Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: skystar2 ile çözülen kanallar?

Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    8162

skystar2 ile çözülen kanallar?

arkadaşlar skystar2'nin hotbird yada hispastta çözdüğü kanallar hangileri?
    mesela multivisyonları çözebiliyormu yada dicovery gibi kanalları bu kart sayaesinde çözebilirmiyiz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

hoşgeldin..
    tek tek hangi kanalları çözdüğünü yazmak beni aşar.

kabaca, tüm viaccess, seca, i****o şifreleme türlerinin 1. versiyonlarının, nagra ve conax'ın bazı türevlerinin, ve 2'li sistemlerden yalnızca seca yayın yapan skyitalia paketinin bazı kanallarının çözülebildiğini söylemek olası..

hotbirth'deki viaccess'in bir türü olan tpscrypt yayın yapan multivision kanallarını izleyebilirsiniz. discovery, galiba cyrptoworks yayın yapıyor olsa gerek. ama yine polsat paketi içinde de nagra sistemiyle şifrelenmiş bir yayını var.. o da çözülebiliyor.. tabi, şifre değiştirme hızlarına yetişir ve güncel keyleri girerseniz..

hispasat'ı göremediğim için o tarafla hiç ilgilenmedim, bilen arkadaşlar yardımcı olur.. bana 30 derece uzak kalıyor netekim :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

frextv cozuyormu :)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    79

Şuanda mümkün değil....

New Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Üye No
    1586

bende skystar 2 almayı düşünüyorum ama ,bunun şifre kırma yeteneği software mi bağlı yoksa kartın teknik yapısına mı?
    yani şuan skystar ile çözülemeyen bir şifre ilerde software değişimi ile çözülebilir mi?
    ayrıca free x tv nin yaptığı gibi olaylarla karşı karşıya kalındığında bu sorun software ile hallolur mu? yoksa ,bu kart ile mi ilgilidir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

şifre kırmak skystar'da yazılıma bağlı.. sanırım diğer dvb-s kartları için de aynı şey geçerlidir. tabii modül için ci girişi bulunan dvb-s kartları modül destekli yani donanımsal olarak da yapabliyor olmalılar..

evet dediğiniz gibi, yeni yazılımlar veya geliştirilen pluginler ile kırılamayan bazı şifre sistemleri açılabilir hale gelebilir.. ancak gelişen tv yayıncılığı teknikleri elbet elimizde bulunan dvb-s kartlarını demode edecek ve yeni kartlar satın almak durumunda kalacağımız günler de gelecek.. mesela mpeg4 yayın yapan paketler türemeye başladı ve kendi adıma dvb-s kartların bu sistemlere uygun olup olmadığı konusunda kara cahilim.. ee, yayını teknik olarak alamayan bir donanımın o yayının şifresini çözmesi de beklenemez herhalde..
    Düzenleyen yer6 : 25-03-2004 at 22:30

Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7797

merhabalar arkadaşlar....
    sky star 2 ile prog dvb kullanıyorum.yanlız uydu kanallarından baızlarını sildiğim halde yine geliyorlar.sildiğim kanalların gelmememsi için ne yapmam gerekiyor.dinamic ve favari kanal seçimi var yanlız istediğim kanalları sadece kaydetmek için neler yapılması lazım....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

progdvb'nin kanal listesi daima dertli oldu.. bir süre sonra, sil-düzelt işi sıkmaya başlıyor, bir de her kanal taramasından sonra tekrar tekrar uğraşmak gerektiği için bıkkınlık veriyor.. o nedenle elinizdekiyle yetinin derim.. ben progdvb'nin kanal listesinde "bul" özelliğini kullanarak geçiş yapmayı yeğliyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    522

mutivision kanalları , absat ı ve birçok kanalı çözülebiliyor tabi gerekli plugin dosyalarınıyüklersen şuan için freex mümkün değil ama tabi ileride çözülmeyecek diye birşeyde yok :P

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Üye No
    78

bu kart takılı ıken makınada calısma yapıldıgında (mesal pvr modu acıkken) makına hızı ne derece dusuyor,,,makına calısmdan dolayı kıletlenırmı ?
    bir bu kart alındıgında tek yonlu ınternet abonelıgı avrupa uzerınde 9,9 euro
    peki bu kart aldıgımızda canak da oldugunda .normal ınternet abonelgıde var..baska bişi gerekıyormu software dısında ..

Super Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    192

İşletim sistem işlemci cpu ra mvs lere göre bazı bilgisayarlarda donma ağırlaşma vs yapabiliyor.....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Üye No
    78

mesala winme 512 ram > 128 ekran kartı > p4 2400 nasıl olur,,cok agırlasma olurmu bu modelde

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1858

o modelde SIFIR (rakamla 0) agirlasma olur. Ekran kartinin ram miktarinin da pek bir onemi yok, 3 boyutlu hesaplama olayi veya texture kullanilmiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@silverblue605,
    "0" biraz abartılı gelmedi mi size de?
    sözedilen dvb-s kartları (inca, ss2) mpeg2 formatında gelen yayınının decode edilip monitöre yansıtılması prensipiyle çalışıyor.. bu iş için de cpu'yu kullanıyor.

neresinden bakansanız bakın, işlemci gücünüzün bir kısmını bu işe harcarsınız. isterseniz işletim sisteminizin task manager'ini çalıştırıp ne kadar işlemci ve ram yediğine bakın. artı, buna bir de şifre çözme ve hele bir de diske kaydetme işini eklerseniz "0" iyiden iyiye abartılı bir hal alıyor.

"yavaşlama olur.. ama 2.4ghz p4'te bu yavaşlamayı pek hissetmezsiniz," demek daha gerçekçi bir yaklaşım.. kaldı ki, makine başka işlemler de yaptığında, dahası, açılışta birçok progr***** yükleyerek ram miktarının büyük bölümünü yediğinde gözle görülür bir yavaşlama olur..

mesela şu anda şifresiz kanal üzerinde progdvb işlemci gücünün %25-35 arasını götürmekte.. çalışma önceliği "above normal". yediği ram miktarı 35mb.. ki benim makine 1,7ghz p4 512mb..

sözün özü; yavaşlama olur, bunu hissedip hissetmeyeceğiniz serbest ram miktarına, kayıt yapıyorsanız harddisk hızınıza, şifreli yayın çözüp çözmediğinize ve geri planda başka işlemler yapıp yapmadığınıza göre değişir..
    Düzenleyen yer6 : 28-03-2004 at 03:08

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4268

selam beyler
    skystar 2 ile seca2 italy paketi cozuluyordu bende bi kac cizgi film kanalı bulmustum skyitaly paketinde dun bunları cozmemisti onceden cozuyordu bu gun gelmis ama ses zırıltıdan baska bi sey degil digerleinde (normal yayında ve diger sifreli yayınlarda sorun yok ) bi sey mi oldu bilen var mı cozuyor ama ses zırıltı geliyor bi sey yok ayrıca skyitaly den baska seca2 paketlerinde bi cozulme var mı?

New Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    55020

ŞİFRE ÇÖZME İŞİNİ TAM ANLATACAK arkadaşlar yokmu yani nasıl çözeriz

New Member
    Giriş Tarihi
    21-12-2004
    Üye No
    54155

selam arkadaşlar benim bir sorunum var.acaba yardımcı olabilirmisiniz.şimdi ilk sorunum benim evde ve iş yerindeki pcde ss2 var ikiside turksat ama iş yerindekinde nerdeyse bütün kanallar var ama evdekinde çoğu kanal yok kalitede yüksek neden acaba.ikinci sorumsa evde discovery yayını var burdaysa şifreli??arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden tşk.

New Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    35154

ss2 hakında geniş bilgiyi nerden edine bilirim

Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45454

mpeg2 codec bazı ekran kartlarında hardware olarak var.... bu şekilde ilgili decode olayı donanımsal olarak ekran kartına yaptırılarak cpu.daki yük azaltılabilir. ama denemedim.sadece duymuştum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2005
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    91323

Konu Kapatılmıstır.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız