Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Abd uçuşu

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    246350

Abd uçuşu

Merhabalar, ankarada yaşıyorum, bu yaz new jersey de yaşıyan arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım uçuşlar hakkında çok bilgisizim. Merak ettiğim vize ücreti ve özellikle uçak bileti (tek yönlü alırsam) en ucuzuyla bana ne kadara mal olacaktır. Bir de aktarmalı uçuş yapmam gerekiyor frankfurt, münih, paris gibi yerlerden o yüzden ordaki havaanlarında bir problem çıkar mı vizeyle ilgili. Yardımcı olabileceklere çok teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-09-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    384058

Sayın Cnbc-e
    ilk evvela hayırlı yolculuklar dilerim, beni dinlersen hangi ülkeye gidersen git,kesinlikle cebinde dönüş biletin olsun,eger ABD ye giderken başka ülkelerden aktarmalı gideceksen O ülkelerin bazılarıda sizden vize ister,oralarda rezillik çekme,biletin bazıları 15 günlük,1 aylık,3 aylık,6 aylık,1 senelik gecerli olan değisik türde biletler var olduğunu biliyorum,yani biletin 15 günlük gecerliligi varsa sizde 15 gün içinde dönmeniz gerekir,eger 3 aysa,sizde 1 aylık vizeyle oraya gittiyseniz,dönüşünüzde 1 ay içinde gercekleşmesi gerekir,eger biraz daha kalmak isterseniz vizenizi uzattıktan sonra biletinizide 2 ay daha uzatır sonunda dönersiniz,bazı firmalar kullanmadığınız dönüş biletinin ücretinin bir miktarını geri ödeme yapıyorlar,Biletinizide saglam firmalardan alın derim

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3472

eger donus biletin olmazsa hava alaninda kontrolde 'bu adam geri donmeyecek' hissine kapilip iceri bile sokmazlar, zaten tek gidis alirsan vize de vermezler. eger saglam malin mulkun yoksa Tr de arkadasima gidiyom dersen yine vize vermezler.

aktarma yapacagin yerlerde (almanya-fransa-ingiltere vs) pasaport kontrolu olmaz, eger hava alanindan cikarsan bulundugun ulkenin gorevlisi pasaportuna bakar, diger turlu zaten rutin kontrollerdir ( ucaga binerken pasaport gosterme vs)

mesala 2 sene once 3 arkadas ( 2 vatandas 1 green kartli) USA'dan TR ye tatile giderken sadece Fransa ya bilet aldik, ( cok ucuz olur fransa biletleri usa dan kampanyalar vs vardir) hava alanindan c****ktan sonra 2 gun fransada kaldik, sonra US pasaportlarini ve Green karti TR ye yolladik posta ile, 2 gun sonra caddede fransiz polisine ' biz gemiden kactik kacagiz' dedik, karakola goturup ifademizi aldilar. cebimize 100 er euro verdiler,ucak biletimizi satin aldilar ve sinir disi ettiler,,,ama USa ya donusde mutlaka Fransa harici bir ulkeden aktarma yapma zorunlulugun var...

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Cnbc-e Mesajı Göster
    Merhabalar, ankarada yaşıyorum, bu yaz new jersey de yaşıyan arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım uçuşlar hakkında çok bilgisizim. Merak ettiğim vize ücreti ve özellikle uçak bileti (tek yönlü alırsam) en ucuzuyla bana ne kadara mal olacaktır. Bir de aktarmalı uçuş yapmam gerekiyor frankfurt, münih, paris gibi yerlerden o yüzden ordaki havaanlarında bir problem çıkar mı vizeyle ilgili. Yardımcı olabileceklere çok teşekkürler
    Amerika'ya gidebilmek için Amerikan Vizesi almanız lazım...

Dünya'daki en zor alınan Vizedir....Vize için başvuran 10 kişiden ancak 5-6 tanesi alır, geri kalanlar alamaz...

Öncelikle Internetten Amerikan Konsolosluğunun Web-Sitesindeki Vize Bölümüne girip "Başvuru Formunu "print edin...Bu Formu doldurmanız gerekiyor.

Zaten sorulan sorulardan , bu işin ne kadar zor olduğunu kendinizde göreceksiniz...( Ne zaman gideceksiniz ? Ne kadar süre ile kalmayı düşünüyorsunuz ? Nerede kalacaksınız ? hangi tarihlerde nerde olacaksınız ? v.s gibi bir çok soru var...)

Vize Ücreti USD 100.- bir Banka hesabına yatırıyorsunuz...daha sonra Vize almak için Konsolosluğa gittiğiniz zaman Makbuzunu (Banka Dekont) yanınızda götürüyorsunuz...eğer Vize alamazsanız, paranız yanıyor...

Vize alabilmeniz için -Amerika'daki arkadaşınızın size çok iyi bir davet mektubu yazması lazım...

Umarım Vizeyi alabilirsiniz..

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    284027

Tüm turist vizeleri için geçerli tek bir yaklaşım vardır; misaifr gittiğiniz üklede bir bağınız olmamalı, kendi ülkenizde ise güçlü bağlarınız olmalı. Örneğin askerlik yapmadıysanız, iyi gelir getiren bir işiniz yoksa, kısacası Türkiyeye geri dönmenizi gerektirecek nedenleriniz azsa ve gittiğiniz yerde arkadaş, akraba vs varsa vize almanız çok zor olur. Turist vizesindeki amaç belirli bir süre kalıp para harcamanızdır.

Amerika vizesi alması zor vizelerden biridir ancak mantıklı açıklamalarda bulunursanız saçma isteklerle karşılaşmazsınız, belirli bir işiniz, geliriniz varsa Amerika vizesi almak zannettiğinizden çok daha kolaydır. İyi bir geliriniz veya kurumsal bir yerde çalışıyorsanız amerikadaki arkadaşınızdan bahsetmenizi tavsiye etmem; bu arkadaşınız ile ilgili bir soru sorulmasına sebep olur. Onun yerine güzel bir seyahat planı ve yapacağınız harcaların karşılayabileceğinizi göseen deliller daha mantıklı olur. Eğer geliriniz düşükse, belirli bir işte çalışmıyorsanız arkadaşınızın daveti de olsa vize şansınız oldukça az olacaktır.

Bilet konusu araştırmaya bağlı ancak abd uçuşları için ucuz fiyat bakıyorsanız yaz aylarında pek ucuza bilet bulamazsınız hatta yer bile bulamayabilirsiniz.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1043

Hedo arkadaşım amerikaya iki defa vize isteyipte alamamış birisi olarak şunları ilave etmek istiyorum
    1. vize randevusu alman gerekiyor bunun içinde yamlış hatırlamıyorsam 15 usd randevu ücreti yatırıyorsun ve sana bankadan bir pin kodu veriyorlar bu pin kodu ile konsolosluğu arayıp randevu alıyorsun.(bir yıl önce uygulama böyle idi şimdi bilmiyorum)
    2. Göçmen olmayan vize alabilmek için optik okuyuculu vize ücreti olan 131 USD’ı herhangi bir Fortis Bank şubesine yatırabilirsiniz.
    3.ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık kanununa gore; göçmen olmayan vize başvurusu yapan kisinin Amerika dışında bir ikametinin olması ve ülkesine yeterince güçlü ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarının olduğunu kanıtlaması gerekir. Bu yüzden; konsolos, başvuru sahibinden yukarıda listelenen zorunlu dökümanlara ek olarak, Amerika Birleşik Devletlerine yapacağı kısa bir ziyaretin ardından ülkesine geri döneceğinin bir kanıtı olarak ziyaretin amacına iliskin belgeler ile beraber ekonomik, ailevi, sosyal her türlü bağlarını gösteren destekleyici belgeleri de isteyebilir.Bu tür destekleyici belgelerin bazıları şunladır: Personel/kurum kimlik kartı; maaş bordrosu, banka hesabı, banka cuzdanı gibi gelirinizi gösterir evraklar; şahsınıza veya ailenize ait mal-mülk tapuları; vergi beyannamesi, şirket personeline ait maaş bordroları, bankadaki para akışını gösteren banka cüzdanları, yıllık bilanço veya gelir-gider tablosu, kar-zarar tablosu, imza sirküleri, ticaret odasi kaydı gibi şirketinizin finansal durumuyla ilgili belgeler. Kredi kartları destekleyici belge niteliği taşımadığı için Konsolosa sunulmamalıdır.
    4.bunların üstüne benim ameriakadan davetiyem olmasına rağmen 2 vize başvurumda red edildi.
    Hedo arkadaşımın dediği gibi sabah 10 kişi öğleden sonra 10 kişi alıyorlar ve bu toplam 20 kişiden ben iki seferde şahit olduğumu söylüyorum sadece 8 kişiye vize verdiler .

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1043

evet arkadaşlar 3. vize denememde çok yakında bakalım ne yanıt verecekler.izlenimlerimi burada paylaşıcam .bu arada bana şans dileyin:love:

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    492350

vize konusunda yardimci olunur arayin 05345095306 05306557753

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Cnbc-e Mesajı Göster
    size vize konusunda yardimci olabilirim burdan arayin 05345095306 veya 05306557753

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    492350

vize almak isteyenlere her konuda yardimci olunur ankarada yaşiyorum burdan arayabilirsiniz 05346557753 veya 05345095306 ok

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1043

haska arkadaşın nasıl ayrdımcı oluyorsun buaradan biraz bilgi verirmisin. Çünkü abd konsolosluğu görüşmelere şahısları davet ediyor. Benim usa vatandaşı arkadaşımdan davetiyemolmasına rağmen iki kez veto yedim ayrıca devlet dairesinde çalışıyorum. Bu şartlara rağmen bana vize verilmedi çok merak ettim siz insanlara nasıl yardımcı olacaksınız? Ve burada bu işi yardım amaclımı yapacaksınız yoksa belli bir menfaat karşılığındamı?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı