Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: ADSL Gerginliği Tırmanıyor...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    529

ADSL Gerginliği Tırmanıyor...

Yüksek hızlı kesintisiz Internet erişimini mevcut telefon hatları üstünden sunmayı mümkün kılan ADSL teknolojisi, özel şirketlerle Türk Telekom arasında ciddi gerilimlere sebep oluyor. Şu ana kadar yapılan altyapı yatırımının tamamını kendisi pazarlayan ve kendi yan şirketi TTNET aboneliğini mecburi kılan Türk Telekom'a karşı özel internet erişim sağlayıcı firmalar kazan kaldırdı.

Yaptıkları hiçbir çağrıya cevap alamamaktan şikâyet eden firmalar adına Tüm İnternet Derneği (TİD) yaptığı açıklamada kullanıcıların kaliteli hizmet alma hakkının engellendiğini savunuyor. TT'nin talepleri dinlemediğini ve hat paylaşımı için şirketlerin kâr marjını çok düşük tuttuğu bir süredir hemen her özel şirketin şikâyet ettiği konular arasında yer alıyordu.
    (Radikal)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Fazla gerilmesinler sonra koparlar mazAllah.

Şirketlerin kar marjının düşük tutulduğu falan yok.Esas şirketler Telekom'un kendi kar marjını düşük tutmasından şikayetçi.Çünkü 49 milyona örneği olan bir hizmeti kimse 70-80 milyona almaz.Devletin sübvanse desteğinin karşısında bunlar.Neticede halkın ucuz hizmet almasının karşısında...

Tekel kalktı hala özel ADSL göremedik.Halen devletin kurduğu portların peşinde koşuyor birileri.Ben yapayım yatırımı,ben kurayım altyapıyı,ondan sonrada " ben salağım bunları satamıyorum,gelin siz satın " diyeyim.İlginç ???

Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Arkadaslar telekom guya ozellesti ama hizmet ayni devlet zihniyeti.Bizler basbas bagiriyoruz adsl diye ama nerde.Telekom bolgesel ayrim yapiyor.Ortada bir hizmet varsa ulke genelinde olmali,hicbir bolgenin ayrimciligi yapilmamali.49 milyon heryerde 49 milyondur.Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler ve saygilar...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Hiçbir özel kuruluş , fizibilitesini yapmadan , kar getireceğine kanaat getirmeden yatırım yapmaz.Bunu unutmayın.Geri dönmeyecek , ya da ilk 3-5-7 sene yapılan hasılat sadece sistemi amorte edecek güçte yatırım yapabilme gücü yalnız devlette bulunur.

Ülke genelinde hizmet verme gücüne yalnız devlet kuruluşları sahiptir.Özel firmalar ise yalnız kar edecekleri yerlere hizmet götürür.İkisinden birini seçmenin zamanı geldi de geçiyor.Telekom özel mi olsun , yoksa KİT'mi ?

Özel oluyor,hizmeti sadece para kazanacağı yere götürüyor bölgesel ayrımcılıkla suçlanıyor.KİT oluyor hizmeti her yere götürüyor , geri kalmışlıkla , kalitesiz hizmetle suçlanıyor.

Telekom ne yapsın ? Ne yapsın ki insanlara yaranabilsin ? Görünen o ki özelleşsede , devlette de kalsa kimseye yaranamayacak.O zaman batsın da,cümbür cemaat kurtulalım.O zaman özel firmalar süpermen edası ile gelir ve sübvanse desteği olmadan ADSL'i 49 milyondan ucuza,Kablo TV'yi 7 milyondan ucuza verir.Verirse bende bu yazdıklarımı oturur yerim :)

Saygılarımla...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    529

Talking

Muhaahaa:D::D:

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Hocam telekom bolgesel bir kurum degil sadece bir bolgeye hizmet vermiyor ulke geneline hizmet veren bir kurum.Devlet ozellestirme yaparken insanlari magdur et diye ozellestirme yapmiyor.Bodrumda adsl var ben 20 dk lik uzakta oturuyorum burda yok.Bunun neresi adil?Buraya gelmesi icin ben evlenip, cocuklarimin buyumesini,onlara pc aldiktan sonra adsl gelmesinimi bekliyecem?Hadi adsl gelmedi o zaman net fiatlarini yeniden duzenle adsl nin olmadigi yerlerde ucretlerde indirim yap.Saygilar...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Ben seni anlıyorum ama Telekom Yönetiminin de neyi baz aldığını yukarıda söyledim.
    Mutlaka gelecektir ama zaman alacaktır.

Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Artik bizede beklemek dustu bekliyecez artik ne yapalim.Saygilar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı