncelikle herkese iyi akşamlar,
    Bu aralar ev sinema sistemi kurma çabaları içerisindeyim.Bu konu ile ile ilgili 15 gün öncesine kadar hiç bir bilgim yoktu fakat internet üzerinden ve özellikle Turkey Forum ve bir başka siteden yaptığım araştırmalar sonucunda bir takım parçaları almaya karar verdim.İkinci el olarak bir arkadaşla anlaştık ve parçalar elime çarşamba günü felan geçecek.

Yukarıda bahsettiğim gibi sistemi ikinci el olarak aldım ve çok ama çok fazla bir beklentim yok.Giriş sistemi olarak parçaları belirledim,daha doğrusu komple satılan bir sistemi fiyatı uygun geldiği için satın almayı tercih ettim.

Satın aldığım sistem aşağıdaki gibi olacak.

YAMAHA RX-359 AMFİ(Hdmi giriş yok)
    SAMSUNG HD860 DVD
    JAMO SUB - 200 SUB BASS
    JAMO E 350 5 AD.KOLON

Benim elimde mevcut olan sistemde kullanılacak diğer parçalar da aşağıda.

Toshiba 42'' LCD televizyon(Digital ses çıkışı mevcut ve 4 adet Hdmi girişi var)
    Wd Hd Media Player(Digital çıkış ve Optic çıkış mevcut)

Baff Digital Uydu Alıcı(S/p dıf ve Hdmi çıkış mevcut)

Bu da Yamaha'nın arkadan resmi

Benim size asıl olarak sormak istediğim husus elimdeki elektronik aletleri birbirine ne şekilde bağlarsam en iyi performansı alabilirim?
    Yani Uydu alıcımı,Wd Hd Media Player'ı,DVD Playerı önce hdmi kablo ile televizyona,ondan sonra televizyonu optic kablo ile receiver'a mı bağlamalıyım?(Şayet böyle bir imkan varsa)
    Veya Uydu alıcısını,Wd Hd Media Player'ı ve DVD playerı direk başka bağlantı seçeni ile(Yamaha Rx-359'da hdmi girişi olmadığı için)direk receivera mı bağlamalıyım?

Bu konuda hiç bir bilgim olmadığı için ciddi manada yardımınıza ihtiyacım var.

Bu arada 40 metre kadar da hoparlörler için kablo lazım.Bunu internet üzerinden tedarik edebileceğim bir yer ve ürün tavsiye edebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.....
    Düzenleyen lawyerzzz : 11-12-2010 at 22:48

Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2004
    Mekan
    51 Niğde
    Üye No
    6101

Fikir belirtecek kimse yok mu :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    275317

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lawyerzzz Mesajı Göster
    Fikir belirtecek kimse yok mu :(
    Receiverde HDMI girişi olmadığı için mecburen ses için digital optik veya digital coaxiyel bağlantıyı kullanırsanız ses için en iyi sonucu almış olursunuz.

Görüntü içinde TV'ye direk olarak HDMI bağlantı yapabilirsiniz.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Kolay gelsin. :)

Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2004
    Mekan
    51 Niğde
    Üye No
    6101

Hocam peki digital optik veya digital coaxiyel ses bağlantısı arasında kalite farkı var mıdır?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    275317

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lawyerzzz Mesajı Göster
    Hocam peki digital optik veya digital coaxiyel ses bağlantısı arasında kalite farkı var mıdır?
    Audiophile'ler genelde coaxiel kabloyu tercih ederler.

Her ikiside digital ama coaxiel bence de daha başarılı.

Şu an üretilen bir çok avr ve dac'ta hem optik var, hem coaxiyel. Deneyerek arada fark olup olmadığını keşfedebilirsiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2010
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    549320

arkadaslar benimde kucuk bir sorunum var lutfen biri yardimci olsun kafayi yicem sonunda...

benim sony midi muzik setim var 5 kolonlu.bir adet playstation 3 var..ve bir adet atlanta hd box receiverim var...

ben optik ses cikisi almak istiyorum.ornegin playstaion oynadigimda sesleri tum kolonlardan almak istiyom..receiverimi ayni sekilde mac izlerken tum kolonlardan ses gelmsini istiyom..ama nasil olacak bu hepsinide optik cikis var...optik giris yok ne yapmam lazim...televizyoumda 46ex710 led sanirim bundada optic giris yok...kafayi yicem vallahi...saygilar..

Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2010
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    549320

aranizda bir arkadas yokmu bana yardimci olacak..okdar cok zor istedim bu olay..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı