9 sayfadan, 2. sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 165 mesajdan 21 ile 40 arası

Konu: Atlanta HDBOX Kanal Editör Programları

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    12542

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mefaket Mesajı Göster
    değerli arkadaşım, atlanta hdbox yeni aldım v1.74 kanal düzenlemesi için 4 no'lu programı kullandım ve cihaz bozuldu...
    Daha önce izlediğim pek çok kanalı izleyemez transfer ettiğim yeni tp'leri silemez oldum, merkezi sistemli 4 çanak tek kablodan geliyor.
    Yeni aldığım için satın aldığım yer cihazı garanti kapsamında cihazı yenisiyle değiştirdi tabii buraya kadar problemin editör programından kaynaklandığını kavrayamadım, hani program bu saygın platformda yayınlanıyor diye de güvendim, neyse kötülemek için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın üç-dört saat önce değiştirilen Atlanta HDbox'u getirdim onbeş yirmi dakika cihazı test ettim kanallarda gezindim problem yoktu. Yine bu 4 no'lu editör programından cihaza yeni cihazdan pc'ye transfer yaptım bir çok kanalın yerini değiştirdikten sonra Atlanta HDbox'a veri yolladığımda yine değiştirilen cihazdaki problemler başgösterdi. Ve yine bir çok kanalı izleyemiyorum şifreli bazı kanalları göstermesi gerekirken göstermiyor şifresiz yayınlarda video yok uyarısı veriyor ve yine Tp'leri silmeye kalktığımda silmiyor.

Bu işin çaresini bilen varsa lütfen yardımcı olsun yarın yine satın aldığım yere gidip değiştirmek zorunda kalacağım üçüncü kez MİLLİ SERVET yazıktırr.

Not: Fabrika ayarlarına geçmeden bir çözüm lütfen.

Selamlar, saygılar.
    Program TurkeyforumdaYayınlanıyorsa Sonuna Kadar Güvenebilirsiniz.
    İçinizde Bir Güven Dugusu Oluşmamışsa Bu Forumu Ziyaret Etmenizinde Bir Anlamı Yok.
    Bahsettiğiniz Olay Çok Acemice Yapılmış Bir Şey! Atlanta Firması Cihazınızı Değiştirmişse Bu Sebepten Dolayı Çok Şanlı Oldugunuzu Belirtmek İsterim. Çünkü Söyledğiniz Şey Bir Arıza Veya Bozulma Olayı Değildir.
    Cihazı Kullanmayı Bilmiyorsanız Bırakın Yazılım Felan Güncellemeyi Öyle Kalsın Yok Ben Uğraşmak İstiyorum Diyorsanız Konuları İyice Kavramadan İşlem Yapmaya Çalışıyorsunuz Bunların Sonucunada Katlanmak Zorundasınız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    444196

değerli arkadaşım, atlanta hdbox yeni aldım v1.74 kanal düzenlemesi için 4 no'lu programı kullandım ve cihaz bozuldu...
    Daha önce izlediğim pek çok kanalı izleyemez transfer ettiğim yeni tp'leri silemez oldum, merkezi sistemli 4 çanak tek kablodan geliyor.
    Yeni aldığım için satın aldığım yer cihazı garanti kapsamında cihazı yenisiyle değiştirdi tabii buraya kadar problemin editör programından kaynaklandığını kavrayamadım, hani program bu saygın platformda yayınlanıyor diye de güvendim, neyse kötülemek için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın üç-dört saat önce değiştirilen Atlanta HDbox'u getirdim onbeş yirmi dakika cihazı test ettim kanallarda gezindim problem yoktu. Yine bu 4 no'lu editör programından cihaza yeni cihazdan pc'ye transfer yaptım bir çok kanalın yerini değiştirdikten sonra Atlanta HDbox'a veri yolladığımda yine değiştirilen cihazdaki problemler başgösterdi. Ve yine bir çok kanalı izleyemiyorum şifreli bazı kanalları göstermesi gerekirken göstermiyor şifresiz yayınlarda video yok uyarısı veriyor ve yine Tp'leri silmeye kalktığımda silmiyor.

Bu işin çaresini bilen varsa lütfen yardımcı olsun yarın yine satın aldığım yere gidip değiştirmek zorunda kalacağım üçüncü kez MİLLİ SERVET yazıktırr.

Selamlar, saygılar.
    özgür arkadaşımın belirttiklerine katılmakla birlikte lütfen şu hususu dikkate alın;

arkadaşlar kanal editöründen veya cihazdan hiç bit tp silmeyin,yoksa kanallar karışıyor,bu sorun düzeltilmediği

müddetçe böyle,yeni tp ekleyebilirsiniz ama tp silemezsiniz...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    357450

New Icon26

Selamlar, saygılar.
    Özgürcan arkadaşımın söylediklerine katılıyorum. size tavsiyem forumdaki konuları dikkatle okuyup inceleyin. sorununuza çözüm bulursunuz.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    540492

Ben nazik görüşlerinizi değil bir hal çaresi rica etmiştim ama neyseki sorun maddi bir kayıp olmaksızın çözüldü.

Forum ile ilgili görüşümü açıkça belirttim güvendiğim bir forum, zaten yanlış anlamayın da demişim... ayrıca cihazın bozulduğu da bir gerçek.Üçüncü kez bugün satın almış olduğum firmaya gittim ve 4 nolu programı orada indirip başka SIFIR bir cihaza uyguladılar. Aynı problemler görüldü (v/h geçişlerde video yok uyarısı vs.) orda da yaşandı. Yetkili teknik ekip de maalesef acemilik gibi bir saçmalık yaptılar. Oysa benim yaptığım sadece ve sadece receiverdeki bilgileri editör programına transfer etmek ve kanalların sırasını değiştirdikten sonra tekrardan receiver'a göndermekten ibaretti. Oldukça zahmetli bir iş ve bayağı bir uzmanlık gerektiriyor değil mi? Sevgili arkadaşım.

Bugün değiştirmeye gittiğim cihazı ise ancak sıfırlayarak dönüştürdüler...

Umarım nazik cevaplarıyla çok yardımcı olan arkadaşlarımın da başlarına bir gün sonuçlarına katlanıcakları maddi ve manevi talihsizlikler gelmez de birilerinden yardım talep etmek zorunda kalmazlar.

Selam ve sevgilerimlerimle,

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    540492

emfatih arkadaşım !

Yazılımcısının not defterine bu önemli bilgiyi düşmeyi unutmasını anlayamamakla birlikte vermiş olduğun kıymetli bilgi için çok teşekkür ederim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1132

v2.3 kullandım kanal hazır listesi yüklemeyi ve cihazdan almayı becerdim.

ama elimizdeki kanal listesi üzerinde nasıl düzenleme yapacağım anlamadım. yani beceremedim.
    kanalların yerlerini değiştirmek sıralamak istedim ama yapamadım.

birde favorilerdeki kanalların yerlerini değiştirmek var mı acaba yapılabiliyormu

teşekkür ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    12542

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mithat Mesajı Göster
    v2.3 kullandım kanal hazır listesi yüklemeyi ve cihazdan almayı becerdim.

ama elimizdeki kanal listesi üzerinde nasıl düzenleme yapacağım anlamadım. yani beceremedim.
    kanalların yerlerini değiştirmek sıralamak istedim ama yapamadım.

birde favorilerdeki kanalların yerlerini değiştirmek var mı acaba yapılabiliyormu

teşekkür ederim

Favorilerde Kanalların Yerlerini Değiştirmek İçin İstediğiniz Kanalları Mause İle Tutup Sürükleyin Aşağı Yukarı.
    Ana Listedeki Kanalların Yerlerini Değiştirmede Aynı Mantık İle Maus ile Tutup İstediğniz Yere Sürükle Bırak Yapabilirsin.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    530358

merhaba
    bende 176 yüklü ve son çıkan kanal editörünü kullanıyordum. Kumandayla kanalları sildim. Şimdi kanal listesini edtöre almak istiyorum ancak hata veriyor. Ne yapmamız lazım acaba?

Yardımlarınız için çok teşekkürler

New Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    524614

Kalite iyi hizmet ve iyi niyet?

1 Hafta önce formlarda yorumlara bakarak bu cihazı aldım.Gerçekten beklentimin üstünde bir cihazla karşılaştım.Firma yetkili ve emeği geçen herkese böyle bir cihaz kullanıma sundukları için teşekkür ederim.Yazılım desdeği sürdükce bu ve üst modelleri çok tutur diye düşünmekteyim.

New Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    524614

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ÖzgürcaN Mesajı Göster
    Hepimiz Bunun Farkındayız ....
    Aklı Başında Güzel Bir Kanal Editör Geliyor Üzerine Yoğun Bir Çalışma Var.

Bu Konuda Biraz Daha Sabr Edersek Bu Sorunumuz Çözülecek..

Selamlar Saygılar..
    ÖzgürcaN selam.Üstünde çalışmakta olduğunuz kanal editör programını bekliyoruz.Gözümüz üzerinizde şimdiden emeğinize sağlık.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2010
    Mekan
    04 Ağrı
    Üye No
    542621

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ÖzgürcaN Mesajı Göster
    Favorilerde Kanalların Yerlerini Değiştirmek İçin İstediğiniz Kanalları Mause İle Tutup Sürükleyin Aşağı Yukarı.
    Ana Listedeki Kanalların Yerlerini Değiştirmede Aynı Mantık İle Maus ile Tutup İstediğniz Yere Sürükle Bırak Yapabilirsin.
    Mouse ile kanallari diziyorum, billgisayardan cihaza upload yapıyorum ama dizilimi bir türlü değiştiremedim :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    12542

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi overrider Mesajı Göster
    Mouse ile kanallari diziyorum, billgisayardan cihaza upload yapıyorum ama dizilimi bir türlü değiştiremedim :(

Hangi Yazılımı Kullanıyorsunuz ?

Birde Kanalları pc den Sıraladıktan Sonra Üst Köşede File Save As Yapıp Farklı Kayıt Edin Sonra Cihaza Gönderin

New Member
    Giriş Tarihi
    27-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    44989

1,76 yazılımını kullanıyorum. 2.3 editor programı ile kanal listemde düzenleme yaptığım takdirde ne yazık ki alıcım sinyal yok ifadesi verdi sürekli. 1. mesajda belirtmiş olduğunuz bütün ayarları yapmış olmama rağmen aynı hataları almaya devam ettim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    12542

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi anatolya79 Mesajı Göster
    1,76 yazılımını kullanıyorum. 2.3 editor programı ile kanal listemde düzenleme yaptığım takdirde ne yazık ki alıcım sinyal yok ifadesi verdi sürekli. 1. mesajda belirtmiş olduğunuz bütün ayarları yapmış olmama rağmen aynı hataları almaya devam ettim.
    2.ve 3 değil

5. Nolu Programını Kullanın

Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    78141

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi anatolya79 Mesajı Göster
    Düzenleme işlemleriniz içinde transponder silmek de dahilse kanallarınız karışacak ve sinyal yok sorunu ile karışlaşacaksınız. (son kanal editor programı dahil) Tranponder kesinlikle silmeyin.

New Member
    Giriş Tarihi
    27-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    44989

Cevabınız için teşekkür ederim. Transponder sildiğim için olmuyormuş demekki. Yeni programda umarım bu özellik eklenir. Çünkü tvde kanalları bulup silmek gerçekten zor oluyor.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    02-10-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    543694

teşekkür....:)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    540492

Fabrika ayarları yapmadan önce mutlaka usb'ye kanal listesinin yedeğini almak gerekiyor. Fabrika ayarlarına dönmeden önce usb'ye yedek almadan kanal editör programını kullanırsanız (fabrika ayarlarından sonra tp listeniz farklı editör programındaki tp listeniz farklı olabileceğinden) cihazınız sapıtacaktır. Ve elinizde sağlam bir kanal listesi artık fabrika ayarlarından sonra bulunmayacaktır.

Usb'den de güncelleme yaptığımızda ise kilitlenme sorunuyla karşılaşıyoruz.

Binlerce kanalı tektek elle cihaz üzerinden sıralamak oldukça zor. Bu forum vasıtasıyla ilgili arkadaşlara hal çaresi bulmaları için ricaci olduk, bekliyoruz.

Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    252973

selamlar...

1.76 ve pm edit 2.3 kullanıyorum...listeyi cihazdan pc ye aktardım... fakat mevcut olan kanallar listeden silinmiyor..yani örnek olarak spor paketinde 7 kanal var 2 sini veya tamamını silip kaydetmeme rağmen tekrar o favoriye ya da bukete gelince kanallar yine orda...hiçbiri silinmiyor...aynı şekilde herhangibir listeye kanal ekleyebiliyorum ancak eklendikten sonra kanal silinmiyor...

cihazdan genel olarak memnunun (ali beye ayrıca tekrardan tesekkur ederim) ancak şu kanal düzenleme gerçekten bu cihazın en zayıf noktası...kanal düzenlemesi DB gibi olsa inanılmaz olur bu cihaz...
    yardımcı olacaklara tesekkurler..
    Düzenleyen yasak : 06-10-2010 at 13:25

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177968

1,7 yazılım ve PM V2,1 kullanıyorum
    Buketlerde sıralamyı değiştiyorum kaydet diyom sonra buket değiştirince tekrar eski haline dönüyor
    Bunun sebebi nedir?

9 sayfadan, 2. sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık