Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 31 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Vestel gercegi,mutlaka okuyun

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    162

Vestel gercegi,mutlaka okuyun

vestel almayi dusunenlere duyurulur,burada yazacaklarim kendi tecrubelerim ve vestelde muhendis vede mudur pozisyonunda calisan dostlarimdan edindigim bilgiler sayesinde derlenmistir.Oncelikle konumuz yani reciverlardan basliyalim.300 milyon satis fiyatinin yaninda emu yazilimi olmamasindan oturu 100 milyonda modul parasi eklersek,vestel receiverlar piyasadaki diger markalardan yaklasik 2 kat fiyata sahiptir,yalniz kalite,ozellik,hiz,teknik destek vede yazilim olarak bakildiginda diger markalarin yaninda adeta oyuncak gibi,kullanirken insani cildirtan cihazlardir.Gelelim asil konuya,vestel in politikasi yutdisina toshiba,sharp gibi markalara kaliteli urun verip,yurticine ise sorunlu vede kalitesi inanilmaz dusuk mallar surmektir.Bunu kendileride cok iyi bilmekle birlikte nasil olsa giden geri gelmez mantigiyla en basit sorunlari bile cozmemekte,yani ic tuketiciyi adeta enayi yerine koymaktadir.Gelelim asil turk halkinin nasil kaziklandigini konusuna,ornek vestel 37 ekran bir televizyonun bugum tum giderler dahil toplam maliyeti vestele 60 dolardir,bunu yurtdisina 67-68 dolardan satarken Turkiyedeki satis fiyati 300 milyon lira civaridir.Vestel Turkiye gerceklerini,tuketici haklarinin yoklugunu vede halkin ozellikle bu konuda bilincsizligini kullanip tamamen kasitli olarak kalitesiz mallari fahis fiyatla satan bir sirkettir.Simdi siz karar verin boyle bir rezillige alet olmak istermisiniz?

New Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    202

Türkiye piyasasında Vestel olmasaydı
    37 Ekran televizyon kaç para olurdu,
    Veya diğer firmalar televizyonları(Doğruysa)iç piyasaya
    67-68 dolardan mı satıyorlar.
    Beko 37 ekran televizyon neden 100 milyona satılmıyor.
    Onlar 200 dolara mı malediyorlar.
    !!!!!!!!!!!!!

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    162

onemli olan vestel in ic ve dis piyasa mallara arasindaki kalite ucurumu,ayrica vestel in danisma hattini bir kere arada gor ne demek istedigimi,birak yardimci olmak takmiyorlar bile.Asil ayip vestel in trademark odememek icin cihazlarinda bilerek yaptigi hatalar ve uzakdogudan alip ic piyasaya kakaladigi sorunlu board lar,paneller,ve hatta etiketini bile fason sirketlere bastirttigi bilgisayarlar.

New Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    202

Lucaya arkadaşım
    Başka konular altında da sütekli Vestel e sürekli sataşıyorsun.
    Lütfen bunu yapma.
    Bildiğin yada yapmak istediğini açık açık söyle bilelim.
    İlginç olan bu marka bu kadar kötüyse sürekli vestel için açılan forumlardasın.
    Biz burada birbirimizle yardımlaşmaya çalışıyoruz.Amacımız ne bir markayı kötülemek
    nede yüceltmek.Sadece yardımlaşmak.
    Sadece yardımlaşmak.
    Teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    162

zaten benimde amacim yeni cihaz alacak arkadaslarin yuzmilyonlarca lirasini cope atmamalari konusunda uyarmak,cunku bu sirketin tum olayi goz boyayip mal satip sonrada onlari yok saymak,vestel forumlarda olmamin sebebi zamaninda fazlasiyla para kaptirmam ve elindeki mal vestelse yapacak hicbirseyin yok,tam olarak atsan atilmaz satsan satilmaz durumu,ustelik bakin soyle bir foruma vestelden fazla pismanlik yaratan baska bir marka varmi?

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sevgili lucaya

Yeni cihaz alacaklara böyle yardımcı olunmaz.Bir sıkıntı varsa bunu markayı kötülemeden yapmalısınız,bu forum kurallarında yer almakta.

Vestel'e karşı sanki arkanızda bir kitle varmış gibi yazıyorsunuz,oysa belki sizden başka 2-3 kişi var,onlarda okuyorlar ve haaa bak öyleyse sakat bu iş diyorlar.

Ama yanlış,fiyat ve kalite politikası firmayı bağlar,beğenmiyorsanız almazsınız.Siz onca para verdiğiniz modüllerin dağıtıcıların eline kaçtan geliyor haberiniz varmı,ona niye itiraz yok ? Kanal çözüyor sanırım ondan....

Pişmanlık yaratan başka marka vardır elbette,ancak bu şekilde ben parasını fazla buldum almayın demekle olmaz,diğer cihazlarla kıyaslayacaksınız,artı ve eksileri yazacaksınız ki alacak olan düşünsün.

Vestel büyük bir firma,ve Amerika'da silikon vadisinde AR-GE 'si olan tek firma,bu gibi şeylere dikkat edeceğini düşündüğüm bir firma.

O nedenle beğenmediğiniz şeyleri hakkınız olarak Tüketici Hakları yok diyorsunuz ancak orası var ve herşeyle ilgileniyorlar,yeterki uygun şekilde olsun.

Ayrıca vestel'de oldukça üst düzeyde benimde tanıdıklarım var,ancak iç politika gereği size bu aktarıldığını söylediğiniz şeylerde pek olağan değil.

Saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    162

Uyarilariniz icin tesekkurler Buleny Bey,sanirim vestel in icindede olaylar farkli lanse ediliyor kisilere,vestel in ic politikasinin ne kadar sert ama bir o kadarda umursanmadigini biliyorum(Nafiz Beyin orada oldugu hafftada 1 gun haric),saygi duyuyorum fikirlerinize,tek soylemek istedigim ben bu kaynaklarla her gun birlikteyim hatta vestel ust duzey yoneticileri aslinda beni taniyor ama maalesef bu gercekleri degistirmiyor bilhassa daha netlestiriyor,bu arada vestel in abd deki ar-ge si abd pazarina vestel etiketli tv uretmek icin kurulmustu vede gecen sene iflasini aciklayip kapandi.
    Düzenleyen lucaya : 27-03-2004 at 12:53

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Bakın yukarıda yazdım forumu ilgilendiren detayları.Ona bakarsanız handan firmasıda iflasını verecek,ne yapalım bu board'u kullanan firmaları karalayalımmı ?

Lütfen bilgileri bilgi olarak verin karalama şeklinde değil.Konuyu bu anlamda uzatmanında faydası değil zararı olur.

Saygılar

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    145

bırakın arkadaşlar tartışmayı bugun vestelde beko da bu ülkede fabrikalarında üretim yapıp iş imkanları sunuyo binlerce kişi ekmek yiyo. bırde bu yönden bakın olaylara

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    14 Bolu
    Üye No
    4331

vestel in 72 ekran düz kare pip televizyonunu kullanıyorum ayrıca 840 ci uydusunu kullanıyorum uydu kötü diyorsun ama matrix modülde yaptığı kitlenmeler haricinde son derece sorunsuz çalışan bir cihaz . özellikle sky modul ile kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. televizyon zaten problemsiz. profesyonel kullanıcılar hitab eden bir reciver satmıyor zaten adamlar böyle bir iddalarıda yok peşin para 200 - 300 usd ye daha profesyonel cihaz alamayan insanlar 30 35 milyon taksitle 300 milyona vestel beko veya arçalik gibi markalar alıyorlar ve bunlar dediğim gibi genellikle amatör kullanıcılar.amatör kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecxek bir uydu olduğunu düşünüyorum.. saygılar...

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Vestel'in beğenenler olduğu gibi lucaya gibi eleştirenlerde olacaktır....ben şahsen Vestel'in bir çok TV ürününü kullanıyorum , 15" LCD TV sinden tut normal 55 ekran TV'sine , buzdolabına kadar...herhagibir sorunla henüz karşılaşmadım...

entrika'nın söylediğine katılıyorum , bugün eğer kendi firmalarımıza sahip çıkmazsak garantisiz/ithal ürünler pazarda daha da güçlenecek , vergi kaçağı v.s devam edecek....zaten bugün Vestel'in pazar payı kaç ? çok yüksek değil.....diğerleri gibi Vestel'de piyasada bulunan bir marka....isteyen alır - isteyen almaz....uyarı yapmanız güzel bir şey, ama markayı kötülemeden yapsanız daha iyi olur....neticede "Vestel kalitesiz malları fahiş fiatla satan bir Firmadır " dediğinizde bu büyük bir ithamdır....

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Eleştiriye OK ama çoğu eleştiri sınırını aşmış yazılar....

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Uydu sektörü hariç vestel iyi diyebilirim.Ancak ürettikleri Digital uydu alıcıları son derece yavaş ve kalitesiz.Bunu bu konularda bilgisi fazla olmayan bir çok kullanıcı farketmeyebilir ve de çok iyi diyebilir.Ancak gerçek bu.Tabii ki firmayı karalamak gereksiz.Vestel şüphesiz büyük firmalardan birisi.Ancak bu uydu piyasası hariç...

Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1740

arkadaslar bende vestel den cok memnun degilim ama bu kadar karalama yapacak kadarda degil aksine ulkemizde uretilen bir urun ve lucaya eger sen gercekten bu fabrikada birilerini taniyorsan bence icislerini burda olumsuzluk olarak yazacagina o insanlara fikir ve dusuncelerini acarak yardimci olabilirsin. hicbir firma sadece hizmet icin kurulmaz tabiki adamlar piyasa ve rekabet kosullarina gore fiyat koyarlar sen tuketici olarak once arastirirsin sonra ister al, ister alma. saygilar
    ha sana birde ornek
    mesela istanbuldan antalyaya tatile gideceksen rezervasyonunu yurtici turlar yerine ,mesela almanyadan yaptir, en az %60 indirimli tatil yaparsin. yine turkiyede yine antalyada.....
    beynini iyi seylere yor , guzel seyler uret.
    onemli olan varetmektir. varolani yoketmek kolaydir..

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Kesinlikle karalamaya karşıyım! Eğer birşeyden memnun değilsek burada memnun olmadığımız tarafları yazarız o kadar.Karalamaya gerek yok.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5527

Doğrusu ben kesinlikle vestel uydu ürünlerini dükkanıma sokmam.Ama arkadaşlar eleştirininde bir sınırı var.Bu cihazlar sıradan kullanıcıları tatmin edebilir.İşin uzmanı zaten o cihazları almaz.Arkadaşların dediği gibi eleştiri karalama aşamasına gelmemeli.Hepinize kolay gelsin.Saygılar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    270

ben vestelde değil ama zorlu grubunun bir şirketinde çalışıyorum!vestelin iç pazara dönük böyle bir politikası yok!vestel uydu alıcısı birçok kişiyi tatmin etmeyebilir inceleme fırsatım oldu benide etmedi ama bu başka birşey!vestelin bugün dünya devlerine tv ürettiğini vede avrupa'da tv üretiminde ilk sırada olduğunuda unutmamak gerekir!bu gurur verici birşey!beğenmeyen almasın ama karalamak yanlış!

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1858

5 yil gibi uzun sayilabilecek bir zamandir Zorlu grubuyla icice calisiyorum bende.
    Vestel'in pek cok urunu var. Buyuk marketlerde satilan Regal, Firstline vb. urunlerden tutun da, yurtdisina satilan JVC markali urunlere kadar. Ayni durum diger buyukler icin de gecerli.
    Uretim maliyetlerinden bahsetmis arkadas,
    turkiye piyasasi icin dogrudur: Vestel, Beko, Arcelik, Profilo hangi firmayi alirsaniz alin 37 ekran bir televizyon icin kullanici fiyatlari asagi yukari ayni. Ama bu bir tek Vestel tarafindan yapiliyormus gibi yazmak dogru degil kanimca.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

vestel monitor uretmeden once 15" monitorlerin en ucuzunun 250$ civarlarinda oldugunu hatirliyorum.
    yeni monitorleri bilmiyorum ama eski ibm monitorlerin hepsinin arkalarinda made in maleysia yazardi.
    derimod ayakkabilarini nereye yaptiriyor? vakko gomleklerini kimler dikiyor? inci ayakkabi kimlere ayakkabi yaptiriyor? bunlara fason is yapanlarin bircogu ile tanismisimdir.
    lutfen biraz insafli olalim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5527

Eveeet, yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.Tamam anladık iyi receiver üretmiyor ama hiçmi iyi şey yapmıyor yani? Bazı arkadaşlar vestelin ismine gıcık galiba.Her şey gönlünüzce olsun.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı