Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Tv ye Rutubetin Etkisi... ??

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    152690

Tv ye Rutubetin Etkisi... ??

Vestel 51 vekran televizyonum var. Arka üst kısmında sürekli olmak üzere cızırtı ve çıtırtılar geliyor. Sanki Tv nin arkasında kopresör çalışır gibi...Bir arkadaşım rutubetten olabileceğini söyledi...Oda hafif rutubetli...Oradaki rutubeti kurutmak için ne yapabilirim?

Supervisor
    Giriş Tarihi
    18-04-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    11099

TV nizin yüksek gerilim trafosu kaçırıyor birazda rutubet eklenince bahsettiğiniz voltaj atlama sesi oluşuyor yenisi takılacak tehlike arz edebilir.

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2005
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Üye No
    95266

eht trafosu rutubete dayanamıyor (kedinin fareye dayanamıdığı gibi) rutubetli ortamda tv genelde trafo atlama yapar ve trafo zamanla voltaj sızdırmaya başlar yani atlama yapan bi trafoyu kenlikle değişmek lazım kolay gelsin

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-04-2007
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    344856

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bellerophon Mesajı Göster
    Vestel 51 vekran televizyonum var. Arka üst kısmında sürekli olmak üzere cızırtı ve çıtırtılar geliyor. Sanki Tv nin arkasında kopresör çalışır gibi...Bir arkadaşım rutubetten olabileceğini söyledi...Oda hafif rutubetli...Oradaki rutubeti kurutmak için ne yapabilirim?
    eğer tüpe giriş yerinde kaçıklık varsa tiner ile pamuk işe yarar.o kısmı temizlersin.yanlız orada tv kapalı ile bile voltaj olur seni çarpabilir. o riske giremezsen saç kurutma makinası ile çatırtı yapan yeri kurutabilirsin. çatırtı trafodan geliyorsa servis göründü.
    :ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    152690

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi HASAN KARDEŞ Mesajı Göster
    eğer tüpe giriş yerinde kaçıklık varsa tiner ile pamuk işe yarar.o kısmı temizlersin.yanlız orada tv kapalı ile bile voltaj olur seni çarpabilir. o riske giremezsen saç kurutma makinası ile çatırtı yapan yeri kurutabilirsin. çatırtı trafodan geliyorsa servis göründü.
    :ok:
    İşten dönerken tv tamircisi arkadaşıma uğrayıp durumu anlattım...O da aynen söylediğiniz gibi ; saç kurutma makinası tut 5-10 dakika dedi...Sabah çıkarken fişini çekiyorum Tv nin...Bu akşam geldiğimde saç kurutma makinası tuttum 2-3 dakika...Sonra açtım tv yi ama o da ne bu defa trafodan kıvılcımlar çıkıyo sonra geri kapanıyor...Daha evvel trafodan gelen kablonun tüpe girdiği yerden ses yapıyordu, kurutunca böyle bir sorun çıktı? Anlayana aşkolsun...Sadece merakımdan öylesine uğraşmak istiyordum ama olmadı...Televizyona da hurdalığa doğru yol göründü...Herkese teşekkürler...:wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423576

bizim 70 ekran tv kışın salonda balkon kapısına yakındı durdugu yer ses var fakat görüntü yok nasıl bi iş anlamadım arıza nerde olabilir nemdenmi oldu acaba

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı