Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: iki gundur ugrasiyom olmuyor

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184

iki gundur ugrasiyom olmuyor

arkadaslar iki gun once dvdr aldim nec2500a ben mi beceremiyom yapmayi yoksa olmuyormu bir filim cektim avi onu vcd yammak istiyom filimin boyutu buyuyor 700 den mesala2.5gb gibi bunu neyle yazmaliyim neroyla yazamadim disk aldim markasi princo olmadi gittim baska disk aldim olmadi durmadan aliyom ama degisen biseyyok lutfen yardimlarinizi bekliyorum :mad:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

elindeki medya mesela boş cd 650MB(74 dakika) 700 MB ise(80 dakika) kayıt yapabilirisin. Vcd formatında mesele elindeki görüntünün nasıl alındığı ile alakalı olduğu gibi(avi yada mpg) dosyaların süresinin elindeki boş cd den büyük olmaması ile ilede alakalıdır. Yani 650 MB lık bir cdye maximum 74 dakikalık görüntü kaydı yapabilirsin 700 MB lık boş bir cdye ise maximum 80 dakika görüntü kaydı yapabilirisin. Almış olduğun capture ları 74 dakikalık yada 80 dakikalık almak durumundasın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    6710

Filmin boyutunu büyük bir ihtimalle nero uzatıyor sana tavsiyem Ulead DVD MovieFactory programını dene.

buradan indirebiliresin. Biraz uzun bir pro birde bilgisayar derğilerine bak onlar genelde hediye cd'ler içinde bu tür programları koyuyor.

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    33

Merhaba;
    elindeki avi dosyası Divx türevi mpg4 ile kodlanarak kaydedilmiş ise boyu küçüktür. Ve bu dosyayı VCD (mpeg1) yapmak istediğinde dosya boyuy büüyüp çözünürlüğünün düğşmesi gayet doğal dır.
    eğer SVCD yapar isen kalite birazdaha iyi olur. mpeg 2 kodlama kullandığı için SVCD destekli player de otuman gerekir. (pc de sorun olmaz popüler ekran kartları donanımsal mpeg 1,2 decode yeteneğine sahiptir. )

detaya girmeden kabaca bilgivermeye çalıştım umarım yardımcı ola bilmişimdir.

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1858

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lapsetur
    Filmin boyutunu büyük bir ihtimalle nero uzatıyor sana tavsiyem Ulead DVD MovieFactory programını dene.

buradan indirebiliresin. Biraz uzun bir pro birde bilgisayar derğilerine bak onlar genelde hediye cd'ler içinde bu tür programları koyuyor.
    Ek olarak yine ULEAD'in WIN DVD CREATOR 2 diye bir yazılımı var. Full versiyonunu bulabiliyorsan kesinlikle al ve kullan.

Özellikle firewire port üzerinden bilgisayara Digital8 ya da MiniDV kamera bağlıyorsan en başarılı programlardan birisi, hemen her işlemi doğrudan PC üzerinden gerçekleştirebiliyorsun.

Görüntü kalitesi açısından VCD formatını önermem, ciddi kayıplar oluyor. En düşük kalitede de olsa DVD yapmak gerekiyor. Onun da dezavantajı var ama, piyasada pek çok yerli DVD player (arçelik, beko örneğin) çoğu DVD-R, DVD+R medyayı okuyamıyor. Şu ana kadar en sorunsuzu Vestel'in divx player'ı diyebilirim. Henüz okuyamadığı bir medya görmedim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı