Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: çanakla sorun

Average Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    471029

çanakla sorun

:help1:

arkadaşlar benim bir müşterim var buna 4 ad receıver bağladım ve 4lü lnb kullandım bu cihazlar dm 500 1ad redline 2 ad dsmart 1ad redline nilsattı serrederken dm 500 le astrayı seyretmek istiyorum bu sefer redlinedeki nilsatta sinyal yok yazıyor dm 500 anten ucunu makanadan cıkarıyorum hemen nilsat geliyor takrar takıyorum tekrar sinyal yok yazıyor dayzekleri yeniledim arıza devam ediyor acil yardım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    389492

lnb ayarlarını kontrol et.UNİVERSAL olması lazım. kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi candan35 Mesajı Göster
    :help1:

arkadaşlar benim bir müşterim var buna 4 ad receıver bağladım ve 4lü lnb kullandım bu cihazlar dm 500 1ad redline 2 ad dsmart 1ad redline nilsattı serrederken dm 500 le astrayı seyretmek istiyorum bu sefer redlinedeki nilsatta sinyal yok yazıyor dm 500 anten ucunu makanadan cıkarıyorum hemen nilsat geliyor takrar takıyorum tekrar sinyal yok yazıyor dayzekleri yeniledim arıza devam ediyor acil yardım
    çakışma yapıyor,çöklu lnb lerde bu olay bazen olur..sorundan kultarmak ıçın,dayzek çıkışlarında çakışan cıhazları bırbırınden uzaklaştır,lnb değıştır (dayzek değıştırmışsın) dm 500 un yerıne başka cıhaz takıp dene..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı