Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Buyurun Lütfen ! Outlaw Stereo Receiver - subwoofer output , USB input

New Member
    Giriş Tarihi
    03-04-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    427878

New Icon27 Buyurun Lütfen ! Outlaw Stereo Receiver - subwoofer output , USB input

Merhaba ,

Arkadaslar asagidaki stereo ilginizi ceker mi ?
    Benim cok ilgi mi cektigini söyleyebilirim .
    Subwoofer output ve usb input olmasi cok hos bence .
    Fiyati da 600 dolar civari sanirim .
    Ne dersiniz ? Iyi bir cözüm degil mi ?

Outlaw Audio RR2150

Old-world looks, new-world functionality

•State-of-the-art stereo receiver inspired by the art deco table radios of the past

•High performance FM Stereo/FM/AM tuner

•Multiple inputs with separate record output bus

•USB input for playback of streaming audio output from compatible computers

•High quality phono input for both moving magnet and moving coil cartridges

•Processor/equalizer loop

•The only stereo receiver with a subwoofer output that includes selectable, analog bass management

•Front panel "speaker equalization" selector adds a half-octave of bass boost at a choice of frequencies to improve performance with compact bookshelf speakers

•Headphone jack with level control

•Front panel stereo mini-jack input for easy connection to portable devices such as iPod®

•Tone control defeat

•Precision, motorized volume control

•A/B Speaker Output

•Pre-Out/Main-In connections

•IR In/Out jacks

•Removable IEC style power cord

•Multi-device, programmable remote control

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311960

sadece abd, kanada ve meksikaya internet satışı mevcut maalesef

New Member
    Giriş Tarihi
    03-04-2008
    Mekan
    Üye No
    427878

State - Province: Outside USA and Canada diye bir ifade var.
    Belki sorumluluk kabul edilirse , baska bir ülkeyede gönderiyorlardir .
    Bir e-posta atip sormak lazim.
    Tabii o zamanda olasi servis veya tamir durumlarinda sorun yasanabilir !
    Elimize geciremesek, kullanamasakta böyle bir aletin varligini bilmek bilmek bile hosuma gitti acikcasi !

Böyle bir stereo receiver, büyük hoparlörler olmadan orta ölcekli bir subwoofer ile belki bass beklentisi yüksek ve yer sorunu olan arkadaslar icin bir cözüm olabilir !

Ayrica usb input sayesinde bilgisayardan zaman zaman birseyler dinlemek gerektiginde pratik bir cözüm saglayabilir.

Yani ayni belirtildigi gibi görünüsü ayni "gecmis günlerdeki gibi ( eski degil ! )" fakat teknolojik yeniliklerdende nasibini almis bir receiver ! ( Old-world looks, new-world functionality )

Bu sebeble outlaw in bu ürününü incelemeye deger buldum !

Stereo Receiver deyince bir kac model disinda tek alternatifin ikinci el piyasasi olmasi bence pek hos degil.
    Benim bildigim son zamanlarda piyasaya cikmis tek stereo receiver Pioneer A-A9-J . Tabii bu benim cahilligim olabilir. Kabul ederim.

Stereo deyince acaba sizin ikinci el piyasasi disinda alternetif önerileriniz nelerdir ?
    Teknolojinin getirdiklerine nasil ayak uyduruyorsunuz ?

Mesela i-pod olayina cözümünüz nedir ?

Ben kendi evimde ipod un pratikligini stereo sistemimde kullanabilmek icin basit ve ucuz bir cözüm buldum .
    Cözümün adi : GOODMANS DAB TRANSPORTABEL GCDR 1970 DABI

Bu kücük ve ucuz alette hafiza karti okuyucu , ipod dock, FM ve DAB radio alici ve bir basit cd calici var.
    Arkadaki line output özelligi sayesinde var olan sistemime kolayca bagladim.

Simdi 6 yasindaki oglum bile istedigi parcalari ipod u kullanarak kolayca dinleyebiliyor !
    Acikcasi cok memnunum ! Cünkü cocuk colugun CD'lere verdigi zarardan cok muzdaribtim.
    Iki sarki icin bir cd yapmaktan bikmistim. Simdi ipod geldide beni bütün bu dertlerden kurtardi !
    Bu goodmans in pratik ve ucuz cözümü sayesinde hem mevcut stereo sistemimde ipod imkanina kavustum, hemde tasinabilir bir alet olmasi sebebiyle, üzerindeki kücük hoparlörler cok tat vermesede beni cocuk coluk dirdirindan zaman zaman kurtariyor. Iste hikaye böyle arkadaslar !

Sizler bu durumlari nasil cözüyorsunuz ?
    Ufak cocuklu ve aletlerin kapladigi alandan, kablolarindan veya kullanim karisikligindan sürekli sikayet eden bir karisi olan tek adam ben miyim bu alemde ? :)
    Düzenleyen hazerfendk : 11-03-2009 at 08:39

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    239985

Outlaw, Bellari, Music Hall, ALR-Jordan, AVI vs... Olsa da yesek.

Neyse ki Sugden ve Paradigm geldi artık.

:wave:

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    431125

Ipod olayına sıcak bakan ve kullananlardan biride benim. Apple'ın kendi dock ünitesini satın aldım ve sisteme bağladım. kolay navigasyon ve geniş hafızası ile çok işime yarıyor. ses kalitesi ise kayıpsız kayıtlarda son derece yüksek ve tatmin edici. sonuçta uçuk derecede üst düzey değil ancak dinlenebilir bir çözüm.

Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2008
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    471018

Bir de söyle bir cihaz var ;

All in one audiophile tube system :smiles7:

ADVANCE ACOUSTIC, EZY-8 model receiver-ampli, cd player, ve ipod dock station.

Üzerindeki birleşik Ipod bağlantısı sayesinde (dijital) kumanda ile ipod`u kullanabilir veya şarj edebilirsiniz (dinlerken veya dinlemez iken sadece takılı olması yeterli).

4 çift altın kaplama RCA girişleri vardır. Yüksek ısıya ve kısa devreye karşı koruma sistemi vardır.

24bit/192 kHz DAC ile çalışan cd player.

30 tane hafızalı RDS`li FM/AM çalışabilen radyosu vardır.

Lambalı pre-ampli devresi vardır ve Torodial sarımlı trafo ile elektrik beslemesi kullanır.

Bipolar çıkış transistörleri, çok düşük kayıplı-distorsiyonsuz metal-film dirençler, ve polipropilen kapasitörler kullanır.

Çıkış gücü: 2 * 80 Watt

Frekans aralığı: 10 Hz - 45 kHz.

Ağırlık: 11 kg (net)

4 adet titreşimleri azaltan metal spike-çivi ayakları ve metal kumandası vardır.
    Düzenleyen Yanarioo : 11-03-2009 at 10:53 Sebep: cihaz bilgileri ekleme

Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    486683

Bir de Shanling var:

Canavar eleştiriler okudum hakkında. Son yıllarda atak yapan Çin firması Shanling'in dünya dağıtımcıları ürünlerini çoğu ülkeye yolluyorlar. Denemeye değer görünüyor. (Buzz-Brown DAC çipi kullanmaları da kayda değerdir.)

Türkçe bir eleştiri için: (Link veremiyormuşum, aratınız) shanling mc-30

New Member
    Giriş Tarihi
    03-04-2008
    Mekan
    Üye No
    427878

cok para

Shanling mc-30' in görüntüsü ve lambalari cok hos duruyor.
    Cok fiyakali gercekten.
    Fakat fiyati oldukca yüksek.
    1000 ytl cok para !

iPod dock sistemi olmasının yanı sıra CD çalar ve FM radyo özellikleri de ulunan Shanling MC-30, şık tasarımıyla da dikkat çekiyor , deniyor !
    Düzenleyen hazerfendk : 13-04-2009 at 14:40

Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    486683

Shanling'in şu anda siyah modeli de bulunuyor. Bu garip, ucuz bilim-kurgu filminden fırlamış görüntüyü ben de çok sevdim, ama sanırım elime geçerse ilk yapacağım şey o pleksigas lamba korumalarını krom-nikel kafes korumalarla değiştirmek olur. Sesi için eleştiriler istisnasız çok iyi olmasına karşın daha da rafine etmek isteyenlere müjde: cesaret edenler için bir çok ucuza malolacak "tweak" olanağı da mevcutmuş, evdeki her elektronik aletin bağırsaklarını görmeye meraklı arkadaşlara duyurulur. :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı