Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: bisikletten 220 üretme

Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    474608

bisikletten 220 üretme

selamün aleyküm arkadaşlar ben bizim yazlık için elektrik üretmeyi düşünüyorum.ve öncelikle sizlere danışayım dedim.bisikletin arka lastiğini söküp tekerleğe kayış takıp , kayışıda araba marş dinamosu bağlasam daha sonra redüktörle voltajı sabitlesem ve bu yolla aküyü şarj etsem.inverterlede 220 ye çevrilse iyi olur gibi.
    ama marş dinamosu direk aküye bağlanacak böyle yaparsam dinamo döner. ne yapmak lazım onun için bir devre falan varmı

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2009
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    475964

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bahadırbey Mesajı Göster
    selamün aleyküm arkadaşlar ben bizim yazlık için elektrik üretmeyi düşünüyorum.ve öncelikle sizlere danışayım dedim.bisikletin arka lastiğini söküp tekerleğe kayış takıp , kayışıda araba marş dinamosu bağlasam daha sonra redüktörle voltajı sabitlesem ve bu yolla aküyü şarj etsem.inverterlede 220 ye çevrilse iyi olur gibi.
    ama marş dinamosu direk aküye bağlanacak böyle yaparsam dinamo döner. ne yapmak lazım onun için bir devre falan varmı
    Bu konuya benzer konu zaten var arkadasim, altaki sayfadan daha fazla bilgi sahibi olursun,Kolay gelsin..

Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    474608

benim sorum araba marş dinamosunun aküye bağlandığı zaman dönmemesi için ne yapıcaz.ben aküyü şarj edicem dönmemesi lazım

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2009
    Mekan
    Üye No
    475964

benim sorum araba marş dinamosunun aküye bağlandığı zaman dönmemesi için ne yapıcaz.ben aküyü şarj edicem dönmemesi lazım
    Arkadasim arabada mars moturu vardir moturun start yapmasina yarar ,birde dinamo vardir oda 12 volt uretir 12 volttan 220 volt elde etmek istiyorsun dinamoyuda bisikletin arka tekeri cevirecek arka tekeri kim cevirecek.

Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2005
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    96292

sen marş değil şarj dinamosuyla bu işi yapabilirsin bunun içinde zaten diyot tablası dönen akımları dinamodan uzak tutuyor yani dinamonun ürettiği enerjiyi aküye gönderir ama aküdeki, enerjiyi dinamoya dönmesine izin vermez ama diyelimki olmadı araya sen bir diyot bağlarsın olur biter diyot değerini tutturman için elektronikçilerden değilde sanayiden al problem kalmaz ..
    Birde araba felan yokmu arabadan bir hat çekip inverterle kullansan arkadaşın dediği gibi bacaklarınada kas yaptırmamış olursun hergün olacağı için çok yorucu olur.
    daha basit bir çözüm bulmanı öneririm.

Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    474608

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ulvi51 Mesajı Göster
    Arkadasim arabada mars moturu vardir moturun start yapmasina yarar ,birde dinamo vardir oda 12 volt uretir 12 volttan 220 volt elde etmek istiyorsun dinamoyuda bisikletin arka tekeri cevirecek arka tekeri kim cevirecek.
    arkadaşım bence senin yanlışlığın var araba bir tek marş dinamosu var.marş motoru diye bişi yok ben öyle biliyorum.araba ilk çalışırken dinamo dönüyo araba çalıştıktan sonra da elektrik üretiyo ben öyle biliyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2005
    Mekan
    Üye No
    120049

arkadaşım bence senin yanlışlığın var araba bir tek marş dinamosu var.marş motoru diye bişi yok ben öyle biliyorum.araba ilk çalışırken dinamo dönüyo araba çalıştıktan sonra da elektrik üretiyo ben öyle biliyorum
    mars dinamosu yada motoru ikiside ayni sey sonucta arabaya lk hareketi veren parca
    senin ihtiyacin olan sey sarj dinamosu
    senin akuyu sarj etmen icin o bisikleti kac saat cevirecegini dusunsen daha iy olur oyle iki tur cevireyim aku sarj olsun diye bir sey yoksaatlerce cevirecen sarj edecen sonra 3-4 saat tv seyredecen :smilies39::smashfrea

Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    474608

bisikletin tekerleği büyük dinamonun bağlanağı yerde küçük büyükten küçüğe geçince baya hızlanacak o zaman daha çabuk dönmezmi

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2009
    Mekan
    Üye No
    475964

yukardaki konu zaten var
    Kilitlenmesi gereken bir konu
    Düzenleyen ulvi51 : 26-02-2009 at 21:06 Sebep: kilit

Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    474608

konu var diyorsan nerde var arkadaşım ben sayfalarca onu mu arıyım.hani kütüphane falan olsa neyse ayrıca benim sorum başka kitlenecek bir konu varsa buna adminler karar veriyor siz değil

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2009
    Mekan
    Üye No
    475964

arkadasim senin once biraz incelemen lazim, ne sordugunuda tam olarak anlatman lazim o yuzden alttaki adresleri once incelersen bayagi bir tecrube sahibi olursun.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı