Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: worm blaster Virüsüyle başı dertte olanlar!!!

Junior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    254

worm blaster Virüsüyle başı dertte olanlar!!!

,Bilgisayarınız 50 saniye geri sayımı yaparak kapanacak gibi uyarılar alıyorsanız worm blaster virüsü yemişşinizdir

size tavsiyem aşağıdaki nortonun fixblast tarama programını indirin ve gerekli yamayı yapın.

Fixblast tarama programı

xp için yama dosyası

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Nihayet Microsoft Corporation'da MS Blaster için bir Removal Tool çıkardı.
    Ben pimpirikliyim,işletim sistemi Microsoft'sa Virüs Temizleyicisi de Microsoft olmalı diyen arkadaşlarımız aşağıdaki linkten Türkçe sürümünü indirerek kullanabilir.:D:

Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2079

merhaba..
    xp pro kullanıyorum, 2003 norton anti virüs ve 2002 norton securty... lisanslı yazılımlar.. bi kaç gün önce bilgisayarıma msblast.exe solucanının bulaştığını gördüm, symantek web sitesinden fixblast dosyasını indirerek temizledim.. bu konularda çok bilgili değilim ingilizcem yok,yinede bu kadarını becerebiliyorum.. öğrenmek istediğim nortonla defalarca taradığım halde bu virüsü neden görmüyor..birde ara komutundan arıyorum yine dosyayı göstermiyor.. gizli dosyalarıda aratıyorum.. bulamazmı yoksa bendeki ayarlardamı sorun var..
    virüsün aktif olduğunu.. bir web sitesinden okuyarak öğrendim. ve söylediği yolu takip ederek sildim.
    Registry editörün'de aşağıdaki anahtar bulunarak HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsCurre ntVersion\Run değerinin "windows auto update "= "msblast.exe "
    olup olmadığı kontrol edilmelidir.
    Eğer anahtarın değeri "windows auto update "= "msblast.exe " ise
    sisteminize Blaster solucan bulaşmış demektir.
    üstteki yazıyı örnek verdim...
    bu konuları bilen arkadaşlar silme dosyasını vs. verirken biraz nasıl yapılır diye yardımcı olursa biz sıradan kullanıcılar çok memnun oluruz..
    iyi günler sevgiler...
    Düzenleyen trim : 18-02-2004 at 12:32

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık