Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: magic finder plus servis sıkayetı

New Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    122220

New Icon13 magic finder plus servis sıkayetı

slm arkadaslar

ben ıstanbul avrupa yakasında yerlı platform ana bayıılıgı yapan fırmayım

yaklasık 10 senedır dıgıtal uydu pıyasısının ıcınde olup

ıs yogunlugu dolayı sıyla musterılere daha ıyı hızmet ve zaman kazanmak amacı ıle

uydu bulma ölcum cıhazları nın yaklasık 6 degısık adetını kullanıyorum

Trimax SM 200

SATLOOK Mark IV

SatFinder3

ayarnet

dsm 3000

magic finder

16 kısılık servıs elemanlarım degısımlı olarak bu cıhazları kullanıyorlar

tabıkı sorunlar cıkıyor

cıkacaktırda

tek sorun servıslerın

50 ytl kazanmak ıcın ınsanlara alı cengız oyunları oynamalarıdır

06/02/2009 tarıhınde magıc fınder ınternet sıtesınde gezınırken magıç color uretımlı cıhazı gorup talıp olduk

fırmayı aradıgımızda

cıhazın suan yapım asamasında oldugunu yaklasık 1 ay sonra cıkacagını acıklamısnda bulunuldu

magıc fınder plus 2 ısımlı cıhazı aldık

3 gun tam tamına 3 gun sonra cıhazda acılma kapanma sorunları bas gosterdı

önce ekrana ısıksız sekılde menu gelmeye arkasındanda ısık gelıp menu gelmemeye basladı

servısını aradık 3 gunluk cıhaz gonderelım sorun neyse halledılsın dedık

fırmayı tekrar aradık bıze adres verıldı

k.bakkalköydeyız bızım anlasmalı kargo sırketı var verın halledelım dedıler

bahsedılen kargo sırketıne elemanları yolladık cıhazı vermışler ucret verıcektık ama zaten anlasmalı demış oradakı kargo yetkılısı

1 gun sonra fırmadan aradılar

denılen şu

efendım sız bu cıhazın ıcını acmıssınız acarken gereklı kablolar kopmus ve kargoyuda karsı tarafa ödemelı yollamıssınız :)

kısaca 32 dolar +kdv ucretı bankaya yatırın bız yatırdıgınız ucretı hesapda gordugumuzde cıhazı aynı gun yollucaz denıldı

ben soruyorum

1: fırmanın teknık montaj servıs elemanları 3 gunluk cıhazı garantısı henuz baslamıs bu cıhazı hangı mantaliteyle ıcını acıp 325 ytl yı rıske sokar ?

2: sızın dedıgınıze gore cıhazın ıcı acıldıgından dolayı ekranda bu sorunlar gelmıs dıyorsunuz

biz calısan cıhazı neden acalım ? cıhazın ıcındekı uydu ve kanalları gormek ıcınmı?

3: sız actınız dıyorsunuz biz acılmadı dıyoruz 3 gunluk cıhaz bu .1 aylık degıl sız vıdaları sokulmus dıyorsunuz bız dokunmadık dıyoruz nasıl kendımızı savunacagız sıze karsı ? nasıl haklılımızı gosterecegız..?

4: beyın cımnastıgı yapalım bıraz sevgılı servısımız procenter.. ya sız 50 ytl almak ıcın bu tur uydurma yapıyorsanız? yada bız koskaco sırket 50 ytl ıcın yalan soyluyoruz ..

5: pekı o cıhaz aynı hastalıgı gosterırse yınemı 50 ytl verıcez:?

arkadaslar cıhaza lafım yok

cıhaz hakıkatten guzel allah yapanlardan razı olsun

ınsallah daha ıyı lerını yaparlar

aldıkları paralarda analarının ak sutu gıbı helala olsun

ama o 50 ytl yı ben o servıse helal etmıyorum

sevgılı pro center

arkadaslar benım sadece sıkayetım

bu servıs oyunları

cıhaz guzel ama servıse duserse allah yardımcınız olsun

ıyı calısmalar
    Düzenleyen technoshop : 17-02-2009 at 17:58

New Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    346457

bende 2 yıldır kullandığım cihazımı batarya probleminden dolayı servise gönderdim....içini açmıştım ve açtığımıda söyledim....bana yeni yazılım ve yeni adaptör daha kuvvetli lionn batary ve yeşil lcd takmayı önerdiler bende söydedikleri fiyat karşısında olumlu cevap verdim ....cihazım bir üst versiyona sahip güneşte sıkıntı çekmeyeceğim ekran ve daha uzun pil ömrü olacaktı..cihazı daha dikkatli kullanmaya başladım ,,,lakin 1 ay sonra cihaz açılırken ekranda karakter bozuklukları ve 1 dakkada kendiliğnden kapanma problemi oluşmaya başladı...ve şimdi cihazımı tekrar göndericem fakat internet sitesinde adres yok...bana ne dicekler bilmiyorum...benim sorunun hardware yazılım sorunu.....adresi bilen varsa yazarsa iyi olur....adres öğrenmek için telefonla aramama rağmen açan olmadı...

Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    9318

Selam,ben o servise gittim ucuza cihaz satacaktı sıfır diye ,2. eli verecekti erkenden gittiğim için satacağı cihazı tamir ederken yakaladım ve almaktan vaz geçtim bende başka marka aldım,bir cihaz alırken servis çok önemli ben açıkca servisi beyenmedim ,servis dediğiniz yer elektronik dükkanı,küçük bakkal köy bölgesinde çingene çok bilginize. kesinlikle cihazlarınızı kargo ile göndermeyin kendiniz götürün.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8571

cihaz iyi hoş da sürekli batarya pilleri bozuluyor.servisin lafı kullanıcı hatası.....içini açıp baktım servisin söylediği saçma sapan sözlerden bıktığım için.içine dandik çin malı abuk subuk pilleri koymuşlar ve garantisi 6 aylıkmış.ne hikmetse 6 ayı geçince bozuluyor.antalyada güney elektronikte buldum.artık pillerini kendim değiştiriyorum.cihaz 2 yıl garantili garantisinden bir fayda görmedik.servise de ihtiyaç kalmadı zaten işlemci hariç ne varsa kendim yaparım.alacaklara duyrulur.cihaz güzel.ufak tefek eksiklikleri haricinde(eski goldmaster lnb leri okumuyor.önemli değil.kadı kızı misali)cihaz kullanışlı.ama servisine düşme.bide yedek 3.7 2200v. 2 çift yedek pilin stokta olsun birde değiştirebiliyorsan.servise ihtiyacın yok.

Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    514572

magic finder sıkayetlerden dolayı yenıden yapılanmıs servıs sıstemı degıstı artık eskıden yasanan servıs sorunları olmuyor ben sık sık gıttıgım ıcın gonul rahatlıgı ıle tavsıye ederım ankarada bır servıs acmıslar yenı yıldada karakoyde bır servıs acacaklarmıs daha rahat ederız o zaman ve yenı urunde cıkardı ve yenı yılda baska urunlerıde cıkacakmıs servıs sıkayetı olanların bılgısınee

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    290373

sn elektroni5 ustam ankarada servis nerede adres verirmisin

Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    514572

ok ögrenıp yazacagımm adresını yada tlf nu

Junior Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2008
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    463829

bu sorunları okuyunca almak istemiyorum hangi marka alacam bir türlü karar veremedim

Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    514572

arkadasım okudugun yazıların tarıhınden bu yana o koprunun altından cok sular aktı artık hersey daha hızlı ve hakkı ıleee gozun kapalı alabılırsın

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    254628

sirüs uydusunun frekanslarını görmüyor digerlerini türksat hotbört eutelsat tor astrayı alıyor bir sirüsü kabul etmiyor nedenini bilmiyorum makinam mecıt findır yardımcı olurmusunuzcevabı msnm gönderir seniz memnun alurum [email protected]
    Düzenleyen durba : 20-03-2011 at 17:44

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    204676

arkadaşlara aynen katılıyorum... PROCENTER DİYE İSTANBUL KÜÇÜKBAKKLKÖY ADRESİNDE ki servise magiç finder cihazımı gonderdim.. kargo üzretini kendim odedim ..geri donuş için kargo ücretini yine kendim odedim ... cihazımın bataryası ölmüş yeni batarya takalım demiştim ..cihazımı açmış ve geri takarken catı vidalarını kullanmışlar orjinal vidaları nı kendileri almış..dahası cihazımın pillerinin sağlam olduğunu ve en az 13 ile 15 bolt arası şarj cihazı kullanmamı ve bu şekilde sorunun hallolacağını soylediler... cihazımın orjinal şarj cihazı vardı ama yinede gidip 1.5 amper 15 volt şarj cihazı aldım taktım sorun yine devam .. bu PROCENTER denilen sözüm ona servis asla servis değil.. benim kadar bile elektronikten anlamıyor .sakın cihazınızı bu servise gondermeyin ..pişman olursunuz ..kargoya odediğiniz ücretler cabası

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    178983

@eymen222

Hiç uğraşmayın bence. 3 kuruş fazla verip daha iyi teknik servis ve daha kaliteli ürünlere yönelin. Eğer sizin anlattığınız kadar durumları vahimse, değil o ürünü almayı yanından bile geçmem... (Özellikle o vida işi.. :Ç)
    Düzenleyen enis89 : 01-09-2011 at 21:14

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    192455

ben magic finder plus 3 almayı düşünüym yarın yüksekkaldırma gidicem fiyatları araştırdım ama cihazla ilgii yorumlar kötü almayım mı yoksa bu cihazı yada hangisini almalıyım ? yardım lütfen
    Düzenleyen volkn : 02-09-2011 at 20:05

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    571077

New Icon5

arkadaşlar bende magic finder 3 hd plus aldım arıza cıkarırmı ?:smiles7:
    Düzenleyen dreambox_19 : 06-07-2014 at 06:41

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dreambox_19 Mesajı Göster
    arkadaşlar bende magic finder 3 hd plus aldım arıza cıkarırmı ?:smiles7:
    kul yapımı her şey olabilir

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    340692

Cihazı 6 ay kullanabildim bozuldu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    571077

kasnak kardeş senin 6ay kullanıp bozulan magicfinder 3plushd,mi yoksa magicfinder3plusmu ?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı