Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Laptop'tan LDC TV ye virüs geçer mi

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    481666

Laptop'tan LDC TV ye virüs geçer mi

Herkese merhabalar. Öncelikle böyle güzel bi siteyi bizim hizmetimize sunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gerçi ben başka kullanıcı adı altında siteye 2005 senesinin onbirinci ayından beri üyeyim. Şifremi unuttuğum için tekrar üye olmak zorunda kaldım. Bu site sayesinde ( özellikle sadays'ın yardımlarıyla) o tarihte 6.500 ytl verip Samsung LE 40F 71B LCD Tv aldım. Allaha şükür sorunsuz seyrediyorum. Fakat iki gün önce laptoptan lsd tv ye büyük ekranda çocuk oyun oynası diye kablo ile bağlantı yaptım. Çok kısa süre kullandıktan sonra kabloyu çıkartıp normal dicitürk yayınına geçtiğimde TV deki yayın bir süre dondu ekran karardı ve 2 saate yakın yayını izleyemedim. Uzun süre sonra dicitürk yayınını izlediğimde daha önceki yayının kalitesinin şimdi aynı olmadığıı biraz kumlu gösterdiğini gözlemledim. Bu gözlemimin piskolojik olduğunu düşünmüyorum. Acaba bilgisayarda var olan virüs LDS ekrana mı geçti virüs geçti ise görüntü kalitesini etkiler mi . Bilgisayardaki virüslerin format atılarak düzeleceğini duyuyorum acaba TV de böyle bi sorundan kaynaklanan bi durum var ise yani gözlemlerim doğru ise tv lere de virüsün yok edilmesine yönelik format türü bi şeyler yapılabilir mi. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Bilişim konusunda biraz zayıf olduğumdan benim anlayacağım bir dille yazılırsa sevinirim :(

Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    355422

LCD TV'ye virüs geçmez. Merak etmeyin. Sorunun sebebi başkadır.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    481666

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lacruz Mesajı Göster
    LCD TV'ye virüs geçmez. Merak etmeyin. Sorunun sebebi başkadır.
    Yayının gidip gelmesinden ve daha sonra 2 saate kadar açılmamasından sonra dicitürk'ün reserverindeki kartı bi kaç kere çıkartıp tekrar takmıştım. Acaba bundan dolayı mı hafif bi karlanma oldu TV'de.Onun haricinde TV'nin ayarlarına yönelik herhangi bi şey yapmadım çünkü..

Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    355422

Görmeden bir şey söyleyeme ama LCD TV'de virüs olmadığı konusunda içiniz rahat olsun...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    481666

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lacruz Mesajı Göster
    Görmeden bir şey söyleyeme ama LCD TV'de virüs olmadığı konusunda içiniz rahat olsun...
    İlginize çok çok teşekkürler.

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

kaynak ne olursa olsun hiç bir panele virüs bulaşma ihtimali yoktur (mediacenter lı ve hdd li modeller hariç) , görüntünüzdeki bozulma ise bu tak çıkar işlemleri esnasında mevcut kablo bağlantılarınızda oluşan sorunlardan kaynaklı olabilir kontrol edin oksitlenmiş kablo uçlarınız var ise temizleyin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Virüs bulaşması imkansız :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    481666

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Picklock Mesajı Göster
    kaynak ne olursa olsun hiç bir panele virüs bulaşma ihtimali yoktur (mediacenter lı ve hdd li modeller hariç) , görüntünüzdeki bozulma ise bu tak çıkar işlemleri esnasında mevcut kablo bağlantılarınızda oluşan sorunlardan kaynaklı olabilir kontrol edin oksitlenmiş kablo uçlarınız var ise temizleyin
    Televizyonum Samsung LE 40 F 71 B ( 1920 x 1080 çözünürlükte.) Belirtiğiniz mediacenter lı yada HDD li mi olduğunu bilmiyorum. Daha doğrusu bunların neyi ifade ettiğini bilmiyorum. Bağlantı kablosuna gelince; 1 hafta önce Teknosa' dan alıp taktım TV'ye. Yani kullanılmış ya da eskimiş değil bağlantı kablosu. Televizyonum gerçekten çok net gösteriyordu. Bunun belki FullHD olmasının bir katkısı olabilir. O yüzden eski ve yeni görüntüyü karşılaştırabiliyorum. Yayında özellikle Logo ( ATV - CNN- ) görüntülerin yazılarının çevresinde küçük küçük pikselleşme gibi karıncalaşma gibi bi görüntü olmaya başladı gibi. Daha önceki yazımda belirtiğim gibi acaba ben mi yanılıyorum ya da sizin yukarıda belirtiğiniz gibi mediacenter li yada HDD li olup da bilgisayardaki virüs TV'ye mi geçti. Farzelim öyle bi şey oldu; panelin eski hale dönüştürülmesi için ne yapılabilir. Zaten kabloyu TV'ye 2 sefer takıp bilgisayara bağlamıştım. Şimdi artık bağlamıyorum. Eğer Dicitürk'ün recerver'i görüntünün kalitesinde etmen ise onu da değiştirebilirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    12412

TV'niz media center'lı ya da HDD'li değil. Öyle bir TV bildiğim kadarıyla yok. HDD'li media center denilen cihazlar, kendi içinde bilgisayardaki gibi bir sabit disk olan, video oynatmaya yarayan ayrı cihazlar.

TV'niz Full HD olduğuna göre, scart kablo ile yaptığınız bağlantıda, normal çözünürlükte (sd) yayın izlediğiniz için yakından bakıldığında görüntüde karıncalaşmalar, pikselleşmeler olması normal.

Full HD TV'lerin ekran çözünürlükleri çok yüksek olduğu için, gelen yayının düşük çözünürlüklü olması sebebiyle (Digiturk HD kullanmadığınıza göre, gelen yayın düşük çözünürlükte, yani SD yayın...) görüntüde bahsi geçen sorunlar oluşur. Eğer daha kaliteli bir TV görüntüsü elde etmek istiyorsanız alternatifleriniz :
    1. Full Pin (21 pin) Scart kablo almak. (Uygun fiyatlı bir 21 pin kablo :)
    2. Kaliteli bir komponent kablo almak.
    3. HDMI çıkışlı bir SD uydu alıcı almak. Seoul Hiremco X3 gibi... Ben bu cihazı yeni aldım ve daha önce kullandığım Next 2000'e göre çok ciddi biçimde kalite artışı oldu. Bu cihazla HD yayınları izleyemezsiniz, sd yayınların görüntü kalitelerini arttırır... Bilgi için :
    (Ancak bu cihazda Digiturk kullanmak biraz zahmetli. Öncelikle kartınız Cryptoworks olacak ve güncellemeler için digiturk'ün kendi uydu alıcısına takıp güncellemeleri yaptıktan sonra X3'e takmanız gerekecek.)
    4. X3'den bir adım ötesi, direk olarak HD uydu alıcı almak. Bunların maliyetleri 500 liranın üzerinde... Ancak HD yayınları izleyebilirsiniz, geleceğe dönük bir harcama olur.

Hem maliyet, hem de kalite olarak 1'den 4'e gittikçe artış olacaktır.
    Düzenleyen uf_sey : 18-02-2009 at 11:01

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı