Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 29 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: hdmi kablo

New Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    437

Info hdmi kablo

arkadaşlar lcd tv de normal hdmi kablo ile altın kaplama uçlu hdmi kablo arasında görüntü farkı olur mu?

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vesgar Mesajı Göster
    arkadaşlar lcd tv de normal hdmi kablo ile altın kaplama uçlu hdmi kablo arasında görüntü farkı olur mu?
    1) Sorunuzun yeri burası değil.

2) Gözle göremeyeceğiniz kadar ufak bir fark olur. Yani siz tespit edemezsiniz ama çok pahalı HDMI test ekipmanları aradaki farkı tespit edebilir.

3) Bir iletkende, akım, iletkenin içinden değil, yüzeyinden akar. Yani, iletkenin tamamının altından olmasına gerek yoktur, sadece yüzeyinin altın kaplanmış olması, iletkenliği arttıracaktır.

4) Analog bağlantılarda (SCART, RCA, YUV gibi...) altın kaplama, Dijital Bağlantılara göre daha farklı sonuçlar doğurur ( Neden? Çünkü analog bağlantılarda iletkenliğin azlığından dolayı oluşan gürültü, dijitale göre çok çok daha fazladır)

5) Sonuç olarak, Eğer bir HDMI kablo alacaksanız:

- Altın kaplama olanla olmayanın fiyatı aynıysa, altın kaplamalı olanı tercih edin.

- En ucuz HDMI kablo ile, en pahalı HDMI kablo arasındaki görüntü farkı sıfıra yakındır.

Kolay Gelsin

Saygılar & Selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14167

DREJO doğru söylemiş, HDMI kabloda digital veri taşındığı için aralarında fark yoktur.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

bütçenizi sarsmayacak en kaliteli kabloyu alın...

DREJO' nun söylediği gibi , görüntüde ufacık bir fark için 70-80 TL 'lık "hdmi" kabloya gerek yok...20-30 YTL'lik bir kabloda işinizi görür...

New Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    437

teşeküürler

çok teşekkür ederim arkadaşlar....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2008
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    412311

Ek not: kullanılan kablo ne olursa olsun bağlantı soketleri temiz olmalıdır. Yeterince temiz olmayan soketler bağlantı sorunlarına , bağlantının kopmasına veya Scart bağlantıda görüntü ve ses kalitesinin düşmesine neden olur. Alacağınız kablo ne olursa olsun bağlantı uçları sürekli temiz tutulmalıdır.

Saygılar...

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    481673

Bende HİREMCO X3 ile PHILIPS 42PF5603 FULL HD tv seyrediyorum. Hepsiburada com sitesinden 16.tl ye HDMI altın kaplama kablo aldım. görüntü ciddi şekilde çok güzel. Üstadlar güzel şekildede izah etmişler zaten. Saygılarımla

New Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    327141

X3 cihazımı Lcd TV ye HDMI ile bağladım. Görüntü scart a göre oldukça farketti. Lakin ses de sorun var. Ki şöyle: Kanal değiştirdiğim zaman (zaplama yaparken) pıt pıt ses çıkıyo. Bu ses uydu alıcının sesi normal yada kısık, TV nin sesi açık yada yüksek olduğunda yapıyor. Aksi durumda ses pek duyulmuyor. Tv nin sesi kısıldığı zaman. Ama bu kez de yüksek desibelde ses alma şansınız ortadan kalkıyor. n eyapmamı önerirsiniz. Ya da bu durum normal mi. Merih Video servis yetkilisi böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade etti. Bu sorunu yaşayan başka X3 sahibi var mı? Teşekkür ederim ilginize şimdiden.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aastraa Mesajı Göster
    X3 cihazımı Lcd TV ye HDMI ile bağladım. Görüntü scart a göre oldukça farketti. Lakin ses de sorun var. Ki şöyle: Kanal değiştirdiğim zaman (zaplama yaparken) pıt pıt ses çıkıyo. Bu ses uydu alıcının sesi normal yada kısık, TV nin sesi açık yada yüksek olduğunda yapıyor. Aksi durumda ses pek duyulmuyor. Tv nin sesi kısıldığı zaman. Ama bu kez de yüksek desibelde ses alma şansınız ortadan kalkıyor. n eyapmamı önerirsiniz. Ya da bu durum normal mi. Merih Video servis yetkilisi böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade etti. Bu sorunu yaşayan başka X3 sahibi var mı? Teşekkür ederim ilginize şimdiden.
    Zaten uydu alıcılarında genel kural olabildiğince uydu alıcısının sesini açıp, tvden ona göre ayar yapınız.

Ayrıca cihazı yeni aldıysanız güncelleme yapınız (11746 frekansından)

New Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    327141

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Zaten uydu alıcılarında genel kural olabildiğince uydu alıcısının sesini açıp, tvden ona göre ayar yapınız.

Ayrıca cihazı yeni aldıysanız güncelleme yapınız (11746 frekansından)
    O genel durumu biliyorum, haklısınız. Ama o durumda genel bir gürültü oluyor sürekli. Bende sadece kanal değiştirdiğimde anlık bir ses geliyor. Bu arada, aynı cihazdan bir arkadaşımda vardı, yeni. Onu da denedik, onda da durum aynı. Bu sonuca göre Hiremco X3 temiz çıkıyor. İki farklı HDMI kablo ile denedim, şikayetçi olduğum ses aynen devam ediyor. Muhtemelen bu durumda sorun Philips 32" LCD TV nin HDMI girişinde. Philips firması ile uğraşmaktan bıktığım için, bu duruma katlanmak durumunda kalacağım gibi. İlginize tşk. ederim. Buna benzer sorun yaşayanları da bilgilendirmiş olalım. Bilgi güzel sonuçta.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

O genel durumu biliyorum, haklısınız. Ama o durumda genel bir gürültü oluyor sürekli. Bende sadece kanal değiştirdiğimde anlık bir ses geliyor. Bu arada, aynı cihazdan bir arkadaşımda vardı, yeni. Onu da denedik, onda da durum aynı. Bu sonuca göre Hiremco X3 temiz çıkıyor. İki farklı HDMI kablo ile denedim, şikayetçi olduğum ses aynen devam ediyor. Muhtemelen bu durumda sorun Philips 32" LCD TV nin HDMI girişinde. Philips firması ile uğraşmaktan bıktığım için, bu duruma katlanmak durumunda kalacağım gibi. İlginize tşk. ederim. Buna benzer sorun yaşayanları da bilgilendirmiş olalım. Bilgi güzel sonuçta.
    Yazılım güncelleme yaptınız mı yazmamışsınız.

New Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    332715

hdmi de ses sorunu

Merhabalar.
    Yakşaık 4 aydır bende x3 kullanıyorum. Daha önce scart kablo kullanıyordum, bir sorunum yoktu. Bir hafta önce altın kaplama philips hdmi kablo aldım. Kabloyu ilk taktığımda görüntü yeşile yakın bir tonda ve hiç ses gelmiyordu. Kabloyu taktıktan sonra 5-6 kez cihazı kapatıp açtıktan sonra görüntü ve ses normale döndü. Şimdi de kanal değiştirirken bazı kanallarda patlama sesine benzer bir ses çıkıyor. Bayağı yüksek tonda rahatsız edici bir ses. Hatta o an evde dalgın tv izleyenleri korkutacak düzeyde bir ses:)) Televizyonum, 62 ekran saba marka lcd. Yapılabilecek birşeyler var mı bilmiyorum. Yazılımım güncel, en son versiyon. Scart kabloyu tamamen çıkardım. Kolay gelsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi burhanil Mesajı Göster
    Merhabalar.
    Yakşaık 4 aydır bende x3 kullanıyorum. Daha önce scart kablo kullanıyordum, bir sorunum yoktu. Bir hafta önce altın kaplama philips hdmi kablo aldım. Kabloyu ilk taktığımda görüntü yeşile yakın bir tonda ve hiç ses gelmiyordu. Kabloyu taktıktan sonra 5-6 kez cihazı kapatıp açtıktan sonra görüntü ve ses normale döndü. Şimdi de kanal değiştirirken bazı kanallarda patlama sesine benzer bir ses çıkıyor. Bayağı yüksek tonda rahatsız edici bir ses. Hatta o an evde dalgın tv izleyenleri korkutacak düzeyde bir ses:)) Televizyonum, 62 ekran saba marka lcd. Yapılabilecek birşeyler var mı bilmiyorum. Yazılımım güncel, en son versiyon. Scart kabloyu tamamen çıkardım. Kolay gelsin.
    Acaba kabloda bir uyumsuzluk olabilir mi? Çünkü HDMI'da da standartlar var.
    1.3 vs gibi en son sanırım.

Bir başka HDMI kablo ile denerseniz belki de düzelebilir diye düşünüyorum.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    481673

Bende Hdmı kablo ile kullanıyorum seste ve görüntüde sorun yok.

New Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    332715

Hdmi kablo

Merhabalar,
    Aldığım kablo 1.3 philipsin en kaliteli kablosu. Diğer x3 kullananlarda böyle bir sorun yoksa, benim kullandığım televizyonlada ilgili olabilir. Cihazdan kaynaklanıyor diye bir iddam yok. Sadece böyle bir sorunu bende yaşadığımı formdaki arkadaşlarla paylaşmak istedim. Kolay gelsin.

New Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    327141

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Yazılım güncelleme yaptınız mı yazmamışsınız.
    Yaptım yaptım, yapmazmıyım. TV yi ve X3 uydu alıcıyı 576p ye ayarladım. Birbiriyle uyumlu olsun diye. Ama değişen bir şey olmadı. Bir de şunu denemek istiyorum. Uydu cihazı ve HDMI kabloyu alıp aynı apt.da başka bir LCD TV de denemek istiyorum. Sonucunu buraya aktarırım.

New Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    327141

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi soner_34tr Mesajı Göster
    Bende Hdmı kablo ile kullanıyorum seste ve görüntüde sorun yok.
    Rica etsem, TV - uydu ve hdmi kablo marka ve özelliklerini yazar mısınız?

New Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    327141

Denemeyi, komşumun Philips 106 ekran plazma TV nde yaptım. Sesden eser yoktu. Bu durumda sorunun, benim Philips 82 ekran LCD nin HDMI girişlerinde olduğu ortaya çıktı. Bu son bilgiyi paylaşmak istedim.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Denemeyi, komşumun Philips 106 ekran plazma TV nde yaptım. Sesden eser yoktu. Bu durumda sorunun, benim Philips 82 ekran LCD nin HDMI girişlerinde olduğu ortaya çıktı. Bu son bilgiyi paylaşmak istedim.
    Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Üye No
    97204

2 aydan beri seoul x3 kullanıyorum bugün hdmi kablo aldım ama ne görüntü var ne ses nerde yanlış yapıyor olabilirim.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı