Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: 2000CX Super Plus ve DsmartTeleteks Problemi

Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    36925

2000CX Super Plus ve DsmartTeleteks Problemi

arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar,

benim next 2000cx superplus serisi receiverla ilgili teleteks problemim var. Bu receiver takılıyken TV nin (Panasonic TH42PV70F) teleteks tuşu çalışmıyor. Receiver üzerinden teleteksi çalıştırdığımda da mesela 200. sayfayı çağırdım tarayıp 200 e geliyor, 201 için kanal arttırma tuşuna bastığımda, veya 201 i girdiğimde 201 e kadar tekrar tarama işlemi yapıyor. Bu TV ye Dsmart cihazımı taktığımda, TV nin teleteks tuşu çalışıyor ve ve direk istediğin sayfaya gidip sıralı sayfaları taramadan hemen ekrana getiriyor. Ama Dsmartdaki problemde kanalların teletekslerinin karışması. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, mesela next te nasıl sıralı sayfaları tekrar tekrar tarama yapmadan, çağırabilirim. Dsmarttaki kanal teleteks lerinin karışma problemini nasıl çözebilirim. Biraz kompleks bi soru oldu ama dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    54855

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gazeteci01 Mesajı Göster
    arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar,

benim next 2000cx superplus serisi receiverla ilgili teleteks problemim var. Bu receiver takılıyken TV nin (Panasonic TH42PV70F) teleteks tuşu çalışmıyor. Receiver üzerinden teleteksi çalıştırdığımda da mesela 200. sayfayı çağırdım tarayıp 200 e geliyor, 201 için kanal arttırma tuşuna bastığımda, veya 201 i girdiğimde 201 e kadar tekrar tarama işlemi yapıyor. Bu TV ye Dsmart cihazımı taktığımda, TV nin teleteks tuşu çalışıyor ve ve direk istediğin sayfaya gidip sıralı sayfaları taramadan hemen ekrana getiriyor. Ama Dsmartdaki problemde kanalların teletekslerinin karışması. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, mesela next te nasıl sıralı sayfaları tekrar tekrar tarama yapmadan, çağırabilirim. Dsmarttaki kanal teleteks lerinin karışma problemini nasıl çözebilirim. Biraz kompleks bi soru oldu ama dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.
    YUV bağlanırsanız Teletext sağlıklı çalışmaz Scart bağlanırsanız çalışır ..Sayfaları direk çağırabilirsiniz.....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı