Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Kablosuz LNB Reciver Bağlantısı

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    112

Kablosuz LNB Reciver Bağlantısı

Arkadaşlar iyi günler.
    Ben rüya gibi gelebilir ama Çatıdaki LNB den evimizdeki reciver a kablo çakmeden sinyal aktarmakla ilgili bir teknoloji var mı yok mu bunu merak ediyorum. Açıkçası ben aradım ama bulamadım. Bence olursa müthiş olur. Mesela benim üç adet çanak antenimin sinyallerini toplam 100 metre kablo ile ancak evime ulaştırabiliyorum. :wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Zihni Sinir procesi gibi olacak ama, Receiverinizi tavan arasına koyarsınız.Birde kablosuz görüntü aktarıcı alıp evdeki tv ye yayını aktarırsınız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

ama o zamanda receiver ın kumanda sorunu ortaya çıkar.
    bu sefer de rf olarak kumanda sinyalini receive-Transmit yapan aletler var ya bir adet de ondan kullanmak gerekir:-)
    Düzenleyen Versatile : 01-04-2004 at 11:24

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    112

Evet nerede o eski zihni sinir projeleri. Hala daha bazen hatırlar ve tebessüm ederim.
    Akşam turksatın kablosunda problem çıkınca bayağı zorladı beni de oradan aklıma takıldı vallahi. E 1.katta oturup 5 katlı apartmanda antenlerin çatıda olunca insanın LNB ve Çanak olmadan da bu yayınları alabilecek zihni sinirlik projeler kafasında canlanıyor tabiki.:)

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

ben anlamadım bu işi.....yani 3 çanaktan 3 tane ayrı kablo'mu geliyor eve ?? niye diseq kullanmıyorsunuz ? tek kablo ile iş bitiyor....

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    112

Hayır ben eksik anlattım tabiki dısqc kullanıyorum. Ama dıseqc den sonra 75 mt kablo önesindede takribi toplam üç çanaktan 25 mt kablo toplam 100 mt yani.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

.....Okay.....

keşke dediğin gibi olsa.....fi tarihinde yurt dışında bazı sitelerde dolaşırken , ev içi çanak antenler görmüştüm . nasıl yapıyorlarsa , belki gizli-saklı yerler için ( örn. Irak , Afganistan falan) çanak antenleri evin içine koyuyorlar...o zaman kablo derdi de yok...

Wire-less teknolojisi geliştikçe buna da çözüm bulurlar ama önemli olan teknolojiyi ucuza üretmek....10 dolarlık Lnb varken , eğer olsa 100 dolarlık wireless LNB kaç kişi alır ???

Starting Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Üye No
    9239

rkadaşlar smarthome şirketinin web sayfasına bir göz atarsanız bu işin okadar zor olmadıgını görürsünüz. yani kablosuz LNB bir hayal degil gerçekten olabilecegini görürsünüz. ama biraz pahalı Kabloya oranla çok çok pahalı oluyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı