Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: BEDAŞ'tan "Deli Dumrul Vergisi" gibi uygulama: Tatile çıkanın elektrik borcu kabarıyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-08-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    22726

Info BEDAŞ'tan "Deli Dumrul Vergisi" gibi uygulama: Tatile çıkanın elektrik borcu kabarıyor

Tatile çıkanın elektrik borcu kabarıyor

Eğer es kaza evinizi 2 yada 3 ay boş bırakırsanız döndüğünüzde faturalarınızda sizi kötü bir sürpiz bekliyor olabilir.

Elektirik İdaresi (BEDAŞ) yeni bir uygulamaya başladı. Bu yeni uygulama sonucunda 2 yada 3 ay tatile çıkanları veya tadilattan dolayı evini uzun bir süre boş bırakanları dönüşte kabarmış bir fatura bekliyor.

Uygulamaya göre bir kaç ay boyunca evide elektrik harcaması olmadığını fark edilirse BEDAŞ gelen fatura yapılan elektrik harcamasının üzerinde geliyor. Bunun nedeni ise faturaya itiraz etmek için kuruma yapılan başvurda ortaya çıkıyor.

BEDAŞ yetkileri konu ile ilgili olarak şu gerekçeyi sunuyor: ''Evinize bir süre fatura gelmemiş. Hiç elektrik harcamamışsınız, Bunun nedenini bilmiyoruz. Gerçekten evde oturmadıysanız bize su faturanızı getirip itiraz edin. Eğer aynı dönemde su harcamadıysanız itirazınız kabul edilir. Ama harcadıysanız, kesilen faturayı ödemek durumundasınız''.

Kaçak kullanımı önlemek için kurum tarafından geliştirilen bu yeni uygulamada belirlenen rakkam ise azımsanmıyacak miktarda. Normalde 50 TL civarında her ay elektrik faturası ödeyen bir kişiye 300 TL elektrik faturası gelebiliyor. Yani artık elektrik harcamamak da faturaya dahil ediliyor.

GAZETEPORT ÖZEL HABER/ÇİĞDEM BAL

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    88837

bedaş a internet üzerinden abone no ile başvurduğunuz taktirde bulunmadığınız süreler için fatura kesilmiyor.ben bunu birebir yaptım...

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi memati1970 Mesajı Göster
    bedaş a internet üzerinden abone no ile başvurduğunuz taktirde bulunmadığınız süreler için fatura kesilmiyor.ben bunu birebir yaptım...
    birazdetay verebilirmisiniz ben baktım nereden bu işlemi yapacağımı bulamadım

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı