Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: HD Ready mi Full HD mi yardım edin çok acil bugün yarın alıyorum tv yi??????

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    76889

New Icon22 HD Ready mi Full HD mi yardım edin çok acil bugün yarın alıyorum tv yi??????

arkadaşlar selam televizyonu değiştirmeye karar verdik ve bir kere alacağız diye full hd almak istedik. ama dükkandaki adam aynen şunları söyledi

"zaten şimdi hd yayını en fazla 5-6 kanal var aşağı yukarı 10 yıla kadar da yaygınlaşmaz bu. üstelik şimdi almaya kalksan 2 milyarlık televizyonun yanında bir de o kadar para verip uydu alıcısı falan alman lazım. şimdi hd ready al cam gibi seyret nasıl olsa onların da ömrü 10 yıl. 10 yıl sonra bitince full hd alırsın"

kafama takılan şu. şimdi ben hd ready de izlediğim bir dvd veya hd-dvd filmden de aynı keyfi alır mıyım? bir de onun dışında elimdeki hd olmayan uydu alıcısıyla görüntü kalitesi artar mı? sonradan full hd almadım die pişman olur muyum??

nolru yardım edin şimdiden teşekkürler....:help1::help1::help1::help1::help1: :help1::help1::help1::help1:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-12-2007
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    406212

arkadaşım hangi adam anlattı sana bunları bilmiyorum ama şuna emin ol seni keklemeye çalışmış...hd televizyon nerdeyse kalmadı...şuan çıkanların neredeyse tamamı full hd...hd televizyonda 1080p görüntü alamazsın...hd tv adamın elinde kalmıştır sana kakalamak istiyor...saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Aynen doğru,full hd 1080 tavsiye ederim,konstratta önemli 50000 olanları mükemmel,100 hrz olursa daha iyi,tabiki bütçene göre bulmak istersen o ayrı bir olay,yanlız uydu alıcında hd olacak, randuman alabilmen için,yoksa hd yi bulamassın,dvd de hd olmalı filim izlerken,yoksa yine kaliteyi yakalıyamazsın,biraz sana doğru söylemiş hd genelleme yelpazesini satıcın hd yayınları,çünkü hd yayınları çok kısıtlı,biz hala hd yayınlarını bırak çoğu kanalların teletx i yok epg ise oda kısıtlı,zaten lcd lerde bodur insan şeklini düzeltemediler,japonlar yeni sistem çıkartmışlar bu bodur olayını ve yayınları full hd ye yakın izleme şeklini yapmışlar,hd yayınlarında bodur farkı kalkıyor ama normal yayınlar öyle değil,eğer almaya kalkarsan çok iyi düşünmen lazım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2006
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    200738

eğer standart uydudan uydu yayınlarını izliyeceksen satıcı doğru söylemiş,hd ready alır cam gibi izlersin,full hd lerde SD yayınları çamur gibi izlersin,mevcut yerli platformlardaki 5-6 kanalın yayınları veya bunların sayısı artsa bile zaten hd ready ye uygun, yani full hd değil ve full hd olması beklenmiyor,ancak sen blueray ps3 vs. bağlayıp ağırlıklı olarak bunları izleyeceksen fullhd alman lazım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    285219

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hdk32 Mesajı Göster
    eğer standart uydudan uydu yayınlarını izliyeceksen satıcı doğru söylemiş,hd ready alır cam gibi izlersin,full hd lerde SD yayınları çamur gibi izlersin,mevcut yerli platformlardaki 5-6 kanalın yayınları veya bunların sayısı artsa bile zaten hd ready ye uygun, yani full hd değil ve full hd olması beklenmiyor,ancak sen blueray ps3 vs. bağlayıp ağırlıklı olarak bunları izleyeceksen fullhd alman lazım.
    :ok:tamamen katılıyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

öncelikle başlık forum kurallarına pek uygun değil:)
    Aynı zamanda bu lcd-plazma işleri aceleye gelmez... Öncelikle ne tür yayın ağırlıklı izleyeceksin, oyun konsolu bağlayacakmısın v.s. gibi ayrıntılı yazarsan çok daha faydalı tavsiyelerde bulanabiliriz...
    Genel olarak;

Sadece SD yayın için HD Ready bir 1.tercih Plazma yada 2.tercih LCD düşünebilirsin. İşin içine oyun konsolu girerse sadece LCD düşün..
    Eğer HD yayın, HD-DVD, Blueray ağırlıklı olarak kullanacaksan Full hd bir LCD ye yönelmen daha mantıklı olur...

Marka olarak Plazmada;Pio, Pana düşünebilirsin. LCD de ise; Sony, Samsung, Toshiba v.s. diye liste bütçene göre uzar gider....

Forumda biraz arama yapar ve okursan birçok yazılmış bilgi bulabilirsin... Özellikle sadays,albanez gibi üstatların yazılarını okumanı tavsiye ederim.

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    483989

New Icon5 HD Ready - Full HD(1080) Hakkında Yardım Lütfen!

Arkadaşlar Plazma veya LCD TV almayı düşünüyoruz fakat HD Ready mi Yoksa Full HD(1080) mi alacağımıza karar veremedik. Aklıma takılan bi kaç soru var izninizle sormak istiyorum.

Öncelikle SD yayın kullandığımızı ve sanırım baya bi sürede SD ile devam edeceğimizi belirteyim.

1- Seoul Hiremco X3 HDMI uydu alıcısı almayı düşünüyorum. Yani yapımcıların ve kullanıcıların bahsettiğine göre full hd panellerde max 576i kalitesinde görüntü verebiliyormuş.
    2- DVD Player olarak ise Toshiba EP30 HD DVD düşünüyorum. Yani buda Full HD lerde 720p ye yakın görüntü sunabilirmiş. Ve HD DVD disclerinde üretimi durduğu için mecburen SD DVD film alacağım.
    (Bu verdiğim bilgiler de herhangi bi yanlışlık varsa düzeltin lütfen.)

Şimdi bu şartlar altında HD Ready tercih edersem, bu görüntü kaynakları daha da düşecekmi yoksa bu verilere yakınmı olacak. Yada dolaylı yoldan sorayım; Tercihim HD Ready mi yoksa Full HD (1080p) mi olmalı?...Saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    483989

yokmu konu hakkında bana yardım edebilecek kimse ?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı