Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: TRT ler yeniden yapılanıyor...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1338

New Icon7 TRT ler yeniden yapılanıyor...

Kaynak:Sabah gazetesi Hıncal Uluç

Trt 3 ve trt4 kanallarının birleştirilmesi
    TRT 2 Kanalının sadece alternatif tv anlayısı içerisinde kültür sanat ve belgesel kanalı olmasına
    TRT TÜRK ün kapatılmasını

TRT WORLD isminde ingilizce haber yayınını tüm dünyaya yapacak olan bir kanal acılacak Ve TRT İNT un de işlevi türkçe olarak dışarıdaki türklerin izlemesini saglamak üzere yeniden yapılanacak :pepper:

bENİM yorum ise TRT2 Fikri çok iyi ayrıca pek işe yaramayan TRT4 ün trt3 olarak degişmesi cok güzel bir fikir
    TRT WORLD da dünyada bizi tanıtıcak olması güzel :banana:

Bir de küçük bir duyum Yeni genel müdür logolarıda degiştirmek istiyormuş..:((((

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    6746

haydi hayırlısı TRT bence son 1 yıldır cok guzel işlere imza attı.inşallah dahada iyi olur.saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    173

logolara milyonlarca dolar döktüler, biraz kullanılsaydı bari...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1273

Değişimler olursa harika olur...Zaten son zamanlardaki yatırım ve yapılanlar harika yayın akışı bir cok özel kanaldan daha iyi
    TRT WORLD Turizm ve Belgesel ağırlıklı olması hem ülkemiz adına güzel bir reklam olabilir...
    TRT3 güncel spor kanalı olabilir...neden bir Eurospor olmasın ;) Digital özellikleri kullanarakta bence dil seçeneği harika olur ayrıca yayın akışınıda TRT ve diğer kanallarımız devreye alırlarsa gazetelerden nerde ne varmış karmaşasından kurtuluruz

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

O logolara harcanan paralara yazık olur.Ancak her elektrik faturasından TRT'ye giden paylar düşünülürse (bizim cebimizden) onlar için pek de önemli değil :) Bence şu andaki logolarıda iyi,değiştirmeye gerek yok.Bekleyip göreceğiz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1132

gerçekten TRT birkoç özel kanaldan daha seviyeli programlar yayınıyor ve diğerlerinden daha çok seyrediliyor. böye bir yeniden yapılanma iyi olur hehalde.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3497

Arkadaşlar bu yeniden yapılandırmanın altında başka şeyler var.. Bu genel müdür ataması için neler oldu gördük.. TRT gayet iyiydi.. Göz boyamak gerekir tabii..Bazı kişileri yok etmede de güzel bir yol olur bu doğrusu.. Hizbullahlarla beraber foto çektiren bir TRT genel müdürü..Hep beraber yaşayıp göreceğiz.. Değişim hepimizi etkileyecek.. Belkide geleceğimizi..

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Arkadaslar trt degisti dogru ama iyi anlamda degil.Avrupa sampiyonu olan vakifbank takimimizin haberini spor haberlerinde en sona koyarak degisiliyorsa o trt ye helel olsun.Degisen trt yakinda zop zitar , bbg vs. programlari yayinlamassa iyidir.Trt ye attigim mailin sayisini inanin ben bile hatirlamiyorum.Voleybol liglerimizi izleyemiyoruz,amator sporlari yayinlayin diye.Degisen trt miz ne yapti futbol maclarindan once stad onlerinde canli yayin yapti.Ben hicbir kanala mail atmadim cunku benim vergilerimle yayin yapmiyorlar ama trt benim isteklerime kulak vermek zorunda.

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

bekleyim göreceğiz umarım iyi olur....

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    188

bence biraz bekleyip oyle yargida bulunmak lazim trt genel muduru nu istanbuldan biliyom kaliteli bi insan trt yi cok daha yukarilara tasiyacagina eminim....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1338

TRT LOGOSUNU DEĞİŞTİRİYOR !

Eski TRT yönetimi tarafından Mc Kinsey&Company firmasına tam 1.2 milyon dolar ödenerek yaptırılan TRT logosu da Şenol Demiröz yönetimi tarafından değiştiriliyor.

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Merkezi Ankara`da bulunan TRT Spor servisi`nin de İstanbul`a taşınması için hazırlıklara başlandı.

İddialara göre Eski TRT yönetimi tarafından Mc Kinsey&Company firmasına tam 1.2 milyon dolar ödenerek yaptırılan TRT logosu, Şenol Demiröz yönetimi tarafından değiştirilecek.

Demiröz ve kurmayları Eylül ayında start alacak yeni yayın döneminde daha sade ve TRT`yi daha iyi ifade edecek yeni bir logoyu, “neredeyse sıfır maliyetle” hazırlamak için harekete geçti. Diğer yandan merkezi Ankara`da bulunan TRT Spor Servisi`nin İstanbul`a taşınması için de hazırlıklara başlandı.

Genel Müdür Demiröz, bu değişikliğin gerekçesini “Türkiye`de sporun kalbi İstanbul`da atıyor. Ankara`da Spor Servisi Merkezi`nin ne işi var?” sözleriyle açıkladı.

Haber giriş zamanı : 10:48:53 - 25.03.200458
    Kaynak :Medya kafe

Yorum ise olumsuz çogu kanalda olmayan güzellikte logoları var sorun logoda degil programcılık anlayısında trt nin ama yazık logo için o kadar paralar harcanıyor...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

bana gelen bilgiye göre trt3 ve trt 4 birleşmiyor.trt3 spor ağırlıklı kalacak trt4 ise eğitim amaçlı olarak anadolu üniversitesi bünyesinde çalışacak.Yani biz.

ens; sana kesinlikle katılmıyorum.olaya çok yanlış açıdan bakıyorsun.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Üye No
    478

Bencede bu hantal yapıdan kurtulmaları lazım bir servis ankarada bir servis istanbulda!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3497

pazar günleri yayınlanan spor stüdyosunu beğenerek izlerdim..Ama izlemek istemiyorum.. Bütün maçları tek tek irdeliyorlar ve takımların durumlarını tartışıyorlardı. Şimdi ise sadece 3 büyüklerin maçlarını verip tartışıyorlar ve anadolu takımlarının sadece golleri var hepsinin toplam süresi ancak 3 dakika sürüyor. Bu TRT ye yakışmaz bir durum..

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    616

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ens
    pazar günleri yayınlanan spor stüdyosunu beğenerek izlerdim..Ama izlemek istemiyorum.. Bütün maçları tek tek irdeliyorlar ve takımların durumlarını tartışıyorlardı. Şimdi ise sadece 3 büyüklerin maçlarını verip tartışıyorlar ve anadolu takımlarının sadece golleri var hepsinin toplam süresi ancak 3 dakika sürüyor. Bu TRT ye yakışmaz bir durum..
    TRT nin görevi hükmetlerin sesi olmak değil, Türk halkına kaliteli, seviyeli, eğitici,öğretici yayınlar yapmaktır.

Bir Ankaralı olarak ve Ankaragüçlü olarak TRT nin haber ve spor müdürlüklerinin İstanbula taşınmasınada kaşı çıkmaktayım.

TRT nin amacı özel televizyonlarla reyting savaşını girmek değildir. Yıllardır her gelen genel müdür TRT 3 spor kanalı olacak dedi durdu. Olimpiyatlara talip bir ülkede kaçımız Olimpiyat sporlarının hangileri olduğunu, kurallarının ne olduğunu biliyoruz.

TRT İspanya ligine harcadığı para ile Türkiye Voleybol, Hentbol liglerini , atletizm yarışlarını , yüzme ve sutopu maçlarını yayınlayarak daha yararlı olabilirdi.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı