Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: avermedia türksatta kanal ayarlama yapamadım

Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Üye No
    2873

avermedia türksatta kanal ayarlama yapamadım

arkadaşlar bende avermedia dvb var türksatta yalnız starın frekansı çıkıyor kısaca frekans nasıl girerim manuel olarak yada otomatik teşekkürler

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2004
    Üye No
    8729

sevgili dostum bu başlığı boşuna açmışsın bende senin gibi aver media kullanıyorum ve yardım istedim ama kimsenin tınladığı yok.Dikkat edersen sorular ve cevaplar ve hatta genel bilgilendirmeler hep Skystar marka üzerine yoğunlaşmış.Yani gizli bir reklam ve yönlendirme anlaşması olma ihtimalini insan düşünmeden edemiyor.Burası Türkiye herşey olabilir.Saygılarımla...

Junior Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2004
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    8081

Üzülmeyin Sİze yardım edecem...
    1 swic kullanıyormusunuz yani kaç çanağa bağlı turksatın çanağı swicte lnb 1 taktıysanız ordan lnb biri seçiniz...
    2takmadıysanız işaretlemeyin...
    3.Turksatta kanal ararken last time bölümünü 1500 çekiniz...
    4yine kanal bulamazsanız yazılımını tekrar kurun yine aynısını deneyin..
    5 buda olmazsa merak etmeyin bendeki ayarlı dosyayı göndereyim..

Not: Prodvb programıyla sky de çözülen kanalları sizde çözebilirsinizzz...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

alpermutlu sözlerine lütfen dikkat et.4.msjında bu tip suçlama hakkını kendinde nasıl görebiliyorsun? Bu forum kesinlikle ticari amaç gütmüyor.Sorularınızı yazarsınız bilgisi olan varsa cevaplandırır.Kimsenin tınladığı yok şeklinde bir söylemde saygısızlıktır.Kimse size cevap verme mecburiyetinde değildir.Şak diye cevap verilecek diye bir madde mi okudunuz?Bu forum paylaşım içindir.Bunu unutmayın!
    Düzenleyen medcezir : 30-03-2004 at 22:49

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@alpermutlu58,
    endişe etmeyin, reklam numarası felan değil.. elimizden geldiğince her sorun konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. lakin, tabii ki en iyi bildiğimiz konu kendi kullandığımız cihaz ve yazılımlar.. yani siz de kabul ediyorsunuz ki, aver, inca felan ss2 kadar yaygın kullanılan cihazlar değil henüz.. o nedenle de onlar hakkında etraflı bilgi sahibi olanlar az. eh bizim pek de iyi bilmediğimiz donanımlar konusunda, yardım edeceğiz diye "kaş yaparken göz çıkartmak" istemiyor oluşumuzu anlayışla karşılamanız gerekli sanırım..

öte yandan foruma her giren allame-i cihan olmak zorunda da değil.. bir konuyu iyi bilen bir başka konuda kara cahil olabilir..

önerim, tek bir kaynak ve tek bir veriyle yetinmeden dvb-s'ler hakkındaki bilginizi derinleştirmeye çalışmanız. ama göreceğiniz gibi yalnızca turkey forum'da değil, hemen her forumda ağırlık ss2'de. herhalde, her forumda ve her yerde ss2 reklamcıları yoktur.. zaten o kadar yaygın bir reklam ağı olsaydı siz de ss2 sahibi olurdunuz merak etmeyin..

daha az yaygın bir dvb-s karta sahipsiniz ve hakkında yeterli bilgi bulamıyorsunuz diye aralarında yoğun bilgi paylaşımı yapan ss2 kullanıcılarını reklamcılıkla itham etmek, hadi "itham etmek" demeyelim de "reklam faaliyetinden kuşkulanmak" diyelim, nesnel bir yaklaşım değil.
    Düzenleyen yer6 : 30-03-2004 at 22:53

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2004
    Üye No
    8729

Heyooo heyoooo biri bize acıdı hehe hehe...:)

Şaka bi yana dostum sağol ya..Valla kafayı yemek üzereydim yani..Şimdi ben sana durumu çok açıkça yazayım ister yardım et ister oha falan de...:)

şimdi dostum Ben bilgisayarı aldığımdan beri bilgisayarda Tv de seyretmek istiyordum.Geçenlerde Teknosa nın bi kampanyası vardı Dijital Tv kartları ile ilgili Arkadaşlar da kafama girdi madem alcan dijital al diye neyse 12 ay taksitle aldık.Driver ını tam 3 günde kurduk .Bizim şirketin Bilgi işlemcisi 3 gün uğraştı Board mu chipset mi ne uyumsuz dediler neyse güncel driver ı yükledik ve program çalıştı.
    Benim evde 120 lik bir çanak ve analog receiver vardı.Konu hakkında hiçbir bilgim olmadığı için proramı çalıştırdım ve analıg receiver deki LNB den gelen kabloyu da Aver media nın çıkışına taktım.Programda Turksat-1 C yi seçip sacan dedim sonuç sıfır.sonra LNB nin universal olması gerektiğini uzun araştırmalardan sonra öğrendim ve universal LNB aldım taktım Kabloyu da yeniledim.Turksat 1 C seçtim scan dedim 1500 seçili tabi aradı ama sonuç sıfır.yani senin anlayacağın 200.000.000 para bayıldım alete TRT Gap bile seyredemedik daha dostum bence sen bana program da nerelerde neler seçili olması gerektiğini falan ayrıntıyla yaz. Eğer bu Problemi çözersen söz seni Çalıştığım yerde misafir edeceğim.Nerdemi çalışıyorum reklam olcak ama napalım Kadıköy Tepe Cınemaxx ahdım var problemi çözen adamı istediği filmde ağırlayacağım.Hadi bakalım cevabını bekliyorum.Saygılarımla.

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

New Icon4

Yardımcı olmak adına yazı yazan arkadaşlara teşekkürler...

sevgili dostum bu başlığı boşuna açmışsın bende senin gibi aver media kullanıyorum ve yardım istedim ama kimsenin tınladığı yok.Dikkat edersen sorular ve cevaplar ve hatta genel bilgilendirmeler hep Skystar marka üzerine yoğunlaşmış.Yani gizli bir reklam ve yönlendirme anlaşması olma ihtimalini insan düşünmeden edemiyor.Burası Türkiye herşey olabilir.Saygılarımla...
    Evet alpermutlu58 biz skystar markayı el altından satıp forumda mod'larla paylaşıyoruz,hatta bunun için yardım eden kişilerede komisyon veriyoruz.

Siz bu şekilde yazdıkça nasıl yardım alırsınız bilemem.Ancak başkalarının almasınıda engelliyorsunuz.

Biraz olduğunuz ülkeyi sevin......

Yazılarınızada dikkat edin !

Topic Closed by Forum Administrator

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2004
    Üye No
    8729

ya arkadaşlar bu sadece bir düşünceydi bu forumda insanlar fikirlerini özgürce açıklayabilir diye düşünüyorum.Kaldıki kimseye ne hakaret ettim nede açıkça suçladım hadi diyelim belki kızgınlığımı dile getirdim.Ama asla hakaret etmedim bunu kabul etmiyorum.Ve Maalesef Turkiyede herşeyden şüphelenmek zorundayım yani paranoya olduk.Ama birilerini kızdırdıysam yada öyle demeyelim birileri bunu hakaret kabul ettiyse özür dilemek insanı yüceltir derim .Özür dilerim kusura bakmayın.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı